Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utoljára a 8. héten nézte meg...

Utoljára a 8. héten nézte meg az orvosom a méhszájam állapotát. Ha megyek a 29. héten hozzá, akkor már azért jó lenne újra megnézni, nem?

Figyelt kérdés
Nektek mikor nézte meg az orvosotok? Esetleg rákérdezzek, hogy megnézné-e?
2011. aug. 7. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer sem nézték, csak a szülés napján. Egyébként uh-n is látszik, hogy rendben van-e.
2011. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sumergo ***** válasza:

Nekem minden terhesgondozáson megnézi a dokim, és engem megnyugtat ez. Valamint ha nem is részletesen, de UH-gal is megnézhetem mindig, és ezt is szeretem, olyan jó látni, ahogy szépen növöget. (magánorvoshoz járok)


26+6 hkm

2011. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is szintén minden terhesgondozáson megnézi az orvosom.

Így megnyugtat,hogy a következő 2 hétben amíg nem megyek orvoshoz,kell-e extrán vigyáznom,vagy sem.

Kíváncsi lennék egy ilyen doki mit csinálna,ha esetleg fájdalmak nélkül elnyílna a méhszáj nálad,Ő pedig észre sem venné!Pedig az Ő felelőssége!

Tényleg nem bunkóságból,de szülésnél is Te fogod neki mondani,hogy mit kell csinálnia?

Későnek tartod,hogy keress egy másik dokit?

Hisz a terhestanácsadás a vizsgálatokról és ellenőrzésekről szól!

Bocsi,tényleg nem neked szól a felháborodásom!

Boldog Babavárást!

33hkm

2011. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 20. hét után már nézik, én örülök neki mert 24 hetesen már 1 ujjnyira kinyíltam, ezt jó volt tudni. Az első válasz annyiban téves, hogy az UH-n legfeljebb a belső méhszájat látják, a külsőt nem és a méhnyak megrövidülését sem. Szerintem kérdezz rá, ha így konkrétan nem mersz akkor mondd azt hogy félsz a fertőzésektől (strandon stb), és tudni akarod hogy mennyire kell vigyáznod. Ha meg szokott keményedni a hasad akkor meg amiatt kell megnézni mert attól is nyílhatsz.
2011. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy uh-val nézte-e azóta, a leleteimen utoljára a 8. héten volt rajta, hogy 3000-es. De akkor rá fogok most már kérdezni, mert szoktam ám keményedni is.
2011. aug. 7. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Én magánrendelőbe járok. Az első két gyerekemnél ugyanez az orvos csak az elején meg a végén nézett méhszájat. Most 27 hetes vagyok a 3. babával és minden alkalommal megnézi uhval is és a méretek alapján a gép kiszámolja nekem, hogy hány % esély van a koraszülésre ami rajt is van a leletemen. Az is lehet, hogy azon is múlik hányszor nézik az méhszáj állapotát, hogy ki hányadik gyerekét várja.
2011. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sumergo ***** válasza:
Én az elsőt várom!! Mégis minden alkalommal nézi. Ez inkább attól függ, mennyire felelősségteljes a doki. Nem örülnék, ha nem nézné. Még csak havonta megyek hozzá, így az a fél perc ami alatt megvizsgál nem nagy dolog. Azért az érdekelne, hogy akkor egyáltalán mi történik az olyan terhesgondozáson, ahol nem vizsgálnak, és nem is UH-oznak??
2011. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is minden alkalommal megnézi, mivel még emelgetem a 22 hós fiamat, megnyugtat, hogy teljesen zárva van. (Mondjuk azt mondta, hogy emelgessem nyugodtan, akinek ki akar nyílni, akkor is kinyílik, ha egyfolytában fekszik. Az emelgetésből nem lesz baj.)
2011. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden alkalommal nézi nekem is, 3-4 hetente megyek, attól függően, hogy hogy jön ki.

Bocsi, de kíváncsivá tettetek, aki azt írja, hogy: jár rendszeres terhesgondozásra, és nem vizsgálják meg, akkor ott mit csinál a doki? Vagy csak a kötelező UH-ra megy, vizsgálat nélkül?

2011. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk ha a magánrendelésre megyek, akkor ír fel gyógyszert, elmondom a panaszaimat, megultrahangozza a babát, megméri... Ennyi. A méhszájamat még hüvelyi uh-val nézte 8 hetesen, manuális vizsgálat nem is volt a terhességem alatt.
2011. aug. 8. 06:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!