Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37+2 hetes terhesen foghúzás?

37+2 hetes terhesen foghúzás?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon elkezdett este fájni a fogam,utána a fejem is elkezdett fájni,görcsölni,meg a szemem is érzékeny lett a fényre.vettem be panadolt de nem hatott.egész éjszaka kinlódtam mert annyira fájt már az egész fejem.éjszaka végig vizes ruhával borogattam,ami jól is esett de a fájdalmat az sem csillapította.úgy éreztem mintha dagadna befele a fejem,de nem tudtam megnézni a tükörben a fény miatt.hajnal 3körül sikerült elaludnom,de most reggel ugyan úgy fáj az egész fejem.szeretnék elmenni kihuzatni a fogam csak nem tudom hogy szabad e.
2011. jún. 19. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hiszem, hogy lenne akadálya, de a doki úgyis tudja. Meg ezeket lokális érzéstelenítéssel csinálják. Én azt tudom mondani, hogy ha nem akarsz így szülni menni, minél hamarabb (ma) menj el fogdokihoz, mert a gyulladás más problémákat is okozhat. Legyél túl rajta gyorsan! Én ilyenkor már "2 nap múlva" szültem!
2011. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hányingerem van és nyilalgat a hasam aljába is.lehet hogy ma fogok szülni?első baba ezért nem tudom hogy ilyenkor mi hogy zajlik
2011. jún. 19. 11:48
 3/17 anonim ***** válasza:

Én még másodjára sem tudom, hogy hogy lesz. Én attól féltem, hogy nem lesznek fájásaim, de itt mindenki azt mondta, h nyugi, észre fogom venni. Hát nem. Már 2 ujjnyira tág voltam, és semmit sem éreztem belőle, csak rossz nst miatt nézték meg és akkor derült ki.

Amúgy meg 37. hét után már nyugodtan érkezhet bármikor a baba! Azért a hányinger lehet valami jel-féle, főleg, ha előzőleg nem tapasztaltad! De mondom, ha teheted, hívj fel most egy dokit vagy menj ügyeletre, egy kismamát amúgy sem hagynak kezeletlenül. De tényleg jobban jársz,,ha túl vagy rajta, mert ált. ezek nem elmúlni, hanem eldurvulni szoktak, és azért nem tömködheted majd a fájdalomcsillapítókat. Sajna nekem is volt már olyan fogfájásom, hogy alig voltam magamnál, mert a körzeti orvos(?) fogbélig fúrt egy minimális felmaródást. Rá 2 hónapra meg kiesett a kb. 1 cm-e (!!!) tömés. Pokoli volt, amíg el nem jutottam dokihoz - mert még attól is ájuldoztam, ha a nyál belement... Jó, a te eseted nem ugyanaz szerencsére, csak alszik a kicsi, így belefért, hogy leírjam :) Mindenesetre írj már, hogy mi történt! Kitartás! :)

2011. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy 29 hetes vagyok most :)
2011. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
szia.a fogfájásom most szünik.akihez járok fogorvoshoz magánrendelésre az nem rendel.a fejem még mindig nagyon fáj,nyilalgat a hasam aljába és a hányingerem sem múlik.eddig nem volt semmi bajom,még terhesség elején sem.tegnap a baba nagyon sokat helyezkedett a pocakban,szinte egész nap.éjszaka is nagyon sokat helyezkedett meg most is,és kicsit feszít lent a csontomnál.jó lenne már szülni.
2011. jún. 19. 12:12
 6/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen intézd el szülés előtt még! Lehet húzni is! Tömni is! csak amalgámot ne engedj, meg rtg-t.

Utána nem nagyon lesz ilyenre időd, meg ha szoptatsz, még bonyolultabb, mint terhesen. Ha kell rá antibiotikum, vagy ilyesmi. Menj ügyeletre, vagy legkésőbb holnap a dokidhoz!


(fog-i assz.)

2011. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
sziasztok!elmentem a fogászatra és kihuzattam a fogam.de jön a bölcsesség fogam is szóval amiatt is fájt a fogam.de szerintem hamarosan szülni fogok,szerintem 1 héten belül,mert a baba nagyon helyezkedik és alul nyilal a hasam meg feszít.még az is lehet hogy ebből még ma baba lesz.szerintetek?
2011. jún. 19. 16:35
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha baba lesz, irigykedni fogunk sokan! :)


Nekem sokat keményedett, nyilalgatott a hasam, de eddig semmi...

2011. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fájt a húzás? Milyen érzéstelenítőt kaptál?

Szerintem ma még nem, de 1 héten belül menni fogsz szülni! :)

2011. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
sziasztok.nem fájt a húzás és amikor kiment az érzéstelenítő hatása akkor sem fájt.csak most egy kicsit kellemetlen ahogy az ínyem húzódik.először a doki befújta lidokainnal utána meg 2 helyre adott szurit is.nagyon rendes volt a doki.remélem egy héten belül tényleg meglesz a baba.már nagyon várom.nekem első baba és egyáltalán nem félek a szüléstől.ti féltek vagy féltetek?
2011. jún. 20. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!