Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes valaki, miért...

Ha terhes valaki, miért küldik el fogászati szűrésre? Ha van rossz fog, akkor veszélyes lehet a magzatra vagy mi?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, terhesség alatt romolhatnak a fogak. Talán,hogy gyorsan betömjék, ha van rossz, megelőzésképpen.
2011. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem valami olyasmit mondott a védönő, hogy a lukba meg a fogínybe megtapadt baktérium veszélyes lehet a babára.
2011. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tíz éve még kötelező volt kismamáknak a fogorvos terhesség alatt, most viszont a védőnőm azt mondta nem kötelező ha akarok megyek ha nem akkor nem, de ajánlott mert ingyen rendbe rakják ha gond van.
2011. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Atroposz ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani 1 gyerek 1 fog.Mivel sok vitamint elvesz a baba tőled így kalciumot ami szükséges a fogak egészségéért.Vannak olyan kismamák akiknek nagyon csúnyán megromlott a foguk.
2011. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sumergo ***** válasza:
24%
Felnőtt embernek nem várandósan is illik legalább évente elmenni fogorvoshoz! Terhesség alatt pedig bajt is okozhat egy rossz fog! Nem értem miért olyan nagy probléma ez.
2011. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Csak azért kérdeztem meg, mert barátnőm terhes, és nem tudta elmagyarázni hogy miért kell neki menni... -.- Engem meg érdekelt, mert a rokonságomból (akik szültek), egyiknek se kellett szűrésre mennie.
2011. szept. 3. 11:09
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Attól még, hogy nem tudja elmagyarázni, hogy miért kell... Mert küldik. Millió dolog van a terhesség folyamán amiről az anyáknak fogalmuk sincsen, de attól még fontos.
2011. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerek,1 fog- csak akkor igaz,ha nem megfelelően gondozza! Ha terhesség előtt is oda figyelt a szájhigiéniára,akkor nem fog elveszteni egy fogat sem!


A lyukas fog azonban valóban veszélyes lehet a babára nézve,akár kora szülést is okozhat!- tartják a szakemberek! Hogy valóban van e összefüggés,vagy ez is csak egy újabb "divat",azt nem tudom.

Saját tapasztalatomból kiindulva: 3 terhességből 1-et 40+3 hetesen,1-et 41+0 hetesen szültem,a harmadikat meg még várjuk hogy kibújjon,de Ő sem lett korababa!



A vizsgálatokra (fogorvosira éppen úgy,mint a nőgyógyászati szűrőkre,vérvételekre,belgyógyásztatra)csak ajánlott elmenni! de nem kötelező!! (ám jó részét én mégis ajánlom,hogy meglegyen!!!-a baba és a mama érdekei!)



Üdv:38heteske

2011. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
100%
Ha pl rossz valamelyik foga a kismamának és nincs kezelve akkor a vérvétel erdményét megváltoztathatja.Ha gyulladás van a szervezetben akkor ugye az kijön a leleten.Jobb tudni hogy a fog rendben és ha eltérés van akkor azt máris kilehet zárni.
2011. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

gyulladást néznek a várandós kiskönyvbe is (legalábbis nekem) ezt írták be: góc negatív.

és volt egy lukasodó fogam mondta, ha gondolom megcsinálja, de nem szükséges. ha már ott voltam, betömettem.

egyébként valóban 1 vagy 2 évente el kell(ene) menni minden felnőttnek, mert sok baj forrása lehet, amit nem is gondolnál.... (pl.hajhullás....)

2011. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!