Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgás figyelésével...

Magzatmozgás figyelésével kapcsolatos kérdés, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
32 hetesen megkaptam a magzatmozgás számláló lapot. Eleinte még oda is figyeltem és rendesen számolgattam a mozgásokat de sokszor elfeledkezem, hogy épp hánynál is jártam és így találomra satírozom be a rublikát. A másik problémám, hogy nekem a babám inkább este 10 után aktív, de akkor nagyon ... Egészen hajnalig. Nekem viszont reggel 9-től este 9-ig kell számolnom a mozgásokat és van olyan, hogy feltűnik, hogy napközben nem jön össze a 10 és ilyenkor ezt fel kellene jegyeznem, vagy jeleznem a védőnőnek. De ha egyébként megvan a 10, hiszen este ennyire aktív akkor kell, hogy ezen továbbra is problémázzak vagy megnyugodhatok? Én így is behúzom a 10-et, hiszen megvan, csak nem reggel 9 és este 9 között, de nem szeretnék valótlan adatokat beírni. Kinek van hasonló tapasztalata?
2011. júl. 9. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne problémázz rajta. Senki semtáblázatok és rubrikák szerint működik, pláne nem tól- ig időintervallumban. A lényeg, hogy te ismered a babád szokásait, hogy mikor, mennyit szokott mozogni. Ha ehhez képest kevesebbet, akkor említsd meg a védőnődnek. Ên ezt a számolgatást butaságnak tartom.
2011. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is, de hát ha egyszer muszáj... :-)
2011. júl. 9. 18:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom,hogy senkit nem érdekel az a táblázat.Én is számolgattam egy darabig becsülettel,aztán feladtam,és firkáltam.Senki nem nézte meg:)
2011. júl. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dehogy muszáj! :) tőlem sem kérte soha senki. Ha meg igen, írd be a tízet és jól van. Hogy ellenőrzik? A lényeg, hogy mozogjon, ahogy eddig is tette, a többi alma.
2011. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit sem butaság, nekem közvetlen környezetemben 3 baba halt meg 36. hét után. És ha odafigyelő szüleik lettek volna, nagy valószínűséggel, mindhárom egészséges csecsemő lenne, hiszen megmenthették volna őket. De olyan anyjuk volt, aki butaságnak tartott sok dolgot, amire oda kellett volna figyelni.

Az én orvosom erre nagy hangsúlyt fektetett és mindig kérték is a lapot. És ellenőrizték.

Jó, persze volt ott olyan lány, akitől nem kértek semmit, csak tőlem kérdezték, most mondjam meg minek az ilyennek gyerek.


De ez egyébként a te érdeked, szerintem a dokinak tök mindegy. Ha gondot okoz megcsinálni és figyelni erre, hát ne csináld.

2011. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De jó hogy nekem nem kellett striguláznom, pedig 3x szültem!
2011. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy ne figyeljen a babàjàra, hanem azt, hogy ne táblázatok és rubrikák mentén számolgassa a mozgását, mert az szerintem butaság. Ha az általa megszokotthoz képest furcsát észlel, cselekedjen. De ehhez nem kell strigulázni.
2011. júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy gondot okoz és, hogy nem figyelek oda rá. :-) Éppen azért tettem fel a kérdést mert aggódtam, hogy jól vezetem -e és, hogy gond -e ha NÉHANAPJÁN elakadok a számolásban. Ugyanis van nekem is épp elég dolgom napközben, mint mindenki másnak, sőt van olyan, hogy délután ledőlök aludni, alvás közben pedig nem igazán tudom számolni, hogy mennyit mozog és mennyit nem. Odafigyelek a babámra, megfogadom az orvosom és a védőnőm tanácsait. De az én babám ilyen, hogy inkább este akítv és nem pedig napközben. A túlzott aggódásom miatt kerültem be a kórházba 1 hétre, amikor is észrevettem, hogy alig mozog a babám (pedig még akkor számolnom sem kellett a mozgásokat) és mivel keményedtem, bent tartottak a kórházban de a babának nem volt semmi baja. (Persze inkább tartsanak bent és nyugodjak meg, minthogy hanyagságból ne menjek be és baj történjen) De! Vaspótló infúziót kaptam, mivel nagyon vérszegény vagyok és hiába szóltam, hogy rosszul vagyok tőle, mindig másra fogták a tüneteimet. (Folyadékhiány pl.) Aztán kaptam egy anafilaxiás sokkot, mivel allergiás volt rá a szervezetem ... Azóta ha nem muszáj, nem szaladgálok rögtön az orvosom után, vagy be a kórházba minden miatt, ugyanis itt, ebben az esetben több kárt okoztak mint hasznot. Én odafigyelek magamra és a babámra ... Maximálisan.
2011. júl. 9. 19:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat Mindenkinek! :)
2011. júl. 9. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem a kiskönyvemben volt egy ilyen oldal ahol lehetett vezetni,de nem kellett írnom,sem védőnő,sem orvos nem kérte.mindig kérdezték persze hogy milyen intenzitással mozog,mocorog e rendesen,nem e vettem észre hogy kevesebbet mozogna.sztem ilyen esetben minden anya azonnal hívná a dokit vagy védőnőt ha bármiféle aggodalma lenne csak mert a baba esetleg alszik és kevesebbet mocorog.:-) nem hülyeség,de mindenki figyel a babájára és csakmert nem 9-9ig mozog a legtöbbet az nem baj...ha kis virginc mindig akkor nem lesz gond:-) könnyű szülést..
2011. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!