Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hány kiló plusszal...

A terhesség hány kiló plusszal szokott járni?

Figyelt kérdés

Csak érdekességképp kérdezem. Mennyi a minimum, amit fel szoktak szedni a kismamák? Többet is szoktak ilyenkor enni? Mennyi megy ebből le rögtön a szülés után? Van olyan, hogy pár hét után az anyuka újra a régi formájában van?


Köszönöm mindenki válaszát és boldog babavárást kívánok mindenkinek! :)


2011. aug. 16. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk 5-30 kg között...

Változó ki mennyit szed fel.

Én 8 kilót szedtem magamra, szülés után egyből lement az összes, szoptatás alatt meg még -2 kiló. (56 kilóval kezdtem, nem igazán volt feleslegem)

Nem ettem többet terhesség alatt sem, bár néha azért szívesen magamba tömtem ezt-azt, amit amúgy nem igazán ettem volna. :)

Nekem szerencsém volt, mert nem maradt rajtam semmi, sőt szülés után még csinosabb voltam is mint előtte. Úgyhogy én a sok rémtörténet ellenére pozitívan csalódtam. De persze előfordul, hogy a kilók még pár hónapig az emberen maradnak, és nehezebben mennek le, mint gondolnánk.

2011. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A húgom rengeteget hízott, és hiába határozta el, hogy odafigyel, azt mondja, állandóan éhes volt. Nem is ment le, fél éves a baba, szopik még, +25 kiló még mindig, szoptatás alatt se ment le semmi.
2011. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nahát első, nagyon jó génekkel vagy akkor megáldva. :)
2011. aug. 16. 10:19
 4/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen, úgy tűnik szerencsés génekkel vagyok megáldva, pedig ezt soha nem gondoltam volna. Bár nem tudom mi lesz a második babával majd, hiszen hallottam már olyat is, hogy a második terhesség teljesen másképp alakulhat, mint az első. Lehet, hogy akkor már nem leszek ilyen szerencsés és küzdök majd én is a kilókkal.
2011. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
En 15kgt hiztam.
2011. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha azt kérdeznéd,hoyg az emberek milyen autót szoktak venni?

:-)

Én pl 25 kilót híztam, és sajnos ma már tudom,hogy legalább 10 kilóért a hanyagságom,tudatlanságom volt a hibás, és még egyszer nem fordulhat elő.


Most a második babánál a 18. héten vagyok és 3kg jött eddig fel (első babával már ilyenkor legalább 6-7kg).

2011. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első babámmal 7 kg-ot, másodikkal 4 kg-ot híztam.

Nem diétáztam, ettem ami jól esett, nem tornáztam...nem tudom miért "csak" ennyi jött fel. A kicsik 3 kg körüliek voltak, tehát nem lettek aprók :)

Most 26 hetes vagyok és már 5 kg-nál tartok.

Kíváncsi leszek mennyi lesz a vége :)

2011. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kb. 8-30 között, teljesen egyénfüggő, mindenkinél más.

Én összesen 23-at szedtem fel, nagyon vizes voltam, 77-el kezdtem, 100-al mentem szülni, 1 éves koráig szoptattam, kb. addigra vissza is ment 77-re, most 3 éves lesz a gyerek, és 70 vagyok. És szerencsére még csíkjaim sincsenek. :)

2011. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél 52 kg-ról 63 kg-ra híztam. (Közel négy kiló volt a gyerek)Néhány hónap szoptatás után úgy lefogytam, hogy az 50 kg-ot is alig tudtam tartani.

Második terhességemnél 51 kg-ról indultam, most a 25 héten már 58 kg-nál járok...

2011. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia .Az első két lányommal 14-13 kg ot hiztam és most vagyok 35 hetes és eddig 3kg-nál járok
2011. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!