Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitenétek? (Kérdésed túl...

Segitenétek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy,21 éves vagyok szeretnék egy babát,1 éve fejeztem be az iskolát,fodrász lettem 5éves az iskola abból 3év bejelentett munka,akkor fogok kapni tgyást?vagy csak gyedet?Sajnos nem értek ehez azért kérdezem hátha tudtok nekem segíteni,előre is köszi a válaszokat!!
2011. aug. 24. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 3 év bejelentett munka akkor mindent kapsz, mert 365 nap bejelentett szükséges ehez.
2011. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nittababy ***** válasza:
ha a három év biztosan bejelentett akkor kell hogy kapjál!!
2011. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 24. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülést megelőző két évben kell igazolni a 365 nap munkaviszonyt.Akkor vagy kogosult TGYÁS-ra és GYED-re

TGYÁS-t igényelheted a szülés várható időpontja előtt 28 nappal, ez összesen 168 napi majdnem 6 hónaig jár, összege:

a szülét megelőző naptári év ( ha 2012-ben szülsz, akkor a 2011, ha 2011-ben, akkora 2010 így) alapján számlolják. Ez a bruttó béred 70%-a és ebből csak adót vonnak, ami jelenleg 16 %- ennek nincs maximuma

Ezután vagy jogosult GYED-re, amit igényelni kell majd szintén, ez a bruttó béred 70%-a De ebből az adón kívül járulékokat ( most 10%) is vonnak, ennek maximuma a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka, a gyermek 2 éves koráig vagy rá jogosult.

2-3 év között GYES= mimálnyugdíj összegével 28500 - járulékok (10%)

2011. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!