Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő héten valószínüleg miss....

Jövő héten valószínüleg miss. Ab. ra kell mennem, mert nem fejlődik rendesen a babám. Milyen ez a beavatkozás? Fájdalmas? Altatnak? Nem veszélyes? Mármint nem sérülhet a méhem? 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok, nagyon félek tőlem mind fizikailag, mind lelkileg.
2009. ápr. 24. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

lelkileg rosszabb. altatnak, de nem tart sokáig, már a szobában ébredsz, és enyhe menstruáció szerű fájdalmat érzel, vérzéssel. de a vérzés sem sok, nekem enyhe rózsaszínes volt. (sajnos).

sérülni sérülhetsz, de ennek valószínűsége 1:1000

nem kell tartanod semmitől, lelkileg nehéz feldolgozni.

2009. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom. :( Nekem tavalyelőtt volt, 9 hetesen. Ez egy "sima" abortusz. (az én babám sem élt). Altatásban csinálják kb. negyed óra. Én borzasztóan féltem tőle. Előtte este itthon sírógörcsöt kaptam.. Aztán eljött a nap... Nagyon kedves volt mindenki.. Testileg semmi rossz nem volt. Nem fájt, nem éreztem semmit, csak utána kb. 3-4 órát nagyon véreztem. A kórházi lepedő is csupa vér lett. Még aznap hazamentem. Testileg akkorra már semmi nem volt. De lelkileg.. Az sokkal rosszabb volt. De 4 hónap múlva megfogant a kicsi lányunk, és most itt alszik mellettem. :) (Missed ab után könnyebb újra teherbe esni, már ha szeretnél).
2009. ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom! :(

én is át estem rajta! ahogy elöttem is írták a lelki oldala nehezebb a dolognak! semmit nem fogsz érezni el altatnak! én is akkor ébredtem amikor vissza vittek a szobába. fájdalmam nem volt csak kevés vérzés. aztán 2 hétig vérezgettem, de műtét után 6 hétre rendes mensi lett ahogy a nagykönyve meg volt írva! nekem sokat segített hogy végig mellettem volt a párom! ami gáz volt, hogy hármasával mentünk a műtő elé aztán rettegtünk éppen kit hívnak be következőnek :( nálam nagyon kedvesek voltak a műtőbe és ez is sokat segített! kitartás! minden rendben lesz! ma már szívásos módszerrel csinálják nem kaparással kevés az esély a sérülésre! én is 6 hetes voltam :(

2009. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még soha ilyen helyzetben, szerencsére, de én úgy gondolom, hogy feltételezett 6 hetes terhességnél nagyon korai még erről beszélni.

Számítások szerint nekem is 6 hetes volt a babám, még csak a szikhólyagot látták, azon belül semmit, szóba nem került miss.ab. Vártunk türelemmel, most már van szívhang is, meg minden.


Egyik ismerősömnek méhen kívüli terhességet diagnosztizáltak, elvetélt, majd rá egy évre, amikor még mindig nem jött a baba, csináltak célzott vizsgálatokat, amin kiderült, hogy valószínű, hