Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennek kell védőnőhöz. Mire...

Mennek kell védőnőhöz. Mire számítsak az első találkozáskor?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok, a doki már javasolta, hogy 1-2 héten belül keressem fel a védőnőt, de szeretném tudni, hogy mennyi ideig tart az első találkozás, párom is jöjjön-e velem stb.
2008. márc. 4. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különösre.-) Nekem magas lett a vérnyomásom, mert izgultam:-)

Elkéri az uhos papírod, meg ami van a nőgyógyásztól. Elkér egy csomó adatot, rólad, párodról, családi betegségekről, a szokásos...Mér vérnyomást, súlyt. Ha van épp nála, ad valami tájékoztató füzetet, olvasmányt. Megmondja mikorra lesz meg a kiskönyv (nem azonnal) és hogy mikor menj hozzá legközelebb.

A párod mehet, szerintem nem akadály, de csak adatbediktálás van. Hogy mennyi idő? hát olyan 10-30 perc között, attól függ, beszédes-e a védőnő.-)

ne félj, nem lesz semmi különös.-)

2008. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
20-25 perc, adatfelvétel, súly- és vérnyomásmérés, nálunk rögtön kiadják a kiskönyvet, hiszen azért megyünk.
2008. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért van "mindenki" úgy megijedve a védőnőtől, nem harapja le a fejünket.

Bocs, de már a 3. ilyen kérdést olvasom, hogy nem akarok hozzá járni, meg meddig kell hozzá járni. Nem téged akarlak bántani, csak nem értem ezeket a kismamákat.

Felveszi az adataidat, megírja kiskönyvet, a vérvételre a beutalót, mondja, hogy mikor menjél a következő kötelező uh-ra. Minden alkalommal elkéri az eredményeidet, azokat mindig vidd magaddal (vér, uh, belgyógyászat..)megméri a vérnyomásod, a testsúlyod, vizeletet néz, később ha mozog a picur a szívhangot.

Minimum négyszer kötelező nála megjelenni a terhesség alatt, mert akkor kapsz anyasági támogatást.

2008. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!