Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a terheléses cukor...

Magas lett a terheléses cukor vizsgálatom! Mire számítsak ezután? 7,8 a határérték nekem 8,9 lett! Ez elég ijesztő!

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapsz majd diétás tanácsokat, és hogy miket kell kerülnöd. Terhesség után valószínűleg visszaáll a cukrod a normális szintre. Barátnőmnek volt terhességi diabétesze. (ennek már 8 éve) :)
2011. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Soha nem volt cukrom most meg.....kicsit meg vagyok rémülve,mit csináljak,hová menjek stb....

Az a szerencse hogy van itthon vércukor mérőnk és tudom ellenőrizni!!

2011. máj. 18. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, elmúlik! :) Barátnőmnek a nőgyógyásza adott tippeket, hogy mit egyen, mit csináljon, illetve a védőnője is. Konzultálj velük. Nem lesz semmi baj, ez sajnos gyakori jelensége a terhességeknek, de utána tényleg elmúlik :) Babára nézve sincs semmi gond, ha betartod amit az orvos és védőnő javasol majd!
2011. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is terhességi diabéteszem volt, inzulinos lettem, naponta háromszor szúrtam, és minden kaja után mértem a cukromat, meg persze diétáznom kellett, de szülés után elmúlt, úgyhogy nyugi, nem lesz gond.
2011. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Salgótarjáni vagyok.

A terheléses vércukrom 9,2 lett. Visszahívtak a terhesgondozóba, onnan elküldtek dietetikushoz, aki 180 grammos CH-diétára állított be. Kétszer kellett befeküdnöm a kórházba 4 napos vizsgálatra, hogy megnézzük, elég volt-e a diéta, vagy egyéb módon (gyógyszer vagy inzulin) kell a vércukromat beállítani.

De nem kell idegeskedni, általában elég a diéta.

Ja, annyi még, hogy szülés után a Babának 2, 4, 6, 8, 10, 12, 18, 24, 36 és 48 órás "korában" mérik a vércukrát.

2011. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem a háziorvossal,azt mondta nincs nagy baj,beszéljek majd a nőgyógyásszal,de oda csak 10-én kell mennem!!

Addig betartom a diétát és mérem a cukrom minden nap!!

2011. máj. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!