Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarabb fogok szülni? Vagy...

Hamarabb fogok szülni? Vagy csak úgy érzem? Hasonló tapasztalatok? Honnan tudom, hogy beékelődött a feje?

Figyelt kérdés
37. hetes vagyok. NST-n legutóbb már több fájást (60-70-es) mutatott a gép, mint a múlt héten, de ez lehet attól is ,hogy a baba szinte végig ficánkolt? Neki a szívhangja 140-185 között mozgott és olyankor ment fel, ha nagyon mozgott. Ez normális?? kicsit ijesztő ez a szapora szívverés. JA és a nőci az nst-n először alig találta a baba szívét, kb 5 percig kereste a jó helyet,mert mindig mást mutatott nem az övét, ide-oda rakosgatta a tappancsokat, már kezdtem megijedni, aztán nagy nehezen megtalálta.Van olyan, hogy elmozdul előle a baba? A doki semmit nem mondott, gondolom akkor ez normális? Más vizsgálat nem volt csak nst. Viszont utána mikor mentem a parkolóba, annyira szúródott, nyilalt a szeméremtestem és a hüvelyem, hogy alig bírtam menni, meg olyan érzés volt ott belül mintha feszítené valami, de erősen. mikor beültem a kocsiba elmúlt, de mikor otthon kiszálltam újra éreztem. Mitől lehetett? Kézzel nem vizsgált, azt sem tudom nyílik e már a méhszáj, vagy ez utalhat arra hogy már beékelődött a baba feje? éjszakánként érzek még hasonlót. Közeleg a szülés?
2011. aug. 17. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem jelez előre semmit. Nekem már 36 hetesen olyan fájásokat mutatott a gép, hogy még a doki is megijedt, ennek ellenére a 41. héten szültem. Az utolsó hetekben már nehezen mentem, szúrt és sokszor nyilallt is odalent, babám mégsem jött előbb.

A feje lehet hogy már beékelődött, de lehet hogy csak az utolsó pillanatban ékelődik be.

Szerintem amiket érzel az a nagyterhesség velejárója, most már előfordulhatnak ilyen kellemetlen érzések.

A szívverésre pedig biztos mondott volna valamit a doki, ha nagy baj lenne.

Egy dolog biztos, hogy már nincs sok hátra, hiszen a terhesség végén jársz, de ez lehet pár nap vagy pár hét is.

2011. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is beékelődött már a feje, már a 34. héten mondták uh-on. Érzem is - azokat, amiket leírtál. Néha nagyon nyilallik lent, meg nekem is nyomódik a szeméremdombom felett, nagyon lent van a fejecskéje. tegnapi uh-on a bugyimat is lentebb kellett tolnom, hogy az uh-gal meg tudják nézni.

De szülésnek még semmi más jele, a méhszájam is zárt.

Üdv, 37+6 km

2011. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!