Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiváncsi vagyok, hogy mi a...

Kiváncsi vagyok, hogy mi a igazság! Ha valaki cigizik akkor azt kiszüri a méhlepény? Mert itt már nagyon nagyon sok az okos ember! Ki tudja?

Figyelt kérdés
Na most akkor tegyük már tistába a dolgokat!Mert itt már mindent irnak meg kérdeznek a cigis kismamák.Csak olyan irjon aki ért is hozzá mert szeretem az okos embereket!!
2009. ápr. 23. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem szűri ki, eljut a babához a cigit tartalmazó káros anyagok, de aki tájékozott kismama számos oldalon utánna tud nézni, én azt olvastam egy kismama magazinban, hogy a baba mindent sz anyukával csinál, eszik, iszik, alszik és cigizik a pocakban,

24 hetes kismama:)

2009. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Én azt olvastam interneten dokiktól,hogy napi 5 illetve 7 szál cigit kiszűr a lepény.Mármint kismamák írták,hogy az orvosuk ezt mondta nekik.

Sajnos régen olvastam,nem emlékszem oldal címre.

2009. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kis molekulasúlyú anyagok, mint a alkohol, nikotin, kokain, heroin, átjutnak a méhlepényen és eloszlanak a magzat szöveteiben, ám míg a fogamzást követő első két hétben a magzat nem fogékony a teratogénekre (morfológiai vagy funkcionális zavart okozó anyagok), addig a beágyazódást követően a magzat gyakorlatilag teljesen védtelen lesz ezen anyagokkal szemben.



Néhány esetben még az orvos sem javasolja a leszokást, mert a kismamának nagyobb idegi megterhelést jelentene, mintha az ártalmas füsttel rongálná maga és gyermeke egészségét. Természetesen a várandósság alatti dohányzás mindkét embert megviseli. Árt az édesanya szervezetének, aki terhessége miatt egyébként is nagyobb megterhelésnek van kitéve, s több vitaminra van szüksége. Emellett kutatások kimutatták, hogy a dohányzás károsítja a magzat tüdőszöveteit, illetve dohányos édesanya esetén nagyobb a vetélés és koraszülés kockázata.


Egy New York-i egyetem kutatója is a dohányos édesanyák magzatainak védelmében végzett kutatásokat. Majmokkal végzett kísérletek segítségével jutottak arra a megállapításra, hogy a nagyobb adagban történő C-vitamin bevitel csökkentheti a magzat nikotintól keletkező károsodásait. Ez természetesen csak könnyítést jelent, a dohányzás kockázatait egyáltalán nem szűnteti meg. Mindamellett nem feledkezhetünk meg egy másik kutatási eredményről sem, miszerint a túlzott mértékű C-vitamin miatt a babáknak megszületésük után is nagyobb adagra lesz szükségük a normális életvitelhez.


A dohányos édesanyák gyermekeinek többsége légzési problémákkal küzd, koraszülött, vagy kis súllyal születik. A még csak babát tervező pároknál sem hasznos a dohányzás, mert bár csak ritkább esetben okoz meddőséget, nehezíti a teherbe esést. Egy oxfordi kutatóegyetemen kísérleteket végeztek több dohányos és nemdohányzó pár segítségével.


A dohányos nők átlagosan mintegy két hónappal később estek teherbe, mint a nikotinmentes életet élők. Egy dohányos nőnek csupán egy évvel a leszokás után lehet ugyanolyan esélye a teherbe esésre, mint azoknak, akik nem dohányoztak. Az erős dohányzás férfiak esetében gátolja az ivarsejt képződését.


A várandósság idején több kockázati tényezővel is számolni kell. A 18 évnél fiatalabb, illetve 35 évnél idősebb nők, valamint ikerterhesség esetén nagyobb az esély a vetélésre, s ezt a dohányzás súlyosbíthatja. Mivel várandósság idején a kismamáknak az addigi vitaminigénye többszörösére nő, előfordulhat fogszuvasodás is. A dohányzás nem várandós nők esetében is növeli a vitaminigényt, s terhesség idején csupán nehezíti a nők helyzetét. A dohányzás a magzat értelmi képességeit is csökkentheti, s itt nem csupán az aktív, hanem a passzív dohányzásról is beszélnünk kell.


