Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31-hetes kismama! Ha a párom...

31-hetes kismama! Ha a párom bent szeretne lenni velem a szülésnél, könnyebben fogom viselni a fájdalmat, tud nekem segíteni valamiben? VÉLEMÉNYEK?

Figyelt kérdés
Vajúdástól a szülésig bezárolag?és hogyan.
2009. ápr. 17. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Annak ellenére, hogy egész terhesség alatt azt mondtuk, hogy kint marad a folyosón, nálunk végig bent volt a párom. Nagyon jó érzés volt, hogy nem csak idegenek vannak körülöttem. Amikor jöttek a fájások is nagyon jó volt, simogatta a derekam, én fogtam a kezét és nagyon szorítottam. Amikor pedig már a tolófájások voltak a szülőágyon, akkor is segített. Nagyon jó volt, hogy végig velem volt!

2009. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem íróhoz,volt részem apa nélküli és apás szülésben is.Ez utóbbi össze sem hasonlítható azzal,amikor "egyedül" vagy a szülőszobában a félelmeiddel,a fájdalamddal és az örömöddel.Ezt közösen átélni a legszebb dolog a világon apának és anyának is!Nekem is sokat segítetta párom és sok felejthetetelen fotó készült arról,ahogy a fiunk megszületett.Csak ajánlani tudom mindenkinek a papás szülést.Ja és a párom nem bírja a vér látványát,mégsem volt semmi gondja ezzel,egyszerűen nem volt ideje ezzel foglalkozni.Sokat masszírozott,leste minden kívánságomat és fogta a kezem,készültek a fotók.Nagyon jól bírta,pedig féltem,hogy ájulás lesz.
2009. ápr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én nem nagyon akartam, hogy a férjem bejöjjön a szüléshez, de ő ragaszkodott hozzá és így utólag nagyon örülök, hogy rábeszélt

segíteni konkrétan nem tudott, mert én azt se tudtam elviselni, ha simogatnak, az is fájt, de jó volt, hogy tudtam, hogy ott van velem, nem vagyok a fájdalmammal magamra hagyva

a legszebb az apás szülésben, hogy szülés után a 2 órás megfigyelésen a baba-mama-papa együtt lehetnek - mi összebújva néztük ahogy szopizik (már amennyit a könnyektől láttunk), szagolgattuk, simogattuk a kis jövevényt - nincs ennél csodálatosabb :)

2009. ápr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is bent volt a szülésnél, eszembe se jutott hogy ne legyen ott. Szerencsére neki se. Mást nem tudtam volna behívni, tekintve hogy barátnők messze vannak, szüleim nem élnek.

Én nem tudtam volna végig csinálni ha nincs ott! Lelkileg segített de nagyon! Fizikailag nekem nem, mert a masszázs nem segített, amikor törölgette a számat meg az arcomat az meg kifejezetten idegesített:)))

Nagy megnyugvás volt az is, hogy mikor komplikáció lépett fel a fiam megszületése után, akkor ő ment a fiammal mindenhová követte, nézte mit csinálnak vele, dajkálta míg emberi állapotba hoztak a dokik:)

Hatalmas megkönnyebbülés volt,hogy vigyáz rá.

Utólag mondjuk elmesélte, hogy alig bírta elviselni, hogy nekem mennyire fáj és mennyire nem tud segíteni, ez a része rossz volt neki, de amúgy meg nem cserélné el semmiért, és a második babánál is bent lesz!

2009. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!