Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhesnek 5 kilós...

16 hetes terhesnek 5 kilós hízás nagyon sok?

Figyelt kérdés

en elotte eleg aktivan fogyokuraztam, leadtam 30 kilot (egyreszt koplalassal, masreszt mozgassal).

tudtam hogy sokat fogok hizni, hiszen elotte 800-1300 kaloriakat ettem (ennel tobbet ha ettem mar híztam, 1200-300nal súlyt tartottam, ha kevesebbet ettem fogytam) -pajzsmirigy, pco, sok hormon zavar).


(84 kilósan kezdtem a terhesseget, es most 88 vagyok :(( ..es emlekszem az elso terhessegembol foleg az utolso honapokban "ragadtak ram" a kilók, felek mi lesz)


(naponta 4 magneziumot szedek, hihetetlen etvagyat csinal, sokat eszek a terhesseg elotti idomhoz kepest, de nem tudom egy normalis emberhez kepest mennyit eszek)

(tegnap pl reggeli: 1 par virsli (2 falat kenyerrel, csak a kecsopot "tunkoltam ki" vele), ebed: salata (salata, repa, kis uborka, paradicsom), 1 szelet rantott sajt (egy kis ezersziget ontet a salatara es a sajt melle). uzsonna: egy szendvics vacsora: kinder tejszelet --nem kellett volna :(()


2011. szept. 18. 11:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
88,9 vagyok, bocsanat, nem 88, csak 88-at jobban befogadja az agyam :((
2011. szept. 18. 11:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem eszel sokat. Én vékonyan kezdtem 55kg-al most 22 hetes vagyok és 64 vagyok. :O 9kg plusz. És ami nagyon fontos, hogy ebből 7 kg az első trimeszterben jött fel. Nagyon égett a gyomrom és csak akkor lettem jobban ha kenyérféleséget ettem. Ez van. Már én is vigyázok, havi 2kg-t engedélyeztem magamnak de ez a maximum, inkább legyen csak 1,5 úgy szeretném. Az első terhességemnél 22kg-t híztam és borzasztó rossz volt főleg szülés után mert nagyon kövér voltam. 81kg-al mentem szülni és nekem max60kg a "versenysúlyom". :) Ezt nem akarom még egyszer. Szerintem elmegy még amennyit híztál, nem gáz a kajálással meg így tovább, nem eszel sokat. Mondjuk a Kinder tényleg nem kéne de különben ha nagyon édességes vagy ebéd után mehet egy kicsi. Estére semmiképpen nem szabad. Meg reggel sem tesz jót a cukrodnak.
2011. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is PM beteg vagyok. Az első terhességem előtt leadtam 15 kilót, így 70 kiló körül voltam. Szülés után 85 kiló lettem. Nem zabáltam, de nem is koplaltam a terhesség alatt. Igyekeztem kerülni az édességet, és mozogtam is. Az aktív sportot persze abbahagytam. Szülés után lett egy ellenanyag képződéssel járó pajzsmirígy gyulladásom. Ameddig az lezajlott, egy dekát sem tudtam fogyni. Utána is csak pár kiló le-fel volt a mozgás.

Most a második terhességet 86 kilóval kezdtem. 21 hetes vagyok, és 6,5 kilót híztam eddig. Most jön még a java.

Most sincs nagy habzsidőzsi, mégis könnyen jönnek fel a kiló. Úgy érzem, hogy hiába kapálózom ellene, és túráztatom az agyam ezen, akkor is úgy lesz, hogy min 20 kiló plusszal zárok.

Szóval, nem vészes eddig a súlygyarapodásod, de valóban még ezután jön a vastaga. Azt nem mondom, hogy ne törődj a súlygyarapodással, de ne is-e körül járjon folyton az agyad. Nem eszel sokat a leírtak szerint, és néha egy kis csoki is becsúszhat, csak ne legyen mindennapos.

Majd szülés után leadjuk a pluszokat! Sajnos ez jutott nekünk, ezzel kell együtt élni, és alkalmazkodni.

Ja, és még pont szülés előtt karácsony is lesz. Én egy "sima" karácsonyon is felkapok 3-4 kilót:( Minden januárom a diétáról szól.

