Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor küldtek el benneteket...

Mikor küldtek el benneteket védőnőhöz? 5-6 hetesen voltam orvosnál, Uh-n már látszotott a petezsák és a szikhólyag, egyből elküldött védőnőzöz is. Nem korai még?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem,általában 6 hét körül szoktak elmenni dokihoz,ha megvan a papirod ami igazolja terhességedet, mehetsz a védőnőhoz a kiskönyvért.(a kiskönyv viszont fontos a többi vizsgálathoz)
2009. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a védőnő csak akkor hajlandó foglalkozni egy kismamával, ha az orvos igazolja, hogy szívhanggal rendelkező embriót látott a vizsgálat során, vagyis szerintem ez még ngyon korai...


Boldog babavárást!

2009. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A védőnötől kapod meg ugyan a kiskönyvet , de ez tényleg nem a legfontosabb dolog koraterhességben! Amikor én 8. héten uh-ra mentem , még kiskönyvem se volt. Akkor mondta a doki, hogy ideje a védőnőt felkeresni , mert az daatokat majd ide kell regisztrálnia. Nem csinált belőle "nagy ügyet" , de 1 hónap múlva már kiskönyvvel mentem vizsgálatra:)


1 kismami

2009. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 hetesen mentem először védőnőhöz. Senki nem mondta, hogy későn csináltattam, de szerintem ahány hely annyi szokás! a doktornőm is azt mondta, hogy ha babonás vagyok akkor megvárhatom vele a kritikus 12. hetet.
2009. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyik doki se küld addig a védőnőhöz, amíg nincs szívhang. Ugyanis onnantól számít a terhesség orvosilag is igazolt terhességnek. legalábbis nekem ezt mondta a dokim. És milyen jól tette, egy csomó felesleges időtöltéstől megkímélt a védőnőnél, ugyanis nem alakult ki a baba szívhangja, 7 hetesen sem. Jobb volt így, mintha már lett volna terhes könyvem.

Most ismét babát várok, a 7. hétben járok, még nem voltam dokinál, majd egy hét múlva, ha már tuti lesz szívhang. legalábbis ha minden rendben van.

A védőnőm szerint a legideálisabb kor felkeresni Őt 10-12 hetesen, akkor már a legtöbb terhesség megmarad, sajnos akkor sem mind.

2009. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is 11 hetes voltam amikor a doki igazolta a terhességet,ekkor mehettem a védőnőhöz.Hiába volt már szívhang 6 hetesen,nemírta rá a papírra,annyit mondott,hogy a 12. heti vizsgálatra elég,ha megvan a kiskönyv,addig úgy sincs mit beleírni.
2009. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy minimum a szívhangot meg szokták várni a dokik. Én 5 hetesen voltam először dokinál, akkor még nem volt szívhang, utána 8 hetesen legközelebb. Akkor mondta is, hogy a 12. heti ultrahang előtt menjek el vérvételre, ekg-ra, meg védőnőhöz.
2009. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!