Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert artalmas a magzatra...

Miert artalmas a magzatra nezve az edesitöszer? Nagyon megilyesztett a hir mert en szandekosan azt hasznalok hogy ne egyek sok cukrot, most akkor mi van?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még erről,mármint hogy ártalmas lenne.Talán az aszpartam igen,de az is csak nagy mennyiségben,ezért én a Norbi édesítőjét használom,abban nics aszpartam.
2009. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mesterséges édesítőszerek két fő csoportra oszthatók, vannak energiamentes fajták, és olyanok is, amelyek szolgáltatnak energiát, de kevesebbet, mint a cukor. Az egyes édesítőszerekkel kapcsolatban az alábbi információk állnak rendelkezésre, várandósság alatti fogyasztásukkal kapcsolatban.


Aszpartám (E951): A fenilalanin és az aszparaginsav nevű aminosavak alkotják, és kis mennyiségben tartalmaz még metanolt is. Fogyasztását a szakemberek egy része engedi terhesség alatt, míg vannak olyan tanulmányok, amelyek óvatosságra intenek az aszpartámmal kapcsolatban. Ezek alapján kis mennyiségben történő fogyasztása valószínűleg nem okoz problémát, azonban az aszpartammal készült „light” üdítők és más termékek nagy mértékű fogyasztása nem javasolt. pl. a Canderel


Szacharin (E954): Az édesítőszer átjut a méhlepényen és kiürülése a magzati szövetekből igen lassú, ezért tanulmányokban azt javasolják, hogy tanácsosa szacharin fogyasztását kerülni a fogamzást megelőzően, a fogamzás körüli időszakban, valamint a terhesség alatt is.

Pl. Norbi Sweet Update1


Aceszulfám-K (E950): Mivel nincs megbízható vizsgálati eredmény terhesség alatti biztonságos fogyasztását illetően, ezért a várandós anyák inkább kerüljék fogyasztását.


Szorbit (E420): Energiát tartalmazó édesítőszer, mely a természetben is előfordul egyes gyümölcsökben. Biztonsággal fogyasztható ésszerű mennyiségben. Nagyobb mennyiségben (napi 30 g fölött) fogyasztva puffadást, hasmenést okozhat.


Mannit (E421): A szorbithoz hasonlóan mértékkel fogyasztva biztonságos, nagy mennyiségben hasmenést okoz.


Laktóz (tejcukor): Várandós anyukák fogyaszthatják, azonban tejcukor érzékenyeknél problémát okozhat (hasmenés, puffadás).


Fruktóz (gyümölcscukor): A természetben a gyümölcsökben fordul elő, szabadon fogyasztható energiatartalmának figyelembe vételével. Normál testsúlyú várandós nő számára nem indokolt a mesterséges édesítőszerekkel készült termékek, ételek fogyasztása. Számukra az egészséges táplálkozás irányelvei mérvadóak a cukortartalmú élelmiszerek, ételek fogyasztásával kapcsolatban. Azok számára, akiknél a súlygyarapodás az ideálisnál nagyobb mértékű, vagy cukorbetegek, a biztonságos édesítőszerek mértékletesen fogyasztandók (naponta egy-egy édesítőszerrel készült tejes ital, turmix, tea, esetleg otthon készült desszert). Fontos tudni, hogy mesterséges édesítőszerek nem használhatók csecsemőkés kisgyermekek számára készült élelmiszerekben.


Még egy érdekes cikk:

[link]

2009. ápr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben nem használnék mesterséges édesírőszereket!Inkább mindent kevés cukorral.Én még szoptatok és most sem merem ezeket használni!

Az előző válaszoló jól leírta,egyetértek vele!

Boldog babavárást!

2009. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na ezt most hallottam elöször,és eddig szaharin alapú édesitöt használtam...nem sokat,mert ha tehetem nem rakok semmibe,de lehet baj???
2009. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Ha ártalmas lenne,akkor minden cukorbeteg kismamának beteg babája születne!Ne izguljatok,nem ártalmas.Én inzulinos vagyok,a 4.gyerekemet igy hordtam ki és rengeteg édesitőszert használtam,mert édesszájú vagyok!Most 3 éves a fiam,de semmi baja nincs.

Mértékkel fogyasztva semmi nem káros!

2009. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Az sokkal inkább ártalmas, hogy ha te sem tudsz helyesen írni, akkor a gyermekedet mire fogod tanítani?


Édesítőszer: hosszú ő

Hír: hosszú í

Megijeszt: pontos j

2012. ápr. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Uristen! "Kedves" utolso! Te meg nyilvan arra tanitod a gyerekedet,h ilyen legyen,mint a válaszod....pff!
2012. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is kismama vagyok, inzulin-rezisztens, így eléggé odafigyelek a cukor/édesítőszer használatra. Mostanában steviát keverek cukorral (70% stevia/30% cukor arányban), így nincs mellékíze. Azt vettem észre, hogy ha steviás italt iszom (pl teát), akkor evés közben egészen mellékíz-mentes. Igyekszem elkerülni a mesterséges édesítőszereket, ám nem feltétlen tudja az ember, sajnos. Bár örülök annak is, hogy a mértéktelen cukorhasználatot kezdik visszafogni a gyártás során, már találtam pár terméket, amiben eddig volt, ám már kivették a cukrot.
2015. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!