Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak a védőnőnek? A...

Mit mondjak a védőnőnek? A védőnő bejelentette holnap jönni akar, megnézni a babaruhákat és a házat!

Figyelt kérdés

Nah szóval!A ház romokban,felújítunk, a babaruhák zsákokban kimosatlanul,én pedig a nyár közepére vagyok kiírva!Normális ez?Vagy hogy mondjam neki hogy ne pont holnap akarjon már jönni!

Járt már valaki így?Első babás vagyok,igazából nem értem minek akar ilyen hamar kijönni!

Vagy ez más ilyen időben kötelező?

28 hetes kismama


2009. ápr. 22. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Ne foglalkozz vele! Nem vagy még elkésve semmivel, a felúítással is bőven időben vagytok. Ha 10 héttel előrébb lennél, megérteném a hozzáállását, de így...

Szegény, jól kifogtad! De fel a fejjel!!!

Mi szeptemberre várjuk a kicsit, és most akarunk házat venni, úgyhogy a felújítás nekünk is 25-30 hét között lesz. Lehet, hogy a párom még akkor is a házon fog ügyködni, mikor mi a kórházban leszünk. És akkor mi van? Az a lényeg, hogy amikor már hozzuk haza, akkor minden rendben legyen a dolgaival.

2009. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Na hallod jó hülyét fogtál ki!!! Jó hogy nem hajnalba is beállít váratlanul. Tuti öreg is :)! Ne foglalkozz vele.
2009. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

És aláírtad a papírt, hogy volt nálad? Legközelebb közölhetnéd vele, hogy mire az öt alkalom letelik kész lesz a ház és a ruhák is rendben lesznek. De szerintem ő nem akar ötször menni a terhességed alatt, azért akarta most letudni az egészet. Nekem egy alkalmat lógott el a védőnőm és kérte, hogy azt a papírt is írjam alá, de mivel tök rendes volt és amúgy sem volt semmi kérdésem simán aláírtam neki. Ha ő is ilyesmivel áll elő, csesszél ki vele. Bár lehet aláhamisítja.

Ja, és kérdezd meg tőle legközelebb, hogy a kiskádat, meg az ágyat nem akarja megnézni, mert az legalább olyan fontos, mint a ruha.

2009. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

A, csak a kotelezo munkajat vegzi! Most oszinten, mit mondott volna, jol van raer, raer...stb.

Ez a dolga, ne aggodjal! Azert legyel vele mindig kedves, es erezze hogy o FONTOS!:)

Hozzank egy tunderi vedono jart, es orultem hogy megnezte mindig rendesen a babat.

Ne aggodjal es ne stresszeljel, gondolj arra, hogy ez a munkaja.

Jo munkat amugy, de pihenjel is am!:)))

2009. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

18:34es válaszadóval nem értek egyet. Az igaz, hogy a munkájához tartozik, hogy kimegy, de nem a 28. héten kell először mennie. Én 18 hetes vagyok és már 2szer volt. Nem bejelentés után vagy anélkül jött, hanem egyeztetett velem, hogy nekem mikor jó. Nem ő szabja meg, hogy mikor megy. Főleg, hogy holnapra "ígéri magát", aztán meg még ma kimegy? Ilyen nincs!!!

És ha nem talál valamit rendben (?), akkor sem kell leszidni a kismamát, hogy a felújításnak márpedig rég meg kéne lennie, meg a babaruháknak is a szekrényben lenne a helyük. És ha most van pénzük a felújításra? Meg egyébként is, most van jóidő! Teljesen időben vannak még mindennel, a védőnő meg elég maradi...

2009. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez tényleg nagyon brutál. Szerintem ez a védőnő csak kötözködni akar. Az még oké hogy elmegy látogatóba mert hogy megnézi a körűlményeket meg a tisztaságot stb. De hogy még a babaholmikra is kiváncsi ez nagyon durva.Még nem is hallottam én se ilyet. Akik nagyon szegények és nincs csak 3- 4darab rugi meg bady azok akkor már nem is jó anyák ,ők nem nevelhetik fel szépen a babát mert nincs sok szép ruhácska?
2009. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
En nem Magyarorszagon elek es hala az Egnek ,nalunk nincs ilyesmi.De ha mar idetevedtem,mi is ennek a latogatosdinak a lenyege?
2009. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

szia!


Hasonló cipőben vagyok, csak én 35 hetesen :)

3 napja hívott a védőnő , hogy múltkor nem beszéltünk meg időpontot ( már ő volt akkor nálunk). Mikor jó nekem? Khm , khm. Festünk , kicsit felfordulás van , khm , khm....:)

De hála az égnek normi volt. Mivel kötelező a látogatás , valahogy úgy oldjuk meg , hogy majd én megyek. Mást nem igazán tehetek. Sok fals látogatást sajnos ők se regisztrálhatnak... 1x már megtette , most ezt nem "lőhetjük" ki. Vagy ez a megoldás marad neked is , vagy az , hogy konkrétan megmondod , hogy neked pl. 2 hét múlva sokkal jobb. "Erőszakkal" nem állíthat be hozzátok , nem hivatalos szerv :))

2009. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
jobban írva , nem "sajnos nem regisztrálhatnak" , ez a jó, hogy foglalkozniuk kell velünk :)
2009. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
28 hetesen minek kéne kész lennie rég?Ez el van tévedve.Jó hogy nem a teherbeesés napján várják el az anyukától hogy megvegyen és kimosson mindent.Még jó hogy nálunk sincs ilyen.Feleslegesen stresszelik a kismamákat,aki olyan az ugyis sz@rni fog a gyerekére,aki meg nem az ugyis lelkiismeretesen megcsinál mindent időre.
2009. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!