Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után spontán szülő...

Császár után spontán szülő anyukák, pontosan hogy zajlik egy császár utáni természetes szülés?

Figyelt kérdés
Szeretném megpróbálni szeptemberben a természetes szülést (SOTE I), az orvosom szerint lehet (első kisfiam majdnem három éve született császárral farfekvés miatt). Viszont tudnom kell, hogy pontosan hogy zajlik ez ahhoz, hogy felelősen tudjak dönteni. Pl. megultrahangoznak-e előtte, hogy ellenőrzik, hogy nem fog-e szétválni a heg (vagy ez vajúdás közben derül ki...), egyáltalán milyen jelei lehetnek, hogy fel fog szakadni? Nekem csak egy a fontos, hogy a babának ne legyen baja... Érdemes volt nekimenni a természetesnek császár után vagy ma már másképp tennétek?
2011. aug. 23. 22:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szió! Voltam tegnap, és bár nem vizsgált meg a professzor, de azok alapján, amit a zorvosom elmondott neki ott előttem, engedélyezte a természetes szülést. Nagyon örülök és nagyon izgulok, hogy mi lesz:) Az orvosom két nap túlhordást engedett meg, amennyiben jövő csütörtökig nem szándékozik jönni a baba, akkor sajnos császár... de nem így állok hozzá.

Nagyon drukkolj! Mindenképpen írok, ahogy meglett a baba, legkésőbb, mikor hazaérünk a kórházból!

2011. szept. 9. 19:36
 12/15 Ceyla ***** válasza:

Nagyon drukkolok neked, hogy meginduljon a szülés. Frontban nincs hiány, csak ki kell választani a babádnak, hogy melyikre akar megszületni. :)

Az első baba mikor született? Mármint a terminus melyik napján?

2011. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szió!


Megszületett a baba, hazaértünk a kórházból. Csütörtök reggel bementem, már volt egy kis vérzésem, és az orvos bent tartott, mert már ki is voltam nyílva picit. Négy óra vajúdás után sajnos császár lett a vége, mert a pici szívhangja leesett. Először csalódott voltam, de most már megbékéltem a gondolattal, mert nagyon édes és gyönyörű a kisfiam:) Ráadásul az orvosom megnyugtatott, hogy így alakult jól, mert nagyon nagy baba volt (3950 g), és a fejkörfogata alapján nem lett volna túl sok esélyem, hogy megszülessen természetesen, maximum a vajúdást nyújtottuk volna el...


Nagyon köszönöm, hogy drukkoltál nekem!

Az utolsó kérdésedre válaszolva két nappal terminus előtt született az első. Az orvos azt mondta, hogy ha harmadikat akarunk, akkor már a 38-39. héten megcsászároz, nehogy túlságosan elvékonyodjon a heg, mint most.

2011. szept. 20. 18:09
 14/15 Ceyla ***** válasza:

Először is hatalmas gratuláció a kisfiadhoz! :)

Sejtettem ám, hogy azért a nagy csend mert már babázol.

Sajnálom, hogy végül nem úgy alakultak a dolgok ahogyan tervezted, de a lényeg, hogy mindkettőtökkel minden rendben van!

Sok tejcsit, kakis peslust kívánok és kerüljön a hasfájás benneteket.

2011. szept. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nektek is minden jót, és amikor arra kerül a sor, nagyon szép szülést és újra jó babázást kívánok:)
2011. okt. 9. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!