Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mehetek strandra?

Terhesen mehetek strandra?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok
2011. aug. 18. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
ha elmész lehet hogy összeszedel valami fertőzést és elvetélsz, akkor szidni fogod magad. De az is lehet, hogy semmi bajod nem lesz.
2011. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem terhesen semmiképp. 2 okból. Mindenféle fertőzést összeszedhetsz ami nincs túl jó hatással a gyerekre. Emellett a meleg víz vérbőséget okozhat. Én inkább azon a nyáron kihagytam. Biztos, ami biztos alapon.
2011. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez engem is érdekel, mert holnap indulok a Balcsira, fürödhetek?
2011. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
A védőnőm és a dokim szerint élővízbe (tó, tenger) lehet fürdeni, mert abban nem állnak úgy a bacik mint a medencés strandokon és öntisztuló, sőt a sós víz (tenger) még jót is tesz. A strand nem ajánlott, mert ilyenkor könnyebben el lehet kapni bármit mert felpuhul a nyálkahártya és 7 hetesen a vetélés kockázata is sokkal nagyobb mint később, bár én később sem mennék medencés stradra.
2011. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is most tudtam meg hogy terhes vagyok, és még nem voltam dokinál, ezért kérdeztem meg hogy a Balcsiba be lehet e menni, köszi
2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én strandoltam. Semmi bajom nem lett. A babának se.
2011. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én 35 hetes vagyok zárt méhszájjal és tegnap voltam strandon..de csak mig nem voltak sokan :D élmény volt :D
2011. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor maradunk az állatkertes kirándulásnál, muszáj kikapcsolódni valahol.
2011. aug. 18. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen voltam strandon, de odafigyeltem hogy ne menjek túl meleg medencébe, így csak egy 28 fokosba mentem bele, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok,de mivel terveztük a babát,esélyes volt, de nem okozott problémát.

Majd 7 hetesen tóban fürödtem, ekkor már tudtam, hogy terhes vagyok, de dokim nem tiltotta meg, sőt akkor voltak a 36-38 fokok, így még javasolta is, hogy inkább vízparton legyek. Nekem ebből sem lett problémám.

Most pedig 13-14 hetesen tengerben fogok fürdeni, engem ettől sem tiltott el.

Hozzáteszem, hogy én végig az ellenőrzése alatt voltam,és ha azt javasolja ne fürödjek nem tenném!

Mindemellett rendszeresen járok úszni,amit persze kontroll mellett de nem fogok feladni, mert a víz az életem.

DE!Ha bármi probléma lenne, azonnal leállnék vele!

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy azért a babádért nem árt néha áldozatokat hozni, de szerintem indokolatlanul nem kell mindent kihagyni az életben csak azért mert babát vársz.

2011. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem mondta az orvos, hogy ne menjek, pedig néha barnázgatok is.

Egyébként, ha olyan veszélyes, miért ajánlják terheseknek az úszást?

2011. aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!