Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti mit tennétek a...

Kismamák! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kiderült nem régen, hogy babát várok. A baba apukája nem szeretné a kicsit, szerinte túl fiatal vagyok a gyerekvállalásra. Én nagyon szeretem már most a gyermekemet!
2011. szept. 3. 19:23
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
88%
Egyedül tudod vállalni? Van családi segítséged?
2011. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
78%

Én biztosan megtartanám!!!!


Miért tart fiatalnak a párod?! Hány éves vagy?

2011. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 Anikó1985 ***** válasza:
88%
Hát az a fontos, hogy elgondolkodj rajta, hogy egyedül fel tudod e nevelni. Ha az apa nem akarja te még attól akarhatod, a te tested és a te babád is. Az biztos ha elveteted valószínű, hogy nagyon sokáig bánni fogod és most úgy gondolod, hogy bárhogyan lesz neked kell a baba és bármit megteszel érte. Azért családi segítség nélkül akármilyen elszánt vagy nem fog menni. Remélem megtudod oldani, hogy felneveld a picit!
2011. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, anyukámék nem fognak segíteni, ezt már múlt héten kijelentették..
2011. szept. 3. 19:43
 5/52 anonim ***** válasza:
51%
húha, 20 évesen nekem még munkám sem volt. egyébként hogyhogy nem segítenek anyádék, hiszen az unokájukról van szó!!! 0 segítséggel senki sem tud gyereket nevelni, vagy van önálló lakásod meg pár 100ezres fizetésed? Egy kisbaba még csak felnő kölcsönholmin meg bizományis cuccokon, de ha beteg lesz (mint az enyémek 1 hónapig 20ezer Ft a gyógyszer), vagy akár csak szemüveges, vajon ki tudod fizetni? Sajnos egy baba anyagi kérdés is, nemcsak érzelmi. A szüleid lehet, később megenyhülnek nem hagynak nyomorogni, de elsősorban neked kell tudnod, vállalod-e. Én -szigorúan én és nem te- nem vállalnám egyedül bizonytalan körülmények közé.
2011. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
62%

Èn nem vagyok abortusz ellenes.


De ha ennyire akarod akkor tartsd meg. A gyermek apukájának kötelezö lesz gyerektartást fizetnie így teljesen egyedül azért nem leszel. Az elsö idöszakban ha nincs hol laknod anya otthonba meghúzhatod magad, aztán felkötni a gatyát.


Szerintem ha ennyire akarod ne vetesd el.

2011. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
82%

Anyukádék véleménye is meg fog változni ahogy telik az idő és lehet hogy a párodé is..Ezzel nem rá akarlak beszélni,arra hogy tartsd ,meg,de le sem foglak..

neked kell mérlegelned és döntened..Ülj le a pároddal még beszélni erről és a szüleiddel is..

Nálunk a szüleim nem ellenezték,bár hirtelen jött,még csak 1 hónapja voltunk együtt a párommal.(Én 23 voltam,ő 22)..Az ő szülei is támogatták..viszont a párom amíg csak lehetőség lett volna rá hogy elvetessem,könyörgött hogy ne tartsuk meg...Én megmondtam neki,hogy ha egyedül is nevelem fel akkor is megtartom...Ha már "megcsináltuk",akkor felelősséggel tartozunk érte...


Ahogy telt múlt az idő,nőtt a pocakom,apa egyre jobban beletörődött...sőt bejött velem szülni és most már 2,5 éves a kislányom és valóságos szerelem van kettejük között..:)most viszont várjuk a 2.babát..:)..


Mindenképp beszélnetek kell erről a szüleiddel is és a pároddal is...Mondd el a szüleidnek,hogy te érettnek érzed magad hogy felneveld,csak egy kis megértést és segítséget kérsz tőlük...


Szorítok hogy minden rendben legyen és sikerüljön a szüleiddel és a pároddal is megbeszélni a dolgokat....


2,5 éves kislány anyukája,27 hetes pocaklakóval :)

2011. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes.. a szexre nem fiatal, csak a babavállalásra..hmmm

Nem gondolom, hogy egy 20 éves nő fiatal lenne a babára. Ha pedig érzelmileg az, akkor kénytelen lesz felnőni. Az apuka ezzel a kijelentéssel mindenesetre levizsgázott..


