Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetes terhesen/4-5/lehet...

Pár hetes terhesen/4-5/lehet menni strandra?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy lehet fürdeni hideg vagy meleg vizben a terheség idején vagy inkább nem ajánlott....Köszönöm a válaszokat
2010. jún. 12. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, lehet-e, szerintem nem ajánlott. Amikor én vártam babát, nagy ívben kerültem a strandot, nem szerettem volna éppen akkor összeszedni valamit. Terhesen amúgy is gyengébb kicsit az immunrendszer, így hamarabb el lehet kapni bármit, mint egyébként.
2010. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Sokan javasolják az úszást terhesség alatt, mert az egyik legkíméletesebb mozgásforma. Kevésbé terhelődnek az ízületek... stb. Én mégsem mertem annak idején elmenni, féltem, hogy valami fertőzést kapok. Elég brutális dolgokat lehet kapni egy strandon, ami vetéléshez is vezethet. Te döntsd el, hogy bevállalod, vagy sem, én paráztam tőle:-)

Egyébként sem a túl meleg, sem a túl hideg víz nem jó. Amit kellemesnek érzel, azt válaszd, és a meleg vízben semmiféle képen ne legyél sokáig!

2010. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem mentem strandra fürödni terhesen pont azért, mert túl sok mindent el lehet kapni - akár hüvelyi úton is, ami pedig vetéléshez vezethet. De sztem a vízben láblógatós, napozós strandolás belefér.
2010. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,olvastam itt ebben a témában most,hát 90%ban nem ajánlják...ugyhogy inkább kihagyom:)majd jövöre:)
2010. jún. 12. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a nőgyógyászt annak idején. Azt mondta, hogy meleg víz nem ajánlott, mert vérbőséget és vetélést okozhat. De 10 percre oda is bemehetek, csak nem vigyem túlzásba. Egyébként nyugodtan.
2010. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meleg vízben üldögélni semmiképp.


Az úszás azonban még nagy pocakkal is nagyon jó. Akkor érezni lehet, hogy a magzat is nagyon szereti.

2010. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kend be magad canestennel fürdőzés előtt és után, illetve mikor kijössz a vízből vegyél száraz alsót, ne hagyd magadon a termálvizeset megszáradni. Nagyon meleg vízbe pedig csak rövid ideig tartózkodj. Így elkerülheted az esetleges bajokat. Pont tegnap kérdeztem meg erről a dokimat :)

27hetes kismama

2010. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon meleg viz nem ajánlott.Nyugodtan mehetsz,csak ne magadon hagyd megszáradni a fürdőruhát.Első terhességemmel is voltam sokszor,most a másodiknál épp tegnap,25 hetes vagyok,senkinek semmi baja.
2010. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!