Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Füldugulás terhesség alatt?

Füldugulás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

19 hetes kismama vagyok, és kb. 2 hete minden nap több órára eldugul a jobb fülem. A nőgyógyászom szerint ez nem a terhesség velejárója (bár én már több helyen is olvastam, hogy előfordulhat). Javasolta, hogy a fül-orr-gégészetre menjek el.

Van olyan kismama, akinek szintén hasonló panasza van, vagy ez tényleg független a terhességtől?


2009. ápr. 22. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is dugult a fülem, de nem több órára, inkább csak néhány percre.
2009. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, nálam a magas vérnyomás okozta, amire gyógyszert is kellett szednem. Nem tudom nálad hányszor mérnek vérnyomást (elvileg havonta egyszer megy az ember dokihoz és védőnőhöz), de ha van rá lehetőséged, ilyen alkalmakkor (ha eldugul a füled) mérd meg magadnak. De egyáltalán nem biztos, h' ettől van, mivel a terhesség alatt a keringési rendszer amúgy is nagyobb terhelés alatt áll: lehet, h' a te szervezeted így reagál. Minden jót!
2009. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is bedugult sokszor a jobb fülem.Kifejezetten éjszaka,és őrjítő volt.Lehettem olyan 30 hetes,és 4-5 héten keresztül tartott.De én nem voltam vele dokinál,mert elmúlt.
2009. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Szia!Igen előfordulhat a megváltozott keringő vérmennyiségtől,de magasvérnyomás is állhat a háttérben.
2009. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia ! Nekem is bedugult leginkább a jobb fülem , de néha a bal is! Kb. 13. héten végig ez volt, elmúlt, aztán olyan 16.-17. hét körül megint előjött 1 hétre. Irtóra zavaró volt. Nem mentem vele dokihoz, a vérnyomásom rendben volt. Mindig éjszaka dugult be, és vmikor a délelőtt folyamán jött helyre. Szerencsére már nincs:)

Ja! És a jobb fülemben sötétebb és bőségesebb is volt az "anyag.." :)

28 hetes km:)

2009. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!