Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedvesek! Miért van minden...

Kedvesek! Miért van minden nap legalább 2-3 kérdés a súlygyarapodás témakörben? Nem érzi mindenki maga, hogy egészségesen hízott-e a terhesség alatt, vagy már kórosan?

Figyelt kérdés

Miért ilyen fontos, amikor életünk legszebb időszaka a terhesség, bármennyit is híztunk! Ki kéne élvezni ezt a 9 hónapot, mert nem túl sokszor élhetjük meg egy életben!!!

Egészség legyen, a kilók csak másodlagosak!

37+4 hetes km


2009. jún. 20. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Szia én még nagyon az elején vagyok de biztos nem fogok ilyen kérdést felrakni mert mindenkinek az alkatátol is függ hogy mennyit hizik..de én ugy vagyok vele hogy egészségesen fogok enni és akármennyit is hizom nem érdekel csak jó legyen a babának aztán meg majd visszafogyok...:-))
2009. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Konkréten engem azért érdekel, mert elég keveset híztam. Akinek tetszik egy kérdés az válaszol rá, akinek nem, az tovább válogat a többi között és békén hagyja azokat, akiknek ez a kérdéskör fontos...
2009. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves 10:55-ös!

Nem a kilók száma jelzi a babád és a Te egészségedet! Millió összetevője van, hogy egy kismama a várandósság alatt mennyit hízik! Az orvosi vizsgálatok, UH, vérvétel, vizelet vizsgálat, magzatmozgás stb. ezekből tudod, hogy a babád jól fejlődik-e vagy sem.

Ismerek olyat, aki ugyanannyi kilóval ment szülni mint a terhessége elején! Mert már előtte voltak rajta plusz kilók és a várandóssága alatt jobban odafigyelt az étkezésére mint előtte. Gyönyörű egészséges babát szült!

Szóval akkor sem kell aggódni, ha semmit, de akkor sem ha többet szedtünk fel. Azért vannak az orvosok, hogy figyelemmel kísérjék a baba fejlődését. Úgyis szólni fognak, ha valami nincs rendbe!

2009. jún. 20. 11:08
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor a kismama nem tartja soknak amit hízott, pl 5 kiló 25 hetesen de a védőnő leszúrja, és ilyenkor felteszi a kérdést hogy ez tényleg sok?

Azért van ez az oldal hogy feltegyük a kérdéseinket. Van akinek ez, van akinek más a fontos. Ilyenkor vagy nem kell válaszolni a kérdésre, vagy ha igen, akkor nem leszúrni. Azért vagyunk itt hogy segítsük egymást.

Vannak sokkal butuskább kérdések is mint pl "ehetek terhesség alatt epret,dinnyét....stb?" és még ezért sem szóljuk le, mert nem olvasott utána, tőlünk kér információt.

Ez a legszebb időszak az életben és mindenki szeretne "tökéletesen teljesíteni" nem is tudom hogy írjam le, a legjobban vigyázni már most a babára, ezért vannak ezek a kérdések.

Szép napot Mindenkinek.

2009. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem jogos a terhes kismama kérdése, hogy megfelelő-e a hízása. Igenis oda kell rá figyelni. Ha keveset hízol, azaz tulajdonképpen fogysz (hiszen a baba plussz súly kellene legyen), azétrt ártasz a babának, mert a szervezeted a zsírtartalékait éli fel, márpedig a zsírban oldódó mérgeket ott raktározza el a test. Tehát ilyenkor a véráramba jutnak a zsírban oldott méreganyagok és a babába is jutnak. Ezzel "mérgezed" tulajdonképpen a babát, ami nem jó nei, az tuti. Nem a születésekor fogod látni, hanem pl. 5-10 év múlva, ha asztmás, allergiás, gyenge immunrendszerű lesz.

Ha túl sok súlyt szedsz fel, azt meg mindenki tudja, terheled a szívedet, a lábadat, az egész szervezetedet. Elős számú okozója a terhességi "mérgezés"-nek nevezett tünetegyüttesnek. Ami nagyon veszélyes.

Úgyhogy szerintem igenis mindenki ügyeljen a súlyára, kötelességünk hízni, de nem túl sokat...

2009. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Húúú, zsírban oldódó mérgek???!!! Orvos vagyok, ilyen vicceset rég hallottam! Honnan vetted? Meg hogy ezektől a mérgektől lesz asztmás a gyerek??? Ezek szerint veszélyesebb anyuka hasában eltöltött 9 hónap mint kimenni a szmogos utcára, szívni mások cigifüstjét? Lécci ne ijesztgesd ilyen balgaságokkal az amúgy is állandóan aggódó kismamákat, vagy csatold a kutatási eredmények publikációját amik akár csak utalnak az ok-okozati összefüggésre....
2009. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo!Vajon miert az az erzesem hogy ezt vitatemanak szantad?Radasul az a resze hogy :egeszseg legyen ,a kilok masodlagosak ,egy kicsit butara sikerult.Mert tavolrol sem egeszseges ha egy kismama husz huszonot kilot hizik,mert akkor mar fennall a magas vernyomas veszelye,gerincproblemak,labdagadas,de hiszen kismama vagy es ezeket a dolgokat kell tudnod.A masik dolog meg az ,hogy ha gyakran latogatod a Gyakori-t eszrevehetted hogy egy kerdest tobbszor is feltesznek attol fuggetlenul hogy volt mar szo ilyesmirol vagy sem.Konnyu szulest neked es sok boldogsagot a picihez!!!
2009. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nem muszáj minden kérdést elolvasni! Ha valami nem tetszik, vagy nem a Te érdeklődési körödnek megfelelő a kérdés, akkor egyszerűen lépj tovább és ne menj bele! És igenis, valakit a súlya aggaszt, valakit a vérnyomása, valakit a baba mozgása....stb....stb.

Ha meg sok időd van minden kérdést elolvasni, akkor javaslom, hogy keress olyan oldalakat, amik téged jobban lekötnek, érdkelnek, és egyből nem fogsz tüzet szíttani a kissé "b ugyuta" kérdéseddel!

Üdv.: egy 28 hetes pocis

2009. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Néha tényleg felmerülnek olyan kérdések, amiket nem értek, mert valóban vitakérdésnek tűnnek. Mi szükség erre...? Lehetnénk empatikusabbak is egymással szemben, ahelyett hogy leszólnánk a másikat...nem biztos, hogy tudjuk, mi van a kérdése mögött, miért kérdezi. Később, ha akarja, majd kifejti, de egy kis toleranciát gyakorolhatnánk egymással szemben! További szép napot és babavárást mindenkinek! ;)
2009. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék hozzá füzni,hogy a kilok nem másodlagosak.25 kg-nál járok és 35 hetes vagyok.Fáj a hátam,a lábam, sokszor lábra alig birok állni.Nekem ezért fontos hogy mennyit hizok....
2009. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!