Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb megoldás?

Melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Karácsonykor 4 hetes lesz a babám, anyósom azt akarja, hogy mi menjünk át ünnepelni, ami azt jelenti, hogy éjfélig vacsora, vinni kell az egész felszerelést pelenkázáshoz, alváshoz a babának, ugye egy utazóágyat is. Én totál hülyeségnek találom,mert miért nem jönnek inkább ők át és a babám amikor elalszik akkor nyugodtan pihenhet nem kell majd az éjszaka közepén felöltöztetni és kivinni a hidegbe...különben is egy 4 hetes baba legyen a saját környezetében szerintem. Írtó kényelmesnek tartom anyósomat, ráadásul még csak főzni sem ő fog hanem rendeli a kaját, akkor meg hozzánk is rendelhetné nem? Alig aludtam az éjjel ugy felhúzott a vén pics@! Párom persze nagyon jó ötletne tartja, hogy mi menjünk át. Én meg kezdtem örülni, hogy végre hármasban lehetünk Szenteste, de úgy látszik a párom még mindig az anyja szoknyáján lóg. Ti hogyan töltitek az ünnepeket?
2009. okt. 9. 13:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradjatok otthon. Jobb a babának és neked is. Ha te stresszelsz a babád is megérzi.

Anyós meg megeheti amit rendel...

2009. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pici babát én nem vinném sehová,és nem is szabad.Amikor az enyém született,ki se vittük négyhetesen,csak anyósomékhoz mentünk el mert ő mozgássérült.Akkor június volt ,csak 1 órát maradtunk.Az első karácsony egyébként is nagydolog.Szenteste én nemmennék sehová,estleg másnap egy ebéderejéig.
2009. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első babával töltött karácsonyunk úgy telt, hogy szenteset és első nap otthon voltunk 3-an, mivel mi egy külön család vagyunk, anyumékhoz meg második nap mentünk. Anyós szerencse messzebb lakik, és lebeszéltük, hogy eljöjjön. Idén már sajna biztos egyik nap boldogítani fog..Akkor 6 hónapos volt a fiam. Én nem alkalmazkodok senkihez, főleg nem a kisbabám kárára. Mond meg a férjednek, hogy ti külön család vagytok, anyós vagy átmegy vagy otthon marad egyedül és kész. Megmondhatod, hogy te biztos nem fogsz menni a kisbabával, muszáj lesz elfogadni.
2009. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 hetes babával így csináltuk: szenteste mindenki a családdal van, ez nálam alap. A családom a párom és a gyerekem. Úgyhogy erről ennyit.

Másnap elmentünk anyuékhoz, ahová vittünk minden felszerelést (utazóágy, stb.), így egész nap együtt volt a tágabb család, sütés, főzés, nevetgélés, jó mulatság. Baba ha álmos volt, aludt, ha nem, akkor hallgatott minket :-).

És utána nem volt nálunk kupi, mosogatnivaló, semmi, csak összepakoltunk és hazamentünk. Kényelmes volt, jó volt, a pici ott is volt meg nem is (hiszen ilyenkor még nem "zavar", sokat alszik). A kicsinek úgyis veszel valami bundazsákot vagy valamit, amiben majd kiviszed máskoris, abban nyugodtan hurcibálhatod már karácsonykor is. Értelemszerűen csak a tágabb család lesz ott és nem álltok meg egy zsúfolt plázában pl., ahol semmi keresnivalója nem lenne a kicsinek.


Szóval most kezdjed el kialakítani, a családban tudatosítani (férjedben is), hogy most már ti hárman vagytok egy család, a szentestét együtt töltitek hármasban, a másik két nap való a tágabb családdal történő ünneplésre.

