Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok, 3 hét...

13 hetes terhes vagyok, 3 hét múlva megyek afp vizsgálatra, de annyira félek, hogy valami baj lesz. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
ha valakinek van tapasztalata megkérném, hogy írja le, ha rossz akkor is. Azért keveseknek rossz vagy sokaknak?
2008. márc. 10. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, biztos minden rendben lesz! Elég sok helyen azt olvastam, hogy az AFP megbízhatatlan, ezért sok nyugat-európai országban már nem is használják.
2008. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, ez az amin legkevésbé kell izgulni! Ez a vizsgálat egy rakás szar... már bocs. Semmi realitása nincs, ezért külföldön már nem is csinálják sehol. Odavannak, hogy mikor kell levenni, nekem 15 hetet mondtak, mégis később vették le a vért. A laboros csaj is csak röhögött, mikor kérdeztem, hogy gond-e ez. Ő is azt mondta, hogy nem ér semmit az egész...

Sok fals, rossz eredmény van, aztén izgul feleslegesen a kismama, és kiteszik különböző veszélyes vizsgálatoknak. Mondják, hogy a nem jó időben levett is magas értéket ad, és állítólag a fiúk is magasabbat produkálnak.

TEhát én csak azt tudom javasolni, hogy ha a 12 heti uhon minden rendben volt, akkor a 18. hetin is rendben lesz és ne idegeskedj, mert csak keserű heteket csinálsz magadnak.

nyugi, semmi baj nem lesz.

Én el sem metnem volna, ha nem kötelező:)

2008. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orvosom szerint az AFP-vizsgálat a "lélektani inkvizíció" része (a fizikaihoz a cukorterhelést sorolja:). Ne aggódj az eredmény miatt! Igazából a magasabb értékek gyakran csak 1-2 héttel idősebb terhesség miatt jelentkeznek. Ha az UH-kon minden rendben, akkor nincs semmi baj.
2008. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Épp most hallgattam Ceizel Endre műsorát, és nagyon elítéli ezt a vizsgálatot.Amúgy én az a kismama vagyok akinek alacsony lett,megyek genetikai központba, de minden vizsgálatom jó,sőt,csak ez az egy.Tudod az a lényeg hogy tényleg ne idegeskedj rajta, én is paráztam, de rájöttem nem érdemes, úgy megyek el hogy tudom minden oké lesz,csak végig kell járni ezt az utat is.

Nem érdemes főleg nem előre ezen izgulnod, képzel el szegény picit a hasadban,már ő is előre fél:-))

Csak nyugalom, ha nem jó azeredmény az esetek nagy többségében nincs semmi baj, csak rossz időben vették le stb.Hidd el, ne félj,élvezd a terhességed.

20 hetes kismama

2008. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csináltass egy négyes tesztet, mert az jóval megbízhatóbb. Ha az jó, (és az UH) akkor nem igazán van okod aggodalomra. Az afp vizsgálat meg se megnyugtatásra, se semmire nem jó, max. megalapozatlan idegeskedésre.
2008. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!