Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akinek mostanában...

Van valaki akinek mostanában volt abortusza? Ha igen akkor milyen érzés?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért akarsz abortuszra menni?Sztem gondold meg nagyon:(:S
2009. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem spontán vetélésem volt,amit majdnem orvos kezdett el.A szerencsém az volt,hogy pont akkor jött meg a műtét elött.De még így is borzasztó volt,mert szerettük volna nagyon a kisbabát.Testileg nem volt megterhelő,mivel kisterhes voltam,de lelkileg nagyon is,még a mai napig azon rágódok,mit tettem akkor rosszul,hogy nem maradt meg a babám.


üdv.16hetes pocis

2009. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
szia nekem 12 éve volt. nem kértem altatást, csak kábitot kaptam, elötte nap befeküdtem, feldugtam a méhszájamba egy tágito gyökeret,(lehet hogy most már nem igy csinálják), nem féjt, kicsit görcsöltem. másnap reggel mütét, lesétáltam a mütöbe, kábitoszuri vénásan, kb 20 perc volt az egész, fájt közben a hasam, aztán aludtam, véreztem kicsit (kb 4 napig szokásos mennyiségüt), este hazamentem.. másnap lázas voltam, de ennyi. lelkileg késöbb viselt meg.. le is fogytam. most szeretnénk babát 32 éves vagyok, de nem jön. de valszeg nem ez miatt. mennyi idös terhes vagy?
2009. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem volt, testileg pár nap alatt kiheverhető, de lelkileg soha!Ha csak egy kis esély van rá ne vetesd el a babát!!!Együtt érzek veled, ne hamarkodd el a döntésedet!
2009. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3éve volt. Aki még nem szült,azt előtte levő nap befektetik...tágító...majd másnap műtét. Igaza van az előttem szólónak...testileg nincs gond,de ezt soha nem fogom tudni megbocsátani magamnak. Sokat gondolok rá.Most várok kisbabát,10hónapig vártunk rá,h sikerüljön.Így kicsit könnyebb,de elfeledni soha nem tudom.
2009. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem január 5. én volt abortuszom, és nemnagyon fájt semmim, utána csak nehéz feldolgozni, utána megvolt a dokival beszélve ,hogy feltesznek spirált, de akkor kell visszamenni ha megjön, csakhogy nekem nem jött meg.....Hiába hogy a végén vigyáztunk, mégis terhes lettem megint, most nem volt szivem elvetetni, 22 éves vagyok és ő lessz a harmadik babám. és most hogy megtartom őt, (most vagyok 11 hetes terhes)nagyon rossz, érzés hogy hiába elvetettem a másik babát, holott most őt hordhatnám a szivem alatt. Gondold meg nagyon, hogy mit csinálsz!!
2009. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szia! Nekem kedden lesz 2 hete, hogy megműtöttek. A 8. héten voltam UH-n, ahol megállapították, hogy nincs szívhang. :(

A menete sok mindenben kórhátfüggő, azt tudom leírni, ami velem történt. Még én sem szültem, de nem kellett előző nap befeküdnöm, a műtét napján reggel 7-re be kellett mennem a kórházba, egy kis adminisztráció után szobát kaptunk, vettek vért a vércsop. miatt. 8-kor volt egy vizsgálat, ahol felhelyezték a méhtágítót (laminaria). Ez is egyénfüggő, ki mit érez. Én majd' belehaltam, sírtam is közben. Utána pihi, várakozás. Fél 1 fele gördült be az ággyal a műtőssrác, betoltak a műtőbe, ahol vénás altatást kaptam. 20 perc múlva már az ágyamban ébredtem, kis alhasi fájdalmam volt, meg véreztem persze. Jött a Párom rögtön látogatni, így én nem pihentem ki magam. Miután kevésbé voltam kába, lezuhanyoztam, felvettem a saját hálóingem, majd lesétáltunk a kórház udvarára egy padra. Este fél 7 körül jöhettem haza. 3-4 napi vérzés után a lelki fájdalmon kívül semmi nincs, a dokim 1,5 hét után óvszeres szexet is engedélyezett. Kitartás!

2009. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 napja volt abortuszom, nem egészségügyi okokból, hanem mert így döntöttem. Mielött elkezdenétek köpködni, igen védekeztünk, igen megakartam tartani, a pasim görény volt (azóta lelécelt), viszont egydül sajnos nem voltak adottak az anyagi körülmények. Ezeket csak elöljáróban azért irtam le hogy megkiméljelek titeket a felesleges szurkálódástól.

Technikailag ugy zajlik a dolog, hogy azokután hogy egyeztettél orvosoddal és elintézted a családvédelmis papirokat no meg a labort, első terhességnél az esetek nagy százalékában (ahogy nekem is) be kell feküdnöd a korházba a műtét elötti estén, és felhelyezik neked a lamináriát. Ez kicsit kellemetlen én aludni nem tudtam tőle, de különösebb fájdalmat nem okoz.

Másnap reggel pedig irány a műtő, aholis ha nincs különösebb egészségügyi problémád, nem válogathatsz, altatnak.

Mi 10 precenként kerültünk sorra a műtöben, ugyhogy gondolom orvosi szemmel nézve nem magy műtét.

Miután felébredtem az altatásból, (kb 10 perc) nem éreztem semmi fizikai fájdalmat bár elég erős volt a vérzés.

Aztán napokig enyhe menstruáció szerű tüneteid vannak (enyhe görcs + vérzés).

A fizikia "érzés" része ennyi.


Lelkileg pedig magadnak kell elszámolnod a döntéseddel.

2009. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fizikai fájdalom elviselhető de a lelkiekkel meg kell küzdeni keményen. Gondold át a dolgot mielőtt cselekszel

Elkísér életed végéig és szinte feldolgozhatatlan.

Ha nem bírod a lelki terhelést, inkább kérd szakember segítségét.

2009. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én most fogok menni abortuszra,de nem félek, mert elaltatnak,és nem fogok érezni semmit.nekem 3-om gyermekem van és anyagiak miatt nem bírjuk megtartani, pedig a szívem szakad meg, de így is elég ezt a 3-at felnevelni,pláne így, hogy mind a 3-om tartósan beteg.Sajnos az anyagiak miatt sok abortusz lesz,mert az ember nagyon nehezen tudja őket felnevelni.ha gondolkodna egy kicsit a kormány és több béremelést és több gyest és csp-ot adna akkor talán mi is másképp gondolkodnánk,de így mire kifizetjük a számlákat alig marad pénzünk és még hol van az ennivaló?tehát nagyon rossz a helyzet az országban,mondhatjuk úgy is, hogy teljes csőd az egész.És még ők csodálkoznak hogy nincs elég gyerek és sok az abortusz.Hát ne csodálkozzanak.A mi fizetésünk az övékéhez képest zsebpénzecske!!!
2010. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!