Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy nem...

Miért mondják, hogy nem szabad hajolgatni, és guggolni? 30 hetes kismama vagyok, és jövő héten költözünk. Rengeteg a munka az új háznál. Festés utáni takarítás, meg ilyenek. Valakinek muszály megcsinálni. Nem tudom elkerülni a hajolgatást.

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy mi bajunk lehet a hajolgatástól.
2009. ápr. 23. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Idő előtti tágulás,azonkívül oxigénhiány...Mivel igen könnyen fáradunk már ilyenkor a levegőt nehezebben vesszük így nem árt ha negyedóránként-félóránként megállsz és mélyeket lélegzel.
2009. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem hajtod túl magad, akkor
2009. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hajtod túl magad,igazán semmi bajod nem lesz. Én még az utolsó héten is ugyanúgy dolgoztam, végeztem a házi munkát és a kertet is gondoztam, mint előtte. 4. babám, tehát elkerülhetetlen volt, hogy dolgozzak..emellett festés, parkettázás után voltunk. Ha elfáradsz, úgyis lepihensz, nem? Én úgy gondolom, hogy azok a kismamák, akik többet mozognak, könnyebben is szülnek..az orvosom is ezt mondta..nálam mind a 4x bejött. Ja! a 4. baba 10 évvel a nagyobb után született, ez már úgy számít, mintha 1. szülés lenne..

Ja és bocsi, hogy az elejét hamarabb elküldtem, kicsit bénáztam

2009. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A kertészkedést és a felújítást én sem hagytam/hagyom ki.Nekem is van már 1 lányom és bár a vajúdási idő hosszú volt (amit észre sem vettem)Mégis könnyű és szép szülésem volt.Amit az elsőnél írtam csak konkrét válasz volt a kérdésre.
2009. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. ápr. 23. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hajolgatással terheled a szervezetedet, főként a méhedet és emiatt romolhat a placenta vérellátása - így a baba is érintve van. A növekvő méh miatt a hasban "átrendeződtek" a szervek, a gyomor is feljebb került és a tüdő sem tud olyan kapacitással működni, mint normál esetben. A keringő vérmennyiség megduplázódott és ez amúgy is terheli a szívet, emiatt szaporább alapesetben is a pulzus.

Ezért nem tanácsos kimerítő munkát végezni, hajolgatni, cipekedni, illetve olyan sportot űzni ami megterheli a szervezetet.

Próbálj meg segítséget kérni, nem érdemes kockáztatnod a koraszülés veszélye miatt. Beindulhat a méh tevékenység, begörcsölhetsz stb...

Bár ez is alkati dolog, de benne van a pakliban.

2009. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen le szoktam ülni, ha úgy érzem hogy elfáradtam, tudom, hogy nem csak magamra kell vigyáznom, hanem a picúrkámra is. Amikor egész nap sok a meló, akkor nem is mocorog olyan sokat, ha egész nap pihenek, akkor pedig megállás nélkül forgolódik.
2009. ápr. 23. 09:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Az is fontos szerintem hogy nézték-e a méhnyakadat, nem rövidült, nyílt-e. Mart ha bármi van, vagy nem nézte a doki, akkor nagyon kell vigyázni.

Vagy ha keményedsz, akkor is abba kell hagyni. A hajolgatás pláne rosszul hangzik, inkább guggolj-állj fel.

2009. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!