Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hétben járok. A legutóbbi...

30. hétben járok. A legutóbbi orvosi leletemre az van írva: rövidült portio. Zárt méhszáj. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

az orvos csak annyit mondott, hogy fennállhat a koraszülés veszélye. De nem mondott többet.

Nem korai ez még a 30. héten????

Na de ha fennáll a koraszülés veszélye, akkor a doki miért nem foglalkozott vele különösebben?


Másnál is írták már ezt a leletre? És koraszülött lett a kicsi?


2011. aug. 29. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Rövidült a méhnyak. Ez általában később következik be, de ha komoly baj lenne, akkor a dokid csak mondott volna valami okosat. Pihenj sokat, szedj magnéziumot, ne erőltesd meg magad és reméljük nem lesz semmi baj.

Zárt a méhszájad, ez teljesen jó, viszont ha gyorsan rövidül a méhnyak, akkor attól nyílhat is a méhszáj idő előtt.

Írt fel neked valamit az orvos? Szedsz valamit?

2011. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 29+4 hetes és nekem sajna a 24.héten megrövidült a méhnyak és 1 ujjnyira nyitva volt a méhszáj. aztán 2 héttel később már nem volt rövidebb de még mindig nyitott volt. Az esély meg van a koraszülésre de még húzom egyben. remélem még jó pár hétig.

Pihenj sokat, vízszintesen, ne biciklizz és nagyon ne emelj nehezet.

2011. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!