Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, menjek így dolgozni?

Mit tegyek, menjek így dolgozni?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 6. hetes kismama. Tegnap kiderült, hogy az egyik munkatársamnak skarlátos lett a kisfia. Nagyon sajnálom őket. Eddig az anyuka táppénzen volt, de hétfőn már jön dolgozni. Lehet, hogy buta kérdés, de jelent rám veszélyt, ha egy légtérben dolgozunk?
2011. szept. 10. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Màr igazán nem, mert a skarlát is (mint még sok más hasonlo betegség) akkor fertöz legjobban, amikor még nincsenek tünetek. Tehát vagy megkaptad már most a fertözést, vagy ezentúl sincs sok valószinüsége.
2011. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
inkább akkor kellett volna elmenni, amikor kiderült, h a kolléganőnek skarlátos a gyereke. Ettől függetlenül menj el és kérdezd meg a dokit, h lehet-e ebből nagyobb problémád.
2011. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan.


A skarlát egy streptococus baktérium és szors nyálkahártya kapcsolatnál jön össze, pl ahogy az oviban kisiskolában a gyerekek össze bujnak egymásra trüsszentenek stb...


Az antibiotikumos kezelés megezdése után 2 nappal már nem fertöz.


Szóval ne búj azért össze a kolléganöddel, evés elött moss jól kezet és ennyi.


De ha nem akarsz menni dolgozni a doki tuti kiír.

2011. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Második! A kolleganőm egész héten táppénzen volt otthon a kisfiával, így nem találkoztam vele. Valószínű, hogy a kicsi az oviba szedte össze. Azért kérdeztem, mert jövő héten hétfőn jön dolgozni megint,így értelem szerűen ekkor találkozok vele először. De ha azt mondjátok, hogy nem fertőző, akkor nem félek!

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2011. szept. 10. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!