Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyfolytában azon filózok mi...

Egyfolytában azon filózok mi lesz ha 2évesen vissza kell menjek dolgozni, jól van e így?

Figyelt kérdés

sajnos nekem olyan szakmám van amibe nem is biztos,hogy el tudok majd helyezkedni,mert gyakorlatilag reggeltől estig dolgoznak benne,ha keresni akarnak.Két kicsi gyerekem lesz a másodikkal csak két évig lehetek itthon.Azt sem tudom elképzelni,hogy 2évesen beadom bölcsibe,mikor a nagyot sem akartam-akarom most.Igazságtalannak tartanám a másikkal szemben.

De egyszerűen azt sem tudodm,ha el is tudok valahova menni mi lesz ha majd állandóan lebetegszünk,mert a nagy már ovis lesz a kicsi meg kezdi a bölcsit...akkor fel sem vesznek sehova ha állandó táppénzen leszek.Ti ,hogy oldjátomajd meg,öteletetek van erre már??Biztos nem én vagyok az egyetlen ilyen kétségbe esett anyuka.

Máig nem értem ez mire jó az országunktól,hog ymég egy nagyot huzzanak rajtunk?

eddig aki nem tudott megélni a gyesből vissza kényszerült munkába,nekünk sem lenne egyszerű,de megoldanánk,de ha még év sincsen akkor,hogy oldod meg?tele leszünk munkanélküli kismamákkal?

De azt sem lehet húzni sokáig..

adjatok ötletet mert még meg sem született e kis tesó de már ezen pörgök,hogy mi lesz 2.5év múlva mikor munkába kell álljak......kellene


2010. márc. 20. 00:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
14%
Most neked komolyan az a problémád, hogy Jaj, csak 2 évig maradhatok otthon? Én meg 6 hetet kaptam a főnökömtől, a gyerekre baby sitter vigyázott, 1 éves korától meg ment a bölcsibe, mert anyagilag és biztositásilag nem engedhettük meg magunknak, hogy én otthon maradjak.
2010. márc. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nincs ebben semmi tragikus. A nehézség csak az, hogy tényleg sokat beteg egy kisgyerek eleinte. Felváltva kell táppénzre menni, egyszer te, egyszer apa. Akkor nem olyan sok talán. Amúgy attól a ténytől, hogy két évet lehet otthon lenni, nem tudom miért vannak rosszul olyan sokan. Plusz aki két év után nem talál munkát, az miért találna három év után? De most komolyan, mi változna akkor? Oké, hogy az ember nyer egy évet, de tényleg létezik olyan, aki a gyes-ből meg tud élni?
2010. márc. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is túlaggódod. Én ugyan Mo-n szültem, nem külföldön, mint az előző iró, de egy évesen bölcsibe adtam a babát és visszamentem dolgozni. 2 évesen már simán el van idegenekkel és nem kell állandó anyai felügyelet.
2010. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

sztem te írtál egy kérdést amire az előbb válaszoltam is...sztem nem lehet a kettőnk felfogását össze hasonlítani..és már ne hari de én tényleg nem erre vagyok kíváncsi amit ide írtál,mert attól,hogy külföldön mi az elfogadott ,itthon nem ez volt,és egyik pillanatról a másikra változtattak rajta értetlenül.

a másik nekem nincs főnököm,mert sajnos ilyen mo-ág mikor terhes lettem és váltottam nem tudtam a babáról és tök jól ki is raktak a próba időről,mert csak a karácsonyi hajtásért vettek fel amiről nem tudtam..aztán el tudtam helyezkedni hat munkaszerződéssel,de az a szülés előtt megszűnt.Nagy mákom volt,hogy a férjem egyik vállakozó társa bejelentett,különben most nem tudnánk megélni és a sok éves munkaviszonyomra éhbért sem kapnék...viszont nekem olyan kézműves szakmám van-egészségügyi,hogy ottreggeltől estig dolgoznak ,amit sokan nem gondolnának és sajnos 2pici mellett a sok éves tanulásomat kell feláldoznom és lövésem sincsen magammal szemben ,hogyszámoljak el ha nem sikerül egyedül érvényesülni ,amit hála az államnak nem valószínű..szval mondhatni mehetek bugyit árulni de oda sem biztos,hogy felvennének.És örülök neki,hogyte meg tudtad oldani a baby sittert itt meg sem lehetne fizetni a fizetéshez képest.

a barátnőm is Amerikában él,látom mik a különbségek szval ne hasonlítsuk össze azt amikor a munkahelyen is megőrző van a gyerekeknek..sztem ez egy olyan vita lenne,amiből jó nem sülne ki.szval én olyanok véleményére lennék kíváncsi aki szintén 2évet lesznek otthon és a munkájukhoz hogy tudnak vissza igazodni,esetleg olyanok akiknek mint én is,nincs szakmabeli bejelentettségük..

2010. márc. 20. 00:29
 5/37 A kérdező kommentje:

Hát sztem nem mindegy,hogy 2évesen bölcsibe adom vagy 3évesen oviba..és ez elég nagy különbség.

Mi sem élünk fényesen ,de megoldanánk azt az egy évet gyesből..bár tudom ezt nem sokan vállalják.

