Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33-hetes kismama! Közeleg az...

33-hetes kismama! Közeleg az idő, és nagyon magam alatt vagyok! Hogyan tudnám egy kicsit könnyebben venni?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazán foglalkoztatott a szülés gondola,de most ahogy közeleg az idő eléggé beparáztam,és sokszor vagyok ideges és feszült.Nem akarom majd magam lejáratni,ha esetleg nem fogom annyira bírni a fájdalmat,és hisztizni sem..Hogyan fog menni,végig tudom e csinálni stb...Megirnátok nekem,aki ennyire félt annak hogyan ment.Mit csináljak,hogy ne parázzak ennyire?
2009. ápr. 27. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár én még most vagyok a 32. hétben, de én is ugyanúgy izgulok, és félek.Viszont nyugtatom magamat, hogy minden jól fog sikerülni, és akkor már a kezemben tarthatom a lányomat.Ő megér nekem ennyit.Pedig a fájdalomtűrő képességem a béka feneke alatt van jóval, de mégis szeretnék természetesen, és szépen szülni.Nem kérek fájdalomcsillapítot, vagyis ezt tervezem.

Légy erős, és gondolj sokat a babádra.Gondolj arra, hogy nemsokára megfoghatod, de ehhez túl kell lenned egy próbán.Ilyesmikre gondolj és hátha könnyebb lesz.Beszélgess erről a pároddal, vagy barátnőddel.Vagy aki már túlesett rajta.Nekem ez sokat segít.

Könnyű szülést kívánok neked:-))

2009. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az vált be, hogy képzeletben végigjátszottam az egészet, hogy mik történhetnek (a bejelentkezéstől a beöntésen át a szülésig, ahol ki vagyok szolgáltatva). És nyugtattam magam, hogy sokan túlestek rajta, nekem is menni fog, minden rendben lesz. Nem volt fogadott orvosom, nálunk még a szülőszobát, vajúdót se lehetett megnézni, nem találkoztam szülésznővel se. Én sok rosszat hallottam a nálunk lévő kórházról, én ettől jobban paráztam, mint a szüléstől. (Nálunk többször történ orvosi baki, ami miatt baja lett a babának). Aztán az egész sokkal jobb volt, mint amire készültem. Mindenki nagyon kedves, szimpatikus volt, nagyon segítettek. Nem volt beöntés sem, a varrást nem is éreztem. És az egész kb. 7 és fél óra volt. Nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. És normál szüléssel megszültem 4350 grammos kisfiamat. És lehet, hogy közhely, de mikor kijön, már nem fáj semmi. További szép babavárást.
2009. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem féltem nagyon a szüléstől,de szorongás volt bennem is.Azért had nyugtassalak meg kicsit,nem lesz annyira rossz,mint amennyire most félsz tőle.Én a 4. babámat várom és veled egy idős terhes vagyok.Elsőre teljesen természetes,hogy tele vagy félelemmel,hiszen nem tudod,mi vár rád,de gondolom sok rémtörténetet hallottál már a szüléssel kapcsolatban.Hidd el,nem olyan borzasztó.Számtalan olyan segítség létezik,ha nehezen bírod a fájdalmat,ami megkönnyíti majd a dolgot,ha valóban szükség lesz rá.A gondolat,hogy nem sokára a kezedben tarthatod a babádat,sok erőt fog adni a legnehezebb pillanatokban is.Hisztizni biztosan nem fogsz,az ember ösztönösen visszafogja magát és azok,akik majd segítenek neked-az orvos és a szülésznő-sok szülést láttak már,tudjáka dolgukat és meg tudják nyugtatni a rémült kismamaákat hidd el.Ők is tisztában vannak vele,hogy most mit érzel és nem járatod le magad azal,ha néha üvöltesz egyet-egyet,ha éppen úgy esik jól.Szóval ne aggódj,nem lesz semmi baj!Próbálj meg homeopátiával készülni a szülésre,vannak oylan szerek is amik pont az ilyen félelemek leküzdésésben segítenek,mint amikkel te is küzdesz most és vannak szülést könnyítő szerek is,kérdez rá a patikában!Kívánom,hogy olyan szülésed legyen,amire utólag már szívesen gondolsz vissza.
2009. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az mindenképp sokat segít, ha helyreteszed a dolgokat magadban.

Például azt, hogy amikor a kicsi a világra jön, az nem elsősorban rólad szól. Úgy értem, hogy nem azon van a hangsúly, hogy Te szülsz, hanem hogy Ő születik.

Neked viszont mindent meg kell tenned azért, hogy az Ő dolgát megkönnyítsd, akár azzal is, hogy nem görcsölsz rá már hetekkek előtte.

Én amikor ezt végiggondoltam, akkor ez nekem sokat segített.

Erősnek kell lenned, de meg fogod tudni csinálni, mert biztos vagyok abban, hogy mindennél fontosabb lesz az, hogy segíts a kisbabádnak megszületni, és ez olyan erőt fog adni Neked, ami sokmindenen átsegít majd, ha ott leszel. Ne a fájdalomtól való félelmedre gondolj, hanem arra, hogy erősnek kell lenned, és MINDENT meg kell tenned azért, hogy segíts neki megszületni.

Arra meg hogy lejáratod magad ne is gondolj.

Minden jót Nektek. Ne izgulj, fantasztikus lesz.:)))

2009. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösznöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat,kicsit el is pityeregtem:)legyen igazatok,és tényleg minden rendben és könnyen mennyen!Szép babavárást,és babázást nektek!!
2009. ápr. 27. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megnyugodtál egy kicsit.:)

Emlékszem egyszer elkapott a pánik engem is.

Vártam az orvosomra a szülőszoba előtt. Azt mondták várjak rá pár percet, addig üljek le.

Persze vártam vagy 15 percet. Nem tudtam levenni a szemem, az ajtón a szülőszoba feliratról. Elképzeltem mi játszódik le ott.

Tisztára beparáztam. Akkor gondoltam bele, hogy innen már nincs visszaút, ezt a gyereket nekem kell megszülnöm, nincs mese.

Aztán amikor ott voltam, összekaptam magam, és csináltam amit mondtak. Nagyon jó fej volt mindenki, és segítettek a nehezebb pillanatokban.

Annyira csodálatos volt, hogy azóta bevállaltam még háromszor.:)

2009. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy ez is közhely,de ne abból indulj ki amit esetleg a tv-ben láttál,vagy pár rémtörténetből amiket meséltek.Én elhiszem hogy vannak nagyon nehéz szülések is,de sajnos sok nő sportot űz abból hogy a még nem szült nőket"ijesztgeti".Ezeknek a nőknek általában nagyon kicsi az önbizalmuk,igazából soha nem elégedettek magukkal,de erre az egy dologra nagyon büszkék ezért próbálják kiszinezni mert olyanok előtt "hősként"tüntethetik fel magukat akik még nem estek át ezen.Persze,minden szülés valamilyen szinten hőstett,de pl.a nővéremet pár "csodálatos"kolléganője olyan szinten beparáztatta a szüléstől hogy nem mer teherbe esni,pedig már 31éves.Eddig is mindenki megszült,a régi öregek volt hogy az árokparton,vagy vegyük a 14éves lányokat,akik már szültek,hidd el,kibirod te is.
2009. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!