Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A belső méhszáj, vagy a külső...

A belső méhszáj, vagy a külső mikor nyílik ki? Kinyílhat az jóval a szülés előtt is?

Figyelt kérdés
Ma voltunk 4d-s uh-n, és a doki mondta, hogy nincs jó helyen a méhlepényem, pont a méhszájnál. De olvasgattam itt, hogy valakinek hamarabb is kinyílik a méhszája. És ha nem megy el onnan a szülésig, akkor császár. Vagy be is fektetnek olyankor?
2009. ápr. 21. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Amúgy igen, ha rossz helyen tapad a lepény az veszélyeztetett terhességnek számít és majd a dokid eldönti mikor, de valószínüleg a vége felé már kórházban leszel. Mert, ha kinyílik a méhszáj, akkor úgy elkezdhetsz vérezni, hogy életveszélybe kerülhetsz. És valószínüleg császár lesz. Persze ha még az elején jársz alakulhat a helyzet, ha a méhlepény nem a méhszáj irányába kezd el nőni, akkor lehet semmi gond nem lesz.
2009. ápr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


A külső méhszáj kinyílhat pl. 14 hetesen is , az a lényeg , hogy a belső tartson. De az , hogy a méhlepényed a méhszájnál van , még nem befolyásol semmit.Ha kínyilik a külső méhszáj picit, elméletileg pihenést írnak elő a kismaminak , soksoksok fekvéssel ; ha jobban kínyilik, akkor csak a kórházi fekvés+ellenőrzés.

2009. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok. Helyesbítek. Ha a terhesség elején vagy , és így van a méhlepényed a méhszájon, akkor az nagy valószínűséggel veszélytelen , mert ahogy emelkedik a méhed , az is emelkedni fog. Ha tegyük fel már 30 akárhány hetes vagy , akkor viszont egyértelmű hogy sokat kell pihizned!!
2009. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
17+5 vagyok, és ma 4d-n mondták. A sima fogadott dokimhoz jövőhét elején megyek 18 hetes genetikai uh-ra, majd kíváncsi leszek ő mit mondd. Azt hogy kúszhat a méhlepény feljebb ahogy nő a méhe és a baba, azt ez a doki is mondta, de ha nem.... jajj nekem ha feküdnöm kell, és jajj nekem ha kórház...
2009. ápr. 21. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A lepény nekem a 32. hétre csúszott feljebb, addig nagyon lent volt, picit rá is lógott a méhszájra. Szerencsére sosem volt belőle gond, nem véreztem és a doki sem tiltott el semmitől. Annyit mondott, hogy ha vérezni kezdenék, azonnal irány a kórház.. A méhszájról annyit, hogy általában a külső szokott hamarabb kinyílni. Nekem most a 4. babánál már a 28. héten nyitva volt, de nem kellett miatta semmit máshogyan csinálnom. Ha elfáradtam, vagy éreztem, hogy nagyon nehéz már állni, lepihentem. A 39. héten született a kislányom. Az utolsó napig ugyanúgy végeztem a dolgaimat, mint nem terhesen, persze több pihit beiktatva. Otthon voltam végig, nem kellett befeküdnöm.
2009. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!