Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen adhatnak fogászati...

Terhesen adhatnak fogászati érzéstelenítőt, és húzhatnak fogat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

De úgy tudom,hogy másfajta érzéstelenítőt adnak (vagy más adgabn nem tudom pontosan),tehát ha még nem látszik a terhesség akkor szólni kell!


A húzás attól függ, hogy milyen fogat kell kivenni, mert egy nagy, mély gyökerű fog kihúzása után ha nem gyógyul szépen, előfordul hoyg antibiotikumot kell szedni, azt meg bár lehet terhesen de azért nem a legcélszerűbb.


Tehát előfordulhat,hogy ha nem okoz nagy gondot,azt mondják szülés után húzzák ki inkább!

2011. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. aug. 20. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak a röntgent nem szabad.
2011. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

31 hetes terhes vagyok, most húzták ki az egyik felső bölcsességfogamat...

Szóltam a dokinak hogy babát várok, más fajta érzéstelenítőt kaptam (babára nem ható, gyorsabban felszívódó) úgyhogy kb. 3 mp alatt elzsibbadt mindenem, nem is kellett várni mint a hagyományosnál kint a váróban...

A foghúzás + 5 mp volt, nagyon meg is lepődtem:)

Szóval egyáltalán ne félj(mondom én aki 2 évi halasztottam ezt a húzást...),mert egy rossz gyulladt fog csak bajt okozhat (koraszülés) ilyenkor!

2011. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Én is így jártam. Fájt, meg lyukas volt.És ennek már nekem is van vagy 1,5 éve. De most már nem szabad tovább halogatni, mert árthat a babának.

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 20. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
szia. én a múlt héten voltam fogorvosnál. beírt a kiskönyvembe, meg volt egy lyukas fogam gyorsan be is tömte. persze szóltam, hogy nem bírom érzéstelenítő nélkül, és azt mondta, hogy semmi baj, mert lehet adni kismamáknak is.
2011. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!