Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek a lábdagadás ellen?

Mit tehetek a lábdagadás ellen?

Figyelt kérdés

Eddig nem vettem észre, csak az ujjaim dagadtak, (33 hetes vagyok) de az utóbbi néhány napban iszonyúan elkezdett vizesedni a lábam.

Tegnap már reggel gondot okozott a cipővétel, keresnem kellett egy sportcipőt, mert nem fértem bele az egy hete vásárolt mokaszinbe. Napközben elég sokat tipródtam a húsvéti készülődés miatt, erre este annyira bedagadtam, hogy szabályosan eltűnt a bokám, és nagyon hasogatott mindkét sípcsontom.

A felpolcolás valahogy nem esett jól, de vízhajtót meg nem akarok szedni, nehogy baj legyen. Bár anyósom nagyon erőlteti, hogy van neki valami nagyon gyenge, és annak is csak a felét vegyem be, de nem nagyon merek gyógyszerekkel kísérletezni.

Majd ha a doki azt mondja, hogy szedhetek, akkor szedek. De majd csak kedden megyek tanácsadásra, de jó lenne, ha addig tudnátok tippet adni, hogy valami enyhülés legyen, valami házi praktikát nagyon meg tudnék köszönni.

Hallottam a terhességi toxikózisról (?), annak milyen tünetei vannak? Összefügghet a lábdagadás megfázásos tünetekkel? Lehet, hogy hülyeség!


2009. ápr. 11. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szia! nehogy egyél vízhajtót!!!!elhajtja a magzatvizet is!!!!én is vizesedtem a 30. héttől.én toxémisás lettem- ez az a terhességi mérgezés ami vizesedés, magas vérnyomás, fehérjeürítés együttesen.valószínű h a megterhelés is rásegített a vizesedésre.velem amit csináltak vagyis a dokim mondta, hogy gyümölcsnapot kell csinálni.az alma jó főleg, azt tanácsolta.nagyon rossz volt betartani de a babáért muszáj!Én a végén a kórházban kötöttem ki, de ezt nem írom le itt h ott mi is történt.ha érdekel privibe leírom szívesen. Ne egyél sósat egyáltalán, ha mégis akkor tengeri sóval főzz!

Anyósodnak meg nehogy engedj!!!!

a lábadat pedig úgy polckold h magasabban legyen mint a szíved..... minden jót 1 éves baba anyukája...

2009. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én 39.hetes vagyok,két hete lett vizes a bokám.Nekem bevált:du.1 pohár alk.mentes sör(utálom a sört)este kalcium pezsgőtabletta.3.nap eltünt a víz és azóta sincs.1kg-ot fogytam.
2009. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.Hasonló "cipőben"járok, szintén 33 hetesen, nagyon vizesedek.Ráadásul nekem még a vérnyomásom is magas sajnos.

A vízhajtót én is azt tanácsolom, hogy ne vedd be.Sok zöldség gyümölcs, igen főleg az alma ami jó ilyenkor.És sok pihenés.Rám a doki most már nagyon figyel, szerintem most már rád is fognak.A toxémia-a magas vérnyomás+vizesedés+fehérje a vizeletben.

Én már csak azzal nyugtatom magam, hogy nem sokára vége, úgyhogy kitartás:)

2009. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A vízhajtót nem fogom bevenni. Kedden kell mennem orvoshoz, majd ő megmondja, hogy mit csináljak, nem érdekel anyósom okoskodása. A sok pihenésről le kell mondanom, mert most állunk neki a tetőtér beépítésének, és intézem a bankot, az engedélyeket, az anyagbeszerzést, stb. De persze a babáért mindent, ha tényleg gond van, muszáj lesz leállnom, mert kórházba nem akarok kerülni.

A toxémiáról olvastam a neten, azóta figyelem a vérnyomásom, meg majd kedden derül ki, hogy hogy állunk a fehérjével. De persze erre a fent nevezett személy azt mondta, hogy hipohonderkedek. Pedig csak képbe szeretnék lenni, hogy mire kell figyelnem.

2009. ápr. 12. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!