Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megindulhat még magától a...

Megindulhat még magától a szülés vagy indítani kell majd? Holnaputánra vagyok kiírva, teljesen zárt a méhszáj, nyákdugó még megvan. Fájásaim, görcseim nincsenek.

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megindulhat. Miért indítanák? Amikor én szültem 2 anyuka is volt a kórházba akik azt mondták már 2 hetet ráhúztak az első számolások szerint. Én pénteken reggel bementem szülni, azt mondták itt nem lesz semmi, aztán éjfélbe újra mentem és lám 4:30 kor megszületett a baba kb. 30 perc volt az egész. Türelmes várakozást , kitartást és sok boldogságot a picivel :-)
2010. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán megindulhat még, és reméljük így is lesz!


Én 3 nappal hordtam túl (szintén zárt méhszáj, nyákdugó nem ment el, és nem is volt semmi bajom). De aztán magzatvíz-vizsgálatkor megrepedt a magzatburok, ezért megindították végül a szülést. Jobb lett volna persze, ha minden magától történik, de hát így is túl lettünk rajta, és nem volt semmi gond!

Könnyű szülést!

2010. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogyne indulhatna meg magától!

Én pénteki nap voltam CTG-n, semmi fájást nem mutatott, nem is volt. Vasárnapra voltam kiírva. Szombaton este 10-kor lefeküdtem aludni mindenféle jel nélkül, és éjfélkor keltem arra, hogy pisilni kell. Hát, a magzatvíz folyt el.

Semmit nem jelent, hogy most még nem érzel semmit.

Drukkolok neked!

Gyors és könnyű szülést!

2010. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem biztos hogy 1 nap alatt ilyen csodák történnek, amiket leírtak, de bármi lehetséges a vége felé! Elvileg 1 hetet húznak rá a dokik a kiírthoz képest. 41. hétig. Régen ez 2hét volt. PErsze kórház függő hol mi a szabály, mennyire biztosítják be a dolgot. Nekem sem indult meg és már fenyegettek hogy megindítják. SZerencsére közben megindult. A megindítás nem mindig jó, mert ha nem készült fel a baba meg a te tested, lehet hogy hiába indítják meg oxitocinnal, nem folytatódik, és akkor sakk-matt, már csak a császár segít. Persze nem megijeszteni akarlak. Ha nagyon nem indulna meg és kifutsz az időből, próbáld meg újraszámoltatni az időpontot. Nekem a szülés előtt derült ki, hogy hiába fenyegetnek a megindítással, rosszul számolták ki a kiírt időpontot (amit mellesleg bemondásra számolnak, hihetetlen...), mert nem adták hozzá azt a plusz 5 napot, ami azért járt, mert nekem nem 28 napos a ciklusom, hanem 32... ilyesmi is lehet! Amikor pár napokon szaroznak, akkor bármi jól jön. Persze a babát senki nem akarja veszélyeztetni, de ha normálba megindul a szülés, akkor én ellene vagyok a mesterséges megindításnak "biztonsági" okok miatt.
2010. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemrég hallottam, hogy fagyit kell enni, amennyit csak akarsz, majd elmenni hajat mosni és ez beindítja a szülést. Kaptam már több visszajelzést is, hogy bevált. Júliusban majd én is kipróbálom, mert az első babával én is mindent megpróbáltam, végül a fűszeres, erős étel segített, nagy nehezen. :)
2010. nov. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, még én is bizakodó vagyok. Most annyit sétálok és lépcsőzöm, amennyit csak tudok és beszélgetek a kis drágámmal, hogy magától akarjon kijönni. :)
2010. nov. 25. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!