Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kínai fogamzásnaptár, avagy...

Kínai fogamzásnaptár, avagy mikor van a "fogantatás"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elvileg augusztus 30-31 körül volt pém, akkor melyik a fogantatás hónapja: augusztus vagy szeptember.
2011. szept. 6. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg augusztus, de ha mégsem akkor volt a fogantatás, akkor lehet, hogy átcsúsztatok szeptemberre.

De ne is foglalkozz vele, nekem hónap közepén fogant a baba, így nem volt kétesélyes a dolog, és a kínai naptár szerint fiú. Hát most már 11 hónapos nagylány az én megjósolt kisfiam. :)

2011. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez szerintem majd akkor derül ki, ha megszületik a babád.

De ha logikusan akarod nézni, akkor peteéréstől kb 10-12 nap a fogantatás folyamata, az meg így is úgy is szeptember,én ezzel nézném!

Nekem azzal volt "gond" hogy épp szülinapomkor volt peteérés, és nem mindegy melyik korommal számolok, mert az egyikkel fiú a másikkal meg lány jön ki...de majd meglátjuk :)

2011. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A beágyazódás 10-12 nap nem a fogantatás, de ettől még akkor már úton van a kis Mütyürke, nem?
2011. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is egyértelműen hónap közepe volt, kínai szerint kisfiú, és mégis kislányom lett! Barátnőm ugyanakkor szült, 5 nap eltéréssel, neki is egyértelmű volt a fogantatás ideje, kislányt dobott kis a kínai, és kisfia lett! Lehet az ellentettjét kell nézi?
2011. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16.06-os vagyok!

Én úgy tudom, hogy a peteérés után akár 12 órával is, összetalálkozhatnak a hímivarsejt és a kilökődött petesejt, és utána utaznak a petefészektől a petevezetéken át a méhbe. Ahol nem biztos hogy megtapad a megtermékenyített petesejt. Ezért írtam folyamatot, de persze az egy pillanat, amíg a két sejt találkozik. Csak attól még nem biztos hogy megtapad, hogy jó helyen tapad meg, tehát az sem hogy baba lesz belőle.

Így túl logikázva írtam ezek alapján, hogy szeptember.

2011. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az "együttgondolkodást". :) Ha baba lesz, akármilyen nemű is, örülni fogunk neki. :) Csak mint érdekességen kezdtem törni a fejem, hogy hogyan is van ez.
2011. szept. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!