2011. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi!

csak nagyon keveset ettem elotte, soknak tunik, es ugye hogy "szepen" lefogytam (nekem elso terhesseg alatt ment fel 15 kilo, es utana levo egy evben meg 15 :(( )..es az elmult ket evben sikerult mindezt leadni (es meg tobbet is akartam,c sak a baba :)) , szoval mindenki erre gerjed, es en nem tudok mit mondani..csak szornyen rosszul erzem magam. nem akarok veszekedni emiatt, es ugy erzem igazuk van.. a csoki nem mindennapos, nem szeretem a csokit, csak megkivantam :)

arra gondoltam, hogy irok mit eszek, es ha beszolnak az orruk ala dugom :)

2011. szept. 18. 15:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Első terhességemet beárnyékolta a szép kis hízásom miatti depresszió. 25 kilót híztam, igaz, minden ehetőt magamba is tömtem. Aztán pont akkorra adtam le 15 a kiló maradékot, amikor újra teherbe estem. Most minden napom a mérlegen kezdődik, és bár vigyázok, azért tudok enni most is. Annál jóval többet, mint Te. Ez most OFF, de ne rágd magad a hízás miatt! Majd leadod, amikor megszülsz. Tudom, hogy egészségügyi vonzata is van a túlzott hízásnak, de azért annyit nem ér a dolog, hogy miatta Te is depis kismama legyél! Mi, krónikus fogyizók legalább ilyenkor megérdemlünk egy kis lazítást. Amúgy meg ha mindig csak annyit eszel, amit leírtál, az inkább kevés, mint sok. Szóval lazíts!!! :)
2011. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

koszi :D

ma két szendvics volt (teljes kiorlesu egy kis korozottel, sajttal meg sonkaval), meg 3db virsli (kenyer nelkul), vacsora szerintem egy alma lesz (vagy az sem, mert nem igazan kivanom)


igazabol az ilyen elejtett mondatok esnek rosszul, hogy "rossz lenne, ha megint 3 ev alatt adnad le" meg ilyenek. mert en midnig abban voltam, hogy mindegy mikor, ha lemegy.

de vigyazok.


varom mar az orvost nagyon. az elozo gyereknel 2 hetente berendelt a magandokim, most csak havonta ad idopontot (masik doki).. a vedono meg mar a kezdo sulyom miatt is le volt akadva


najo, abbahagyom a sirast, koszonom a valaszokat :D

2011. szept. 18. 16:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha nem azzal foglalkoznál, hogy mennyit hízol, hanem , hogy jol érezd magad, meg a babáddal is minden rendben legyen. Nem lehet mindenki toppmodell! Én 3 év alatt híztem 12 kg-ot Mielőtt férjhez mentem k.b 52 kg voltam most meg 14 hetesen 64 kg vagyok. És semmit nem híztam mióta babás vagyok. Mondjuk ezt nem értem , hogy miért nincsen étvágyam, mikor eddig az nekem mindig volt. Nekem is azt mondták rengetegen, hogy jol meg híztál. Jó gunyos hangsujjal , de én nem érzem magam kövérnek 33 évesen a 170 cm magasságomhoz. Próbáld magad elfogadni és majd ha megszülsz majd megint csinosra lefogysz! Oly felesleges ezen rágódnod, főleg ha párod is elfogad így!

Remélem nem sértettelek meg, mert nem az a szándékom!

Nagyon boldog babavárást!

Ja az összes barátnőm 100kg körüli!

2011. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nyilvan azert tettem fel a kerdest, mert nem en foglalkozok vele.. hanem masok ultettek a bogarat a fulembe, es feltettem a kerdest, mert nem tudom, hogy ennyi kaja normalis vagy tenyleg zabalok?

mert ha tenyleg sokat eszek, akkor muszaj visszafogni.

nem mert azon parazok, hanem mert nem szeretnek terhessegi cukrot, és hasonlo gondokat.

2011. szept. 18. 17:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fogyás céljából ismerkedtem meg az Update-tel,de szerintem ha ismét kismama leszek folytatom. Szerintem megér a dolog egy utánajárást...

Remélem tudtam segíteni:))


19 hós nagyfiú anyukája

2011. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A kérdésedre válaszolva:Sajna nem kevés az 5kg,(főleg ahogy írtad is,mégcsak ezután jön a java)DE fel a fejjel,lényeg,hogy a Picur egészséges legyen!!

2011. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!