Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, én vagyok ennyire...

Anyukák, én vagyok ennyire antiszociális vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy amikor elmegyünk valahova a lányommal idegenek, főleg idősek fogdosni akarják (vagy hozzá is nyúlnak,ha lassabb vagyok). Mikor rájuk szólok szépen és finoman még ők vannak megsértődve. Most már nagy a lányom (26 hónapos) így nem használunk babakocsit a tömegközlekedéshez, de régebben volt, hogy benyúltak a babakocsiba. Most meg a metrón, villamoson kimondottan idős emberek simogatni akarják a gyerekem! Miért? Nem is ismerik! Akkor meg minek? Mást is zavar vagy én vagyok ennyire érzékeny? Ti mit szoktatok mondani ilyenkor és arra mi a reakció?
2011. szept. 1. 09:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én is "morci külsős" vagyok sokak szerint. És én sem engedtem soha, hogy fogdossanak. Csak a férjemnek engedtem meg. Szüleim sem fogdosták, mert gyerekként is utáltam, ha bárki hozzám nyúlt.

A fiamat is nagyon sokan megnézték a kocsiban, szerencsére mindig bealudt így nem nyaggatták, csak megdicsérték. Mikor járni tanultunk nagyon sok bókot kapott, hogy gyönyörű kiskölök. Tényleg az volt, na meg most is az. :)

2011. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen én is ez a morci fajta vagyok. Most egy idegen minek piszkálja a hasam vagy a gyerekem? Miért jó ez neki? Én még a barátnőmtől is megkérdezem, hogy megsimogathatom e a 2 hónapos babája lábát vagy fel vehetem e? Mert mondjuk ez az udvariasság alapja! Ne érezze már mindenki magát feljogosítva arra, hogy hozzám vagy a gyerekemhez érjen (persze itt a tömegközlekedésből adódó véletlen testi kontaktus más). Úgy gondolom, hogy a lányom kap elég szeretetet és természetesen ezt ki is mutatom felé (néha ha túl sok vagyok még rám is szól) nem hinném, hogy egy idegentől lenne szüksége simogatásra. A másik a gagyogyás, na attól én is kész vagyok. Tisztába vagyok vele, hogy a kék szemű göndör szőke hajú lányom szinte hívogató egy kis simogatásra, de köszönjük szépen nem kell. Múltkor az 1-es villamoson felvettem a lányom az ölembe leszállás előtt (akkor még nem ment olyan jól a nagy lépcsőzés) és azt veszem észre, hogy a lányom bal oldala rángatózik. Odanézek hát egy idős bácsi szó szerint húzogatta a gyerekem lábát. De olyan elánnal, hogy én is éreztem. Rá is szóltam erélyesen, hogy legyen szíves engedje el a gyereket és amúgy is miért piszkálja. Nem volt válasz csak ledöbbenés. Nem hiszem, hogy rosszat akarnak a piszkálódással, de ami sok az sok. Nem vagyok még a barátaimmal sem az a közvetlen ölelkezős, puszilkodós, nyakadba ugrós fajta, így lehet, hogy a személyiségemből illetve a mentalitásomból adódik ez az egész iszonyat az idegen emberek testi közeledésétől!

De azért benyúlni a babakocsiba kicsit meredek!

2011. szept. 1. 11:00
 13/18 anonim ***** válasza:
én viszonylag fiatalon szültem 22 évesen. A falumban mindenki nagyon vidám szeleburdi csajszinak ismert meg, mikor férjhez mentem elköltöztünk és az anyaság megváltoztatott egy parázós anyatigris lettem. Mikor 7végeken hazamentünk és volt valami falunap szerűség feltoltam a 3 hónaposomat. Mindenki megnézte és volt aki a kis kezét megfogta, na én meg kiakadtam mint az állat. Mondták is anyámnak a falubeliek, hogy milyen fura lettem. ..
2011. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát meg is értelek! Ki tudja, hogy hol nyúlkáltak előtte, meg amúgy is az ilyen picikék a szájukba szedik a kezüket, nem kéne, hogy bármilyen betegséget elkapjon! Szerintem az a fura aki nyúlkál!
2011. szept. 1. 11:40
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát ha Te antiszociális vagy, akkor rám mit mondanál?