Fontos, hogy a kismamák a várandósság idején kerüljék azokat a helyeket, ahol akár csak passzív módon füstöt szívhatnak be. Nem csupán a nikotin az, ami károsíthatja a magzatot, így nem elég, ha valaki gyengébb cigarettára vált. A nikotin mellett mintegy háromszázféle különböző vegyület található a cigaretta füstjében, melyek legnagyobb része egyfajta vegyszer, tehát mérgező anyag.

2009. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség alatt 1 szál cigarettának is nyoma van a méhlepényen. Szülésznő előadásán hallottam azt néhány héttel ezelőtt, hogy tényleg minden leolvasható a méhlepényről az anya terhességével kapcsolatban, amikor megszül. Szóval így-úgy, de káros és bizony eljut a babához is.
2009. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én mivel dohányoztam,leirom neked,hogy a méhlepény nem szűri ki a káros anyagokat,sőt megtapadnak egyes anyagok a méhlepényen és ezáltal kevesebb oxigén jut a magzatnak.Aki csak pár szálat sziv,az nem jár ennyire igy,de én mivel sokat szivtam,szülés után a méhlepényem et megnéztem és nagyon csúnya volt a cigi miatt!El is szégyelltem magam,mikor a szülésznő ránézett a méhlepényre,mindjárt mondta,hogy sokat cigiztem!Az én példám nem követendő és elrémitésképpen irtam le a példámat.Egyébként gyönyörű 3 éves a kisfiam és teljesen egészséges!Szerencsém volt!

Most jöhetnek a lepontozók!

2009. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
18:32.Nem kell téged pontozni nagyon jóvolt a válaszod egyértelmü és korekt tetszet.Igaz volt és meg történt eset.Nem papoltál hanem nyilt kártyával játszottál.Még egyszer jó volt.Szia Zsuzsa
2009. ápr. 23. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az első babám előtt, nagy füstös voltam, de ahogy megtudtam, hogy terhes lettem, azonnal rosszul lettem még a füstjétől is. Olyan elszántan védtem a babámat, hogy körülöttem senki nem dohányozhatott. Amikor abbahagytam a szopiztatást, visszaszoktam. Most egy hete tudtam meg, hogy terhes vagyok, azóta egy szál sem. És nem is lesz. A nagynéném szülésznő, azt mondta, hogy a dohányos kismama méhlepénye hamuszürke és a babához nem jut el a tápanyag, de főleg az oxigén. Szerintem, ha minden kismama a fogantatás pillanatától fogva óvja szereti, kényezteti a kisbabáját, akkor leteszi a cigit.
2009. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Én orvostól tudom, hogy napi 5 szál nem árt a bébinek. Több ismerősöm is bagózott a terhessége alatt, ki többet, de ki kevesebbet, de nem lett baja a babájuknak és nem lettek kis súlyúak sem. Én napi 4-5 szálat szívok el, terhesség előtt 3 dobozzal szívtam.

2009. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Köszönöm,hogy nem itéltél el,nagyon rendes tőled!Örülök,hogy tetszett a válaszom!Minden jót kivánok neked!
2009. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó!Büszke lehetsz magadra...

Orvos olyat nem mond,hogy terhesen dohányozzon csak kismama...

Érdekes,hogy aki szívja,mindenki ezt mondja.Tőlem kérdezték,hogy dohányzom-e,mert ha igen sürgősen rakja le,és így is tettem,mivel a baba nem tudja azt mondani,hogy nem kell neki a füst,Ő nem választhat,ahogy az első válaszoló írta,minden,amit te teszel,kihat a babára.Ha örülsz,veled örül,ha sírsz,együtt sírtok,ha dohányzol,akkor ő is szívja veled a füstöt.Ez olyan,mintha mennél az utcán és látnád,hogy egy csecsmő szájából lóg a cigi!Ugye kivennéd a szájából?És őszintén,ha meg bírod állni,hogy ne szívj el 3 doboz cigit,és lecsökkentetted 3 szálra,hiányzik??Azt is tudom,hogy ilyenkor az ember alig várja,hogy elszívhassa azt az egy szál cigit,és csak e körül forog egész nap a gondolat,hogy ossza be azt a 3 szálat.

2009. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!