Nagyon sajnálom, hogy így áll hozzád a családod,. mert ebben a helyzetben támogatásra lenne szükséged érzelmileg is. Ez egy nagyon komoly döntés, amit sajnos neked kell meghoznod, de nem szabad, hogy zsaroljanak, hogy a zsarolás hatására döntsél.

Én biztosan megmondanám, ha ilyen lenne a szülőm, hogy ő se számítson rám, ha megöregszik és beteg lesz..!

Javaslom, hogy keress fel családsegítő központot, ahol szakemberrel el tudsz beszélgetni, elmondják neked a lehetőségeket, mert nem csak az abortusz az egyedüli!

Mindent meg lehet oldani, nincsen lehetetlen dolog a világon. És hidd el, nem leszel egyedül!

2011. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
82%

szia,

21 évesen voltam hasonló helyzetben. Már egy éve voltunk együtt amikor megfogant, úgy volt hogy meg is tartjuk. De akkor még nme tudták a szülők. Azóta sem tudják. Ahogy telt az első 3 hónap rájöttem hogy sem az apa nem alkalmas rá, sem a szüleim arra, hogy megfelelő képpen támogassanak. Gondolok itt legalább arra, hogy feszültség nélküli környezetben éljen a majd megszülető gyerekem, hova mennem nem volt. Végül nem tartottam meg. Láttam hogy a nagynéném mit kínlódott az első gyerekével apa nélkül, a másodikkal is mit kinlódik, annak meghalt az apja. Vagy az az ismerős aki szintén egyedül neveli. Teljesen egyedül a gyerekét.Nem is tudja nevelni mert annyit dolgozik hogy fenntartsa kettőjüket egy albérletben hogy meggebed. És hogy az apuka fizeti e a törvény által előirt gyerektartást? Nem.... nem fizeti.

Aranyosak az elöttem szólók hogy "áááh... tarsd meg... majdcsak lesz valahogy.." De más fas_ával mindig könnyebben veri az ember a csalánt. Ugye?

Nos, most vagyok 27 éves. Nem fogom sosem elfelejteni valoszinüleg amit tettem és rettenetes volt az a 4-5 év ami utána jött, de adni akartam magamnak egy esélyt arra, hogy olyan embert találok akire lehet számítani, apja lesz a gyerekemnek, és nem kell abban a viszataszító érzésben élnem kitudja meddig, hogy én is meg a gyermekem is a szüleimnek vagyunk kiszolgáltatva hogy most akkor megszeretik az unokát ... támogatnak.. megenyhülnek.... emlegetik-e majd nekem ezt mindig...

És találkoztam valakivel, az abortuszt követő 1 év mulva, akkor még nagyon nagyon szomorú voltam emiatt az egész miatt. De vele mostmár 6 éve vagyunk együtt, lett egy saját albérletünk, megbízhatok benne és 2 hónapja probálkozunk a babával. Közben láttam hogy mások hogyan nevelnek gyereket a környezetemben, rengeteget beszélgetünk a témáról és jó ideje örülök hogy így döntöttem, mert egyszerűen nem volt alkalmas az idő rá.

Azért írtam le mindezt, mert egy gyerek életre szoló döntés, nem lehet csak úgy polcra tenni vagy odaállni elé, hogy bocs... most nincs kedvem vagy azért sírok mert anyáék elutasítóak velem és különben sem tudom hogy hova menjünk lakni innen a kisszobámból...

Énis szerettem a gyerekemet, de el kellett engednem, mert ahogy a felettem lévő is irta... 0 segítséggel nem lehet gyereket nevelni.

Tehát belátásod szerint dönthetsz, 20 éves vagy még rengeteg időd van foglalkozni ezzel.

2011. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
34%
Bocsánat utsó, van más megoldás is_ pl: örökbeadás, ami lehet nyílt is! Attól még élhet a baba, hogy én nem tudom felnevelni! Nagyon sok meddő pár vár gyermekre.
2011. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!