Én úgy vagyok vele,hogy ezek az évek megismételhetetlenek és nem értem,hogy akik évekkel ezelőtt nem egy gyereket szültek-mert nem egy van az ismerőseim között miérttehették akkor meg,hogy 3gyerekkel is fejenként 3évig,majd most miért nem tehetjük meg..mivel n is évekig dolgoztam és fizettem az államnak,sőt most is adót vonnak és ha dolgozni fogok akkor még jobban.

a másik,nekem a szakmámban igen is nem mindegy,hogy mit mondok,hgy van egy 4.5 éves és egy 2éves gyerekem vagy van egy 5.5éves és egy 3éves gyerekem..nem mindegy...Meg nem mindegy az sem,hogy én pl ha szakmámban szeretnék maradni és pénzt akarok akkor időben el kell kezdenem nézelődni ,de se az oviba nem veszik fel hamarabb mint 3éves a nagyot,se a bölcsibe nem veszik fel ha nincs munkád..szval akkor hogy is van ez?nagyik meg cirka 300km re vannak..azért a gyedem meg elég kevés ahhoz,mondhatni minimál,hogy én egy plusz embert megfizessek arra amire én is itt vagyok...

2010. márc. 20. 00:34
 6/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy köteles visszamenni dolgozni, és a gyereket sem kell bölcsibe adnod. Tulajdonképpen sok változás nincs, mert a harmadik évben eddig is csak huszonvalahányezer forintot adtak, vagyis eddig is apuka keresetéből (esetleg a nagyszülők anyagi segítségével) kellett megélni a családnak. Esetleg amíg dolgozol, tehetsz félre, hogy majd legyen tartalék.
2010. márc. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Én egy 20hós babával vagyok itthon,tehát miből tudnék félre rakni...de a 23 ezer legalább a pelusra elegendő volt meg egy két gyógyszertári szerre..ha az sincs akkor az gáz,mert azért apuka sem hoz annyit haza,hogy csak úgy itthon legyünk bejelentettség nélkül..stb..szval elég nehéz ha még eüi ellátásom sincsen,mert nem vagyok állományba...
2010. márc. 20. 00:55
 8/37 anonim ***** válasza:
14%

Életed végéig otthon akkarsz kuksolni a 4 fal között?

Egy árva fillér nélkül, mit csinálsz ha a férjed elhagy ottmaradsz minden nélkül?

Szerinted jót tesz a gyereknek ha egész nap rajta logsz mert más nincs az életedben?

2010. márc. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
53%

Gondoltál arra, hogy keress valakit aki hasonló cipőben jár mint te? Mi lenne ha keresnél egy anyukát aki otthon marad és a te Manócskáidra is figyel. ahol elfér kettő ott elfér 3 is. Csak soha ne derüljön ki, hogy pénzt adsz a segítődnek.

Én még csak a terhességem elején vagyok, de már elzongoráztam a lehetőségeimet. Nem Mo-n élünk ezt csak azért írom, hogy tudd nem az észt osztani vagyok itt.

Szóval én erre gondoltam...de nekem közben kevesebb órám lesz és vihetem magammal a babámat.

De az eredeti gondolatom ez volt: valaki aki örül a kis extra pénznek. Ha már otthon van, jól jön minden forint.

Míg otthon voltam mindíg fiatal anyukákat alkalmaztam mikor mennie kellett az üzletnek. Mindenki jól járt. Nem tudtam volna fizetni teljes időst és tiniknek is adtam munkát nyáron...Mindíg megmaradtam a fiatal anyukáknál. Flexibilisen, együttműködve, mindenki jól járt.

2010. márc. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
25%

"...de a 23 ezer legalább a pelusra elegendő volt meg egy két gyógyszertári szerre..."


Lehet azért olcsóbb pelenkát is kapni!

Pl. nekünk jól bevált a "Gazdaságos pelenka" amiből 4000 Ft/100 db (nem ázik át, jól rögzíthető, nem folyik ki a tartalom, a célnak tökéletesen megfelel)...


A 23ezer Ft tényleg nagyon kevés, de azzal is lehet azért spórolni!


Én pl. nem mentem vissza dolgozni, hanem itthon maradtam a gyerekekkel és itthon dolgozom (webáruházakat kezelek), amit főleg éjszakai időkben csinálok, nappal a háztartást és a gyerekeket intézem.


Így az sem gond, ha valamelyik gyerek megbetegszik vagy délután tanulni kell a nagyobbal, napközire sincs szükség és menzára sem kényszerülünk, itthon ebéddel várom a suliból megérkezőt! :D


Igaz az is, hogy az én férjem elég jól keres, ezért sem voltam kényszerítve, hogy visszamenjek munkahelyre dolgozni!


Próbálj valamilyen otthon végezhető munkát keresni és akkor nem kell bébiszitter, bölcsőde, napközi...

Egyik munkahelyen sem nézik jó szemmel az örökösen hiányzó anyukákat, később meg majd az iskolás gyerekeidnél jön a következő probléma, hogy ki vigyázzon rájuk a nyári szünetben?!


Szóval, én itthon végezhető munkával oldottam meg ezt a gondot! :D

2010. márc. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!