Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az NST-n a magzat szívhangját...

Az NST-n a magzat szívhangját nézik vagy még mást is?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy van beírva hogy NST. Most megyek elsőnek és nem tudom mire számítsak. Ilyenkor már a fájásokat is nézik? Milyen esetekben van baj?
2011. szept. 6. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nst és ctg. Általában egy kalap alá veszik. Mind a kettő a magzati szívhangot nézi.A ctg jelöli a méh tevékenységét is-ha van, és annál ha megmozdul a baba,meg kell nyomni egy gombot. Az nst -nálunk legalábbis (lehet mert olyan régi a gép,nem tudom) csak a magzati szívhangot nézi,1 tappancs van. A ctg-n 2 tappancs van.
2011. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
méhtevékenységet, fájásokat, magzat szívhangját nézik, akkor van baj, ha nem a normál tartományban van a szívhang, de ezt el fogják úgyis mondani, jelezned kell majd, ha úgy érzed, rúg a baba a vizsgálat közben
2011. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

első: nem egészen így van...

az nst a vizsgálat neve, a ctg a gép neve, tehát egy és ugyanaz a két dolog! Nem két különböző vizsgálatot jelent!

2011. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rákötnek egy gépre, olyan, mint ha egy övet raknának a hasadra, ez nézi a méhtevékenységet, ebből egy görbét rajzol folyamatosan egy papírra, közben hallani a baba szívhangját (ne lepődj meg, nagyon gyors, de néha megszakad, ez a mozgás, vagy a te belsőd mozgása miatt van, ne ijedj meg), illetve kapsz a kezedbe egy toll szerű valamit, amin a gombot mindig meg kell nyomni, amikor érzed a pici mozgását.

Nagyon jó élmény, én úgy vártam mindig, mint az ultrahangot.

2011. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor nálunk nagyon régi a gép,mert 1 tappancs van,amit magunknak tartunk,nyomunk a hasunkra, ha elmozdult a baba,akkor azzal kergetjük, de nyomogatni sem kell ha megmozdult a baba. Míg a kórházban a gépen 2 tappancs van,amit rá tesznek a kismamákra, egy övben,és nyomogatni is kell.

Ebből gondoltam,hogy a kettő nem egy. :-D

2011. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ès ha mondjuk folyamatosan mozog akkor egyfolytàban kell nyomni a gombot? és minden kis apró mozdulatot kell jelezni?
2011. szept. 7. 08:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.minden mozgásnál kell jelezni.
2011. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!