Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, én vagyok ennyire...

Anyukák, én vagyok ennyire antiszociális vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy amikor elmegyünk valahova a lányommal idegenek, főleg idősek fogdosni akarják (vagy hozzá is nyúlnak,ha lassabb vagyok). Mikor rájuk szólok szépen és finoman még ők vannak megsértődve. Most már nagy a lányom (26 hónapos) így nem használunk babakocsit a tömegközlekedéshez, de régebben volt, hogy benyúltak a babakocsiba. Most meg a metrón, villamoson kimondottan idős emberek simogatni akarják a gyerekem! Miért? Nem is ismerik! Akkor meg minek? Mást is zavar vagy én vagyok ennyire érzékeny? Ti mit szoktatok mondani ilyenkor és arra mi a reakció?
2011. szept. 1. 09:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Jah igen a lényeg amiért ebbe a kategóriába raktam: a második babámat várom és idegenek simogatni akarják a hasam! Ez mire jó? Engem kifejezetten zavar ha a hasamhoz ér egy olyan ember akit én nem szeretném, hogy hozzám érjen!
2011. szept. 1. 09:29
 2/18 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Meg is mondom nekik, kit érdekel ha megsértődnek? Egy kis jó modort tanulhattak volna, hogy előtte legalább kérdezzék meg. A válasz úgy is nem lenne, de legalább nem lennének neveletlenek idős létükre...
2011. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedésen nehezebb a helyzet, ott mindig sokan vannak, így akkor is hozzáérnek a gyerekhez, ha nem is akarják.

Egyes helyeken az én lányomat is megfogdossák, és bár nem vagyok tőle elragadtatva, de ha nem csókolják szájon és nem mocskos az illető, akkor azért nem kapok frászt.

A babakocsinkba soha nem nyúltak bele, ez érdekes...nem értem miért akarnak nyúlkálni.

A pocakfogdosás is fura, azt én sem bírtam, kivéve a családtagjaimtól.


Amúgy ne aggódj, szólj rájuk és inkább nézzenek téged hülyének, mint hogy neked vagy a gyerekednek rossz legyen. Mivel úgyis idegen emberek, ezért engem nem érdekelne ha megsértődnek.

2011. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, én az első babámat várom, 31 hetes vagyok, és a múlt héten egy idős (mint később kiderült, székely) néni ráköpött a hasamra a buszon.

Azt hittem, lefordulok a székről, de mire észhez tértem és reagálni tudtam volna, már leszállt. (Utána az erdélyi szomszédaink magyarázták el, hogy bizonyos területeken ez megszokott dolog, így kívánnak egészséget és boldogságot. Még azóta sem tudtam feldolgozni, hát inkább simogatta volna meg, mint hogy odacsulázzon egyet, de tényleg...)

2011. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9:35 jót nevettem a történeten, de az biztos, hogy én is lefordultam volna a székről meglepődöttségemben. :)
2011. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:38


Így utólag én is nevetek rajta, de akkor! Hát gondolhatod... :)

2011. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Úristen elhiszem, hogy majdnem lefordultál a székről, azért mert ez a szokás nem kell ráerőltetni másra. Én pl a munkatársnőimnek megengedem, hogy a hasamra rakják a kezüket (mondjuk megkérdezik előtte), mert ők még nem szültek és kíváncsiak legalább kívülről, hogy milyen mikor mocorog és rugdos. Igen sajnos az idősek feljogosítva érzik magukat mindenre, a múlt héten volt, hogy lépcsőzni tanítottam egyedül a lányomat nagy lépcsőkön, sok lépcsőn. Fogtam az egyik kezét és lassan mentünk amikor kézen ragadta egy idegen nő és "segített" a lányomnak lépcsőzni. Rá is szóltam, hogy legyen szíves engedje már el, mert éppen az óriási lépcsőkön tanítanám a gyereket közlekedni. Csak nézett. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. szept. 1. 09:44
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyéni érzékenység kérdése is. Valószínűleg nagyon erős benned az anyatigris, mindentől óvni akarod a picurt. Na meg vannak olyan családok, ahol a testi kontaktus nem annyira szokás (főleg idegentől nem).

Azért abban is van valami, hogy nem kell minden kontaktuskeresést "támadásnak" értelmezni. Az idősebbek kissé gátlástalanabbak, már koruknál fogva is. Szerintem nem érdemes túlreagálni, tényleg ahány ház, annyi szokás. Baja a picinek nem lesz (egyiknek sem), ebben biztos lehetsz. Ha zavarni fogja, akkor úgyis tiltakozik, ilyenkor te is besegíthetsz neki.


Engem annyira nem zavar, ha meg akarják simizni a pocimat, mert én úgy értelmezem, hogy a picit akarják szeretgetni. De tényleg, ez csak értelmezés és érzelmek kérdése. Nem vagyunk egyformák...:)

29 hetes kismami

2011. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia

mi most várjuk első kisbabánkat, 20hetesek vagyunk. Én megértelek Téged is, nekem is fura lenne, ha idegen a pocimhoz nyúl, családtag nem zavar, bár azon is meglepődtem hirtelen, hisz korábban nem simizték a pocim.

A kicsivel ugyanígy lennék, főleg egy idegen bagós ne piszkálja...


De azért megértem a késztetésüket így kisbabát várva is, úgy megcsodálok egy-egy kicsikét, és úgy megfognám pl a kis kezét, mert ilyen ingert vált ki az emberből, de nem teszem, pont ezért, mert lehet az anyuka nem szívlelné, csak gyönyörködöm, de próbálom azt is úgy, hogy annyira ne legyek feltűnő, bár nem tudom mennyire sikerül. De pl volt, mikor az anyuka volt hivogató meg közvetlen, hogy üssünk ötös a kicsivel, akkor ott nem hagytam ki . :)

2011. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azt hittem,hogy csak én vagyok ilyen.


Rühellem az ilyen embereket! Én folyamatosan kapom a kérdést,mert a harmadikat várom- hogy az enyémek,mi lesz a harmadik?

Most őszintén! Egy vad idegennek mi köze van hozzá?? Mert ha egy régen látott ismerős kérdezi... de egy idegen,akit életemben nem láttam?


Az én gyomrom attól is idegben van,amikor a gyerekeinknek elkezdenek vad idegenek "hízelegni",és úgy beszélni,mit egy babával szoktak az emberek. Na,mikor babák voltak is forgolódott a gyomrom attól,hogy nem tudnak normálisan beszélni a gyerekhez!

A normálisabbnak,akik dicsérik,hogy "jaj,de szépek" azoknak meg szoktam köszönni,mert jól nevelt gyerek vagyok,de a többitől forgolódik a gyomrom!


A pocakomhoz meg egyedül a párom,a gyerekek és a szakemberek értek még hozzá. Más gondolom azért nem,mert általában az utcán a morcos arcomat mutatom,és lehet nem mernek a pocihoz nyúlni! :-D



Boldog babavárást és egészséges kisbabát Mindenkinek!!!


Üdv:2gyerkőcös,38hkm

2011. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!