Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajánlanátok olyan krémet/olaja...

Ajánlanátok olyan krémet/olajat, ami hatásos a terhességi csíkok megelőzésében?

Figyelt kérdés

[link]


Erről mit gondoltok?


2011. szept. 17. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges minden spéci krémet beszerezni, amit a kismamákra akarnak sózni. A lényege a dolognak az, hogy a folyamatosan növő hason a bőr folyamatosan legyen valami gazdag krémmel hidratálva. Tehát jó rá a babaolaj, valami zsírosabb krém, egy testápoló vagy masszírozókrém babaolajjal felturbózva. Én most 13 hetes vagyok, egyébként kozmetikus, most fogyott el a masszázskrémem, amit babaolajjal dúsítottam, következőnek kék Nivea testápolót fogok venni.
2011. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez genetika. VAgy bereped a hasad, vagy nem.

Én első babánál kaptam ajándékba egy spéci olajat, de csak egyszer kentem fel, mert úgy összefogta a hálóingemet (nem szívódik fel, csak fél nap alatt), hogy soha ki nem jött belőle a sárga folt...

Onnantól kezdve és a második babával is és BABA testápolót használtam (száraz bőrre), és minden nap este bekentem, meg ha úgy éreztem, hogy viszket, akkor napközben is.

Nem repedt ki, pedig a második baba irtó nagy volt (és még magzatvízből is túl sok volt, annyira feszült, mint egy dinnye).

Szerintem adottság kérdése.

2011. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet megelőzni vagy bereped vagy nem.

Oké, nyilván spéci krémeket használók mondhatják, én használtam és nem repedt a hasa, de hol a bizonyíték, hogy egyébként repedt volna.

Nekem berepedt, én mondjuk nem használtam rá semmit. A barátnőm kente mindennel, megrendelt mindenfélét amit ajánlottak (az én példámon felbuzdulva, nehogy olyan legyen, mint az én hasam)és még rondább volt mint az enyém.

2011. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sima babaolajjal kentem, de nem azzal a nagyon folyóssal hanem azzal a sűrűbb géllel. (Johnsom's narancssárga kupakos és fejjel lefelé van a kupakja)

Nekem egy csíkom sem lett. Pancsi után még nedves pocakomra kentem egy keveset és hagytam, hogy beszívja egy kicsit utána vettem csak fel az alvóka pólómat.

2011. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem is genetika,anyukámnak is berepedt, ezért én a terhesség legelejétől minden nap kentem olajjal először babylove-ossal utána a drága Weleda fajtával és elég rendesen összerepedt a bőröm,szerintem mindent megtettem.
2011. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az orvossal (nekem háziorvos írta fel)tudsz felíratni egy bizonyos UNGUENTUM HYDROPHILICUM NONIONICUM nevű gyógyszertári kikeverős krémet. Nem drága 200 gr-os tégelyért fizettem valami 300 Ft-ot. Nekem az egyik doki (bőrgyógyász) felesége ajánlotta, és bevállt. Jelenleg betöltöttem a 37. hetet. Eddig a combomra és a fenekemre már 3 tégely/tubus márkás (!) testápolót kentem rá, mégis zebrás lettem. 1 hónapja használom ezt a krémet és azóta csak 2 kis halvány csík jelent meg a hasamon (pedig sokat nőt az elmúlt időben). Legalább hamarabb ajánlották volna :(

Szóval, szerintem próbáld ki, olcsó és hatásos. A lényeg, hogy vastagon kend be magad minden nap.

Addig is próbálkozhatsz akár az oliva olajjal is. Sokan ezt is dícsérik.

Minden jót!

2011. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!