2009. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Olyan dühítő, hogy ilyenekkel mérgezik az utolsó heteimet. Én nem szeretnék mást csak nyugalomban lenni, jól szoptatni és megismerni a babánkat, főleg hármasban tölteni az első heteket. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy most is elvárja apósom, hogy a 34. hétben 6 órát utazzak őt meglátogatni a kórházba. (jól van egyébként, nem a halálán csak unatkozik)
2009. okt. 9. 14:12
 6/23 A kérdező kommentje:
Látom mindenki úgy gondolja ahogy én, hogy hármasban töltsük azt a napot! Hogy képzelik a párom szülei, hogy egy babát majd nyaggatok hajnal egykor. Arra senki sem gondolt, hogy én is időben szeretnék lefeküdni mert fáradt leszek? Első baba, semmi rutinom, nekem is idő kell majd, hogy összerázódjak a baba napirendjével... Higgyétek el, olyan nyugis kismama vagyok és a mai napig fitt és nem kérek senkitől soha segítséget, de az anyósomék engem visznek a sírba! A párom meg nem képes felfogni, hogy mi egy család leszünk hamarosan! Én az anyámat két perc alatt lebeszéltem arról, hogy meglátogasson minket, nem is fog zavarni, felfogta. Olyan szomorú vagyok, se rám se a babára nincsenek tekintettel. Még abba belemennék, hogy délután kezdjük az ünneplést és este 8-kor már mindenki a saját ágyában van! vagy ez vagy veszekedés lesz!
2009. okt. 9. 14:19
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 3-4 hetes lesz a babó karácsonykor, ha minden jól megy, de már mikor kiderült, hogy nov. végére vagyok kiírva, már akkor természetes volt, hogy ez a karácsony kimarad az utazgatások szempontjából.


Szenteste együtt leszünk, anyát megkértem, hogy segítsen a főzésben, és majd másnap ők is átjönnek (ők közel laknak), és anyósék is jönnek vidékről valamikor. Sőt, még párom nagymamáját is elhívtuk, meg a tesójáékat. Fel sem merült, hogy mi cuccoljunk. Mert ha már esetleg 5-6 hónapos lenne a bébi... de 4 hetesen...


Mondjuk azt kikötöttük, hogy decemberben csak a közeli családtagok látogassanak, mert elég nagy a baráti körünk, többen jönnének babanézőbe, de ez majd marad januárra.


Nem is értem, hogy hogy juthat valakinek ez eszébe, hogy egy 4 hetes babával, amikor még ti sem tudjátok mit kell vele kezdeni, a tél kellős közepén 100 km-eket utazgassatok. Ez tényleg lustaság, vagy önzőség. Szerencse anyósom mindig megkérdezi, mi hogy gondoljuk ezt vagy azt.

Mondd meg te is a párodnak is, meg anyósodnak is nyugodtan, hogy nem szeretnél cuccolni.

2009. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz én nov. 11-re vagyok kiírva,de nem hiszem hogy menni fogunk vele bárhová.Egy faluban lakunk,de majd még meglátjuk hogy korábban jön e a manó vagy később és így akkor hány hetes lesz épp karácsonykor.Anyumék pestiek és ők jönnek mi hozzánk.Először mondta hogy na majd ha jövünk...Én meg mondtam hogy nehogy már elvárja hogy 4-6 hetes babával majd én fogok kockáztatni ilyen hosszú úton.Nemszólt semmit és mondta ok akkor ők jönnek.Valószínű hogy ha anyámék ott lesznek mi úgy oldjuk meg hogy elmegyünk a vacsorára addig otthon hagyom a babát anyumékra és sietünk is vissza.Ha ez nem fog nekik tetszeni így jártak.Én nem cicózok ha valami nem tetszik megmondom nekik.Most nem róluk szól ez az egész hanem rólatok.Törődjenek bele és kész.A helyedben ha a párom nem állna ki abból hogy menjetek akkor mondanám neki ok menjél én meg maradok és kellemes első karácsot a családod nélkül.Ha neki fontosabb az anyja akkor.....

Bocsi hogy hosszú lettem.

35 hetes km.

2009. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Anyósékkal egy városban lakunk, csak a kórház van máshol... de ettől függetlenül sem akarom megzavarni a babám napirendjét. Tavaly is velük töltöttük a Szentestét, még karácsony fájuk se volt, csak egy halom ajándék. Én a legszebb ajándékot már megkapom novemberben a kislányomban, bevallom nem igazán hat meg más.
2009. okt. 9. 14:34
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem utaznék. Ezt kiküszöbölvén, Szenteste mindenki hozzánk jön. A szüleim és a páromé is. Ki tudja meddig ünnepelhetünk még így együtt. Én sem vagyok egy anyós fan, de mivel neki csak mi vagyunk, így minden ünnepre leköltözik.
2009. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!