36 hetes vagyok,és előre halálra aggódom magam,hogy mi lesz,ha meg születik a babám,és bárki meg akarja simogatni,felvenni.(sajna gondolok itt a családtagokra és barátokra is)Egyedül a páromtól és fiamtól nem féltem!Na ez miért van?Mert Én valahogy úgy érzem,hogy Ő nem játékbaba,és fogdossa mindenki a saját gyerekét!

Én is rászólnék bárkire a Te helyedben!A székely nénit pedig lehet,hogy lepofoztam volna!Szokás ide vagy oda!!!


A pocak fogdosásról csak annyit,hogy nekem akik eddig szinte nem is köszöntek,csak látásból ismernek,azok is letapogatják a pocakom,és utána kérdik meg,hogy nem-e baj?

Múltkor férjem munkatársa,akit akkor mutatott be,tapogatta meg a pocakom.Ráadásul úgy alulról nyúlt hozzá,a szeméremcsontom felől!Azt mondta gyönyörű és hogy megnőtt.Mondtam neki,ez nem a baba,hanem az Én pocakom,és nem szeretem ha a testem fogdossák!A baba benn van a pocóban,nem Őt simogatják,nem?

Erre a párom szó szerint bunkónak nevezett!

Úgyhogy ne aggódj,nincs veled semmi baj,Én sokkal rosszabbul reagálom le a dolgokat!

És nem tudom, hogy fogom tudtára adni a családnak is,hogy nem akarom,hogy kézről-kézre járjon,vagy puszilgatva,fogdosva legyen majd a kislányom!

Én sokszor tiszta hülyének érzem magam!


Boldog Babavárást!

36hkm

2011. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

35. hetes vagyok, de előre irtózok a gügyögő-taperoló-nyáladzó idegenektől (kicsit a rokonoktól is).

Először is próbáld meg elfogadni,hogy mivel nekik nincs (vagy elég nagy) az intim szférájuk, másét sem tudják tiszteletben tartani, mert nem tudják mi az.

Mivel a legfontosabb az, hogy Te ne húzd fel magad - ha ők megsértődnek, legyen az ő bajuk, legfeljebb beírnak ide - én a humort javaslom. Pl mondd nekik faarcal:

"Elnézést asszonyom, megtenné, hogy amíg a gyermekem nem tud tiltakozni inkább engem buzerál?"

2011. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Atroposz ***** válasza:

Nem ülnék veled egy buszon ,mert biztos kinyírnál a szemeddel de csak azért csöpögő nyállal néznék a gyerekedre.

Én minden kisbabát megnézek és ha nem lennék jó nevelt akkor meg is simogatnám. Amúgy egy anyatigris vagy de nem baj,minden anya feltenné a gyerekét.É hidd el akik csöpögő nyállal figyelik a gyermekedet vagy megakarják fogni az mind az gondolja hogy de jó volna nekem is.Csak egy kis irigység.De ha neked nem tetszik akkor nem is kell hagynod fogdossák vagy ha nagyon megnézik.

2011. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Atroposz!


Dehogy "nyírnálak" ki a szememmel! Amikor megnézik és rámosolyognak én is visszamosolygok, mert ez egy kedves gesztus. Örülök neki, hogy a neveltetésedből adódóan nem érsz hozzá idegen gyerekekhez, mert ez nem való. Pont abban a korban van a lányom, hogy megértse nem szabad idegenekkel szóba állni. Nincs kiskapu, hogy ne állj szóba, de engedd, hogy piszkáljanak. Részemről a testi kontaktus csak a legszűkebb családomra vonatkozik. Tőlük nem zavar ha puszilgatják ölelgetik, de egy idegentől aki a nevét se tudja... hát elég furcsa. Azért jó hallani, hogy lennének olyanok akik szívesen megsimogatnák, de nem teszik.

2011. szept. 3. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!