Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik a ti párotok is...

Kismamik a ti párotok is megkergült?

Figyelt kérdés
Az enyém mióta babát várunk teljesen kifordult önmagából. Ahogy szokták mondani, beindult nála is a fészek rakási ösztön. Ez nem is lenne rossz ha nem abban fejezné ezt ki hogy, legszívesebben egész nap dolgozna. Csak az anyagiakról meg a munkáról tud beszélni. De ezekkel engem most ki tud kergetni a világból. Ha nem mesélnék magamtól, talán észre sem venné hogy babát várunk. :( Nem tudom hogy mit csináljak, mert emiatt sokkal többet veszekszünk mint előtte. Teljesen más dolgok érdekelnek minket. És úgy érzem így teljesen eltávolodunk egymástól! Értem én hogy fontos számára hogy megteremtsen számunkra mindent, de félek hogy akkor is ez lesz majd mikor megszületik a baba. Mit csináljak vele?
2009. ápr. 9. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem te "kergültél meg", de ez természetes. Valószínüleg te vagy az akit már csak a gyerek érdekel és nem veszed észre, hogy a párod most is ugyanannyit mesél a munkájáról mint előtte, csak te most csak a babáról akarsz beszélni.

Vigyázz, hogy ez ne maradjon így és ne legyen így a szülés után se. Azért foglalkozz vele is, mint férjjel.

A férfiak örülnek, hogy gyerekük lesz, de ezt nem élik meg úgy mint a nők, sőt a megszületett kicsivel se tudnak nagyon mit kezdeni az elején. Erre készülj fel és ne haragudj ezért rá, ez természetes. És főleg ne veszekedj, az nem jó se a babának, se a papának, se neked.

2009. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szio!Igen ismeros a szitu!:) Az enyem is ilyen lett!Sztem most rajuk jott a panik roham,hogy uristen most mar jon a kisbaba es hogy fogjak eltartani oket es hogy akkor most tobbet kell dolgozni,mert tuti nem fogunk tudni megelni,stb. Az a lenyeg,hogy te ne idegeskedj ez miatt.Meg el fog tartani egy darabig de utana szepen lassan "beletorodik" es lenyugszik!:)
2009. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

szia.

akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a dologgal.nálunk is ez a helyzet,de szerencsére még nem veszekszünk,de ami késik nem múlik.most jött ki a joidö ugyhogy hétfő reggeltől vasárnap estig dolgozni fog.volt hogy 2-3 nap meg sem kérdezte mi van velem és a pocaklakóval.aztán leüvöltöttem a fejét és azota azért figyel jobban ránk.de attol félek a legjobban hogy amikor már a babó is meglesz akkor is állandoan dolgozni fog hogy el tudjon minket tartani,megtudjon mindent adni nekünk.mert most még oké mert még "csak" én vagyok,de utána már 3 leszünk.de csak más lesz utána.majd kiderül.és azt szokták mondani hogy ha egyszer meglátja a gyerekét az apa teljesen megváltozik,remélem ez nálunk is igy lesz .

Boldog babavárást!

21 hetes km

2009. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet a férjem folyton azon agyal, hogy mire megszületik a kis drágánk megtudunk e venni mindent és, hogy utánna megtudunk e adni neki mindent amit kell, szerintem ezek az apai ösztönök. De emellett engem sem hanyagol el sőt, minden héten nyomon követi a babó fejlődését különböző babás oldalakon,

Boldog babavárást,

22 hetes kismama:)

2009. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Azt tökéletesen értem, hogy leginkább a babáról mesélnél neki. :-)

De őszintén! Szerintem örülnöd kéne, hogy ez az úgynevezett "fészekrakási ösztön" beindult nála. Azt jelenti, hogy fontos vagy neki te is meg a baba is. Rengetegen pont arra panaszkodnak, hogy kevés gyedet kapnak, sok a kiadás, a kedves apuka meg nem hajlandó bármit is tenni, hogy jobb legyen. Félreértés ne essék nem gondolom, hogy az anyagiak megteremtése kizárólag a férfi dolga lenne, dehát amikor a nő otthon van a babával, akkor ez bizony egy időre igenis a férfira hárul.

Az én párom mindig is sokat dolgozott, most aztán meg pláne. Néha mondja is, hogy ne haragudjak, hogy ennyit dolgozik, de szeretné, ha én se szenvednék hiányt semmiben meg a manó se. És őszintén: hogy haragudnék? Örülök, hogy ilyen szerelmem van!!

Engem egyébként érdekel a munkája és szívesen hallgatom mikor mesél, kérdezgetni is szoktam, hogy mi történt aznap. Talán téged most túlságosan csak a baba érdekel. Azért figyeljél rá is miután megszületik a baba meg pláne! Azért, mert most a baba a legfontosabb neked ne feledkezzél meg más fontos személyekről!!

2009. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia


nálunk pont fordítva van a helyzet. :-) a férjem mindig nyugtatgat, hogy ne aggódjak, majd megoldódik minden. én minden nap számolgatok ha otthon maradok mennyit kapok ha dolgozom mennyit és mire kell költeni.

2009. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!