Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a normális súlygyarapod...

Mennyi a normális súlygyarapodás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy mennyi a normális sulygyarapodás terhesség alatt? most vagyok 5 hetes 167cm és 54 kg. megmondom őszintén nagyon félek az elhizástol mert ha a kajára ránézek attól is hizok!!!ma nézegettem a neten testtömeg indexeket ahol meg kell adni az embernek az adatait asszerint még nem vagyok elhizva! milyen ételeket fogyasszak hogy vitamin is legyen benne meg laktatós is legyen de még se nézzek ki ugy 8 hónap mulva mint egy bálna? ja és gyerekkoromban már voltam elhizva 80kg voltam! elhihetitek mennyit koplalatam hogy leadjam ezt a rettentő nagy tulsulyt!!!
2008. márc. 6. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ha ennyire fontos neked a súlytöbblet akkor keresr rá itt:

www.google.hu

a terhesség alatti diétára, ez a magas vércukorszintű hölgyeknek van tehát orvosok állították össze.Minden tápanyag pontosan megvan, hogy mit kell enni, és nem fogsz elhízni.De szedj elevitet, vagy vmi terhes vitamint.Én pluszba még rádobok napi 2 magne B6-ot is és sokan mondták, hogy a c vitamin se árt.

Amúgy ha nem hízol sokat az azt jelenti, hogy 11-12 kg lessz rajtad, és amint kijössz a kórházból kb 10 kiló fog a szüléssel kámforrá válni.Idő kérdése a felhalmozott vér is szépen lassan kiapad benned, nem tudom hogy de ilyenkor a vér mennyisége is megnő az is súly.De még a 15 kg is belefér.Sokan állítják, hogy minél többet szoptatsz majd annál tövv zsírt szed le rólad a babó, de valaki meg híik a szopi alatt.Naggyon változó.Mindenesetre ne ez töltse ki a napodat, hanem gondolj a kis babádra akit hamarosan a kezedben tarthatsz.Szerintem a 12. nyaki redő után már nem a kilók fognak érdekelni :o)

17 hetes kismami

2008. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10-12 kilót szoktak mondani, de ez nagyon egyénfüggő. Semmiképpen se koplalj, valószínűleg ki fog alakulni, hogy milyen ételeket kívánsz majd jobban, de a sok zöldség, gyümölcs biztosan jó. Próbálj kevés péksütit ill. fehér kenyeret enni. De én úgy vagyok vele, hogy majd szülés után foglalkozom azzal, hogy mennyi felesleg maradt rajtam, most a legfontosabb a baba!
2008. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 158/56-ról indultam és 30 kilót híztam. Szülésnél 7, azutáni hétben még 5 ment le. Már egy hónap telt el, de még mindig 18 kiló plusz van rajtam:(

Szoptatás után tudok majd fogyózni.

2008. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a korházi födoki azt mondja hogy a kismamáknak az ideális súly gyarapodás a 9 hónap alat a kezdö testsúly 15%-a tehát ha 54kg indultál akkor 62-ig még jó egyézszéges súlyba leszel 9 hónaposan én 58-ról indultam és 61-él tartok 19 hetesen szerintem és a védönö szerint is ez jó
2008. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A magasságodhoz inkább kevés a súlyod, nehogy még elhízva lennél!!! 12 az elfogadott hízás, de ez egyéni. Ha valaki 30 kgot hízik abból 25 víz, ami lemegy szülés után. Nem ezzel kéne foglalkozni, mikor egy élet növekszik benned! Mindenki másképp hízik a terhesség alatt is. Kerüld a sok édeset, a nasit, az üdítőket, kerüld a tésztát, fehér kenyeret. EGyél sok zöldséget, gyümölcsöt, joghurtot, tejterméket, és igyál sokat, legalább 2-3 litert. Mozogj, és minden rendben lesz!!Ne a kilókat számold.-)
2008. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azt mondják, hogy havi 1 kg a normális tehát összesen 9-10kg a végéig. Én eddig 2 kg-t híztam. 22 hetes kismami
2008. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szai!


ez nagyon egyénfüggő, én az első terhességem alatt 6 kg-ot szedtem fel, ebből majdnem 4 kg volt a kisbabám, a magzatvíz, méhlepény, stb.. tette ki a többit. Szülés után gyakorlatilag kisebb súlyú voltam, mint előtte.

Most várom a másodikat, 36 hetes vagyok, eddig 5 kg-ot szedtem fel, amiből sajnos leadtam 4-et. Rengeteget eszek és nem vagyok rosszul semmitől. Az, hogy ki mennyit hízik terhesség alatt, félig-meddig genetika, de nem kell aggódni egyik esetben sem. A nővérem 10 kg-ot hízott és azt mondják, ez az átlagos..

2012. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!