Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon korai terhességem van!...

Nagyon korai terhességem van! Elemeznétek, hogy a leletemre mi van írva?

Figyelt kérdés

Portio hátul. Rendes nagy, anteflectalt uterus, szabad környezetben. TKP: Sima portio.

UH: rendes nagy uterus. Endometrium 10mm.Ov eltérés nélkül.

DG: Korai Grav..


2011. aug. 29. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A méhszájad hátul van (ez jó, majd a szülés előtt előre jön) A méhed előre dőlő (ez is oké) nincs körülötte semmi oda nem való. A méhszájad sima, nincs rajta elváltozás. a méhed normális nagyságú, a méhnyálkahártya 10 ml (ez terhességhez megfelelően normélis vastakság). a petefészkek közt nincs eltérés, rendellenesség. Korai terhességben vagy.
2011. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Igaz nem vagyok orvos de én ezt értelmezem belőle:

A méhszájad hátul helyezkedik el, a méhed pedig normális. A portio a méhnyakat jelenti, az anteflectalt meg a méh -azaz az uterus- elhelyezkedését, ami normálisan ilyen, tehát előrehajló. A 10 mm pedig a méhnyálkahártya vastagságát jelzi, ez borítja belülről a méhedet. Ennek a vastagsága a ciklus során folyamatosan változik. Az elején vékony, majd folyamatosan vastagodik. Ahhoz a beágyazódás sikeres legyen, valamilyen határértéknek kell lennie (azt hiszem 10 mm, szóval neked épp jó). A diagnózisod pedig korai terhesség. Gratulálok! :)


Vélelmezem az orvos még csak ezt a vastagabb méhnyálkahártyát látta, márt nem tudott mondani, de ez alapján hogy "valaki" megmozdult benned már nem tudja kizárni. Gondolom, 1-2 hét múlva kellene visszamenned, ekkor már a peteszák és az embrió méretét is rá fogja írni a leletedre! :)

2011. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
bocsi: 10 mm nem ml
2011. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 10 nap múlva kell vissza mennem!
2011. aug. 29. 08:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy az edmietrium az a petezsák! Akkor ezek szerint nem az!
2011. aug. 29. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. nem-nem az a méhnyálkahártya!

a petezsákot vagy GS-sel, vagy Gest.gyűrűvel fogja jelölni a papíron, vagy kiírja simán hogy petezsák ;)

2011. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jah! Értem most már! Köszönöm!:)
2011. aug. 29. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!