Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiváncsi vagyok, hogy mi a...

Kiváncsi vagyok, hogy mi a igazság! Ha valaki cigizik akkor azt kiszüri a méhlepény? Mert itt már nagyon nagyon sok az okos ember! Ki tudja?

Figyelt kérdés
Na most akkor tegyük már tistába a dolgokat!Mert itt már mindent irnak meg kérdeznek a cigis kismamák.Csak olyan irjon aki ért is hozzá mert szeretem az okos embereket!!
2009. ápr. 23. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bocsi,nem az utolsónak szántam,hanem a 3 doboz cigisnek!Bocsánat!
2009. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 19.15-ös! Attól, mert van olyan baba, akinek nem lesz baja attól, mert anyuka dohányzott terhesség alatt még nem biztos, hogy egy másiknak ugyan ilyen szerencséje lesz! Most attól, mert anyum végig dohányzott és nem lett bajunk, akkor az én babámnak is tuti, hogy nem lesz? Ezt nem lehet kiszámolni!!!

Amúgy én is cigiztem előtte, de mielőtt megfogant a kisfiam, sikerült letenni. Nem volt egyszerű, de annyi káros dolog vesz minket körül (szmog), amit nem tudunk kiszűrni, hogy úgy gondolom, hogy ha már azt ki tudom szűrni, ami rajtam múlik, akkor a babám is nagyobb esélyekkel indul. Ja, és már nem bírom a cigifüstöt, nem szeretem, ha mellettem cigiznek! És nem lehet ám azt sem tudni, hogy az egészségesen született babáknál a későbbiekben nem e jön elő bármi a cigi hatására. Pl figyelemzavar, tanulási nehézségek...

Amúgy igenis eljut a nikotin a babához a lepényen keresztül és az alkohol is, meg persze a drog is. Én mindenhol ezt olvastam. Nem találkoztam olyan oldallal, ahol azt írták volna, hogy pár szál cigi nem árt!

34 hetes kismami

2009. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van olyan ismerősöm, aki bebeszélte magának, hogy nem árt a napi 5 szál cigi természetesen neki is az "orvos mondta" amikor megszületett a gyereke csodálkozott, hogy 40 hétre miért nincs 3 kiló. Most azon csodálkozik, hogy nem fejlődik a gyereke úgy ahogy kéne, de még mindig nem a cigi a hibás....
2009. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia dohányzó várandós veszélyezteti saját és a születendő gyermeke egészségét. A várandós időszak alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, vetélés, koraszülés, és a szülés körüli halálozás. A kisbaba-várás időszakában az anya dohányzása a magzati fejlődés visszamaradását idézi elő. E káros hatás miatt kisebb lesz az újszülöttek testsúlya, testhossza, fej- és mellkörfogata. A szoptatás alatti dohányzás is károsítja a csecsemő egészségét! Az anyatej közvetíti a dohányfüst méreganyagait. A várandós állapot vagy szoptatás alatti dohányzás, valamint a dohányfüstös környezet hatása növeli a Ącsecsemőkori hirtelen halál” gyakoriságát. A várandós időszak alatti dohányzás a születendő gyermek értelmi fogyatékosságának lehet az okozója. A kisbabát váró dohányzó anyák újszülöttei körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés. Az apa dohányzása növeli az utódok rákos megbetegedésének a kockázatát. (A dohányzás miatt károsodott ondósejt átörökítheti a rákos megbetegedési hajlamot! A dohányzó várandósok újszülöttei között gyakoribb a megnagyobbodott pajzsmirigy. A dohányzásnak szerepe van a szemtünetekkel járó pajzsmirigybetegség kialakulásában, a kórfolyamat súlyosbításában.
2009. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!