Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes a védőnővel...

Mikor érdemes a védőnővel felvenni a kapcsolatot, hány hetesen?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
12 hetes terhességig feltétlenül fel kell venni a kapcsolatot a védőnővel. Ő utána küld mindenféle vizsgálatra (vérvétel, vizelet, ultrahang). Minimum 3x részt kell venni a terhesgondozáson ahhoz, hogy járhon az egyszeri anyasági segély, de egyébként nem csak ezért fontos. Rendszeresen ellenőrzik a súlyodat, vérnyomásodat, a baba szívhangját. Jó babázást!!!
2009. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, igazából akkor, amikor a nőgyógyász megállapítja a terhességet és kiállítja erről az igazolást. Általában akkor, amikor már van szívpulzálás.
2009. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van ahogy előttem leírták, amikor megállapítják az élő terhességet. Engem a dokim küldött vérvételre, és mindíg ő írja a beutalókat. Így kb 10 hetesen voltam vérvételen (vércsop.+ellenanyag, toxopl. és még rengeteg mindent néztek) mikor megvoltak az eredmények én már azzal mentem 11 hetesen a védőnőhöz. Ő kitöltötte a kiskönyvet, megmérte a súlyomat, adott csomó újságot, beszélgettünk és ennyi. Vannak olyan védőnők akik megszólnak ha túl korán megy a kismama. Legalább is ezt olvastam itt. Így akkor voltam nála. Most 16 hetes vagyok de csak telefonon beszéltünk.

Ha a dokid azt mondja hogy mehetsz, akkor menj nyugodtan.

Sok boldogságot kívánok!

2009. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez teljesen orvosfüggő, ki mikor küld el. Engem 5-6 hetesen már elküldött a védőnőhöz, szívhang még nem is volt. Velem végtelenül kedves és rendes volt a védőnőm. Viszont a barátnőmet 6 hetesen(szívhanggal!) küldte el az orvosa ugyanahhoz a védőnői szolgálathoz, őt egyenesen kiröhögték, hogy mit akar még itt, egy 6 hetes terhességből még bármi lehet.
2009. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most voltam előszőr és 16.hetes vagyok!

Nem maradtam le semmiről, vittem a leleteket(vérvétel, vizelet, kombináltteszt eredmény), és nem mondta h későn mentem volna.Nekem a doki,meg a háziorvos ad beutalót, a védőnő az semmire nem ad nekem mondta is a doki,a védőnő fehérjét néz a vizeletbe, súlymérés, vérnyomásmérés ezeket csinálja, meg persze ő adja a kiskönyvet:)

Nekem az uh-ra is a nőgyógyász adott beutalót. És legközelebb akkor megyek a védőnőhöz, ha kész a genetikai uh és az afp eredmény.

Szép várandósságot nektek...sziasztok

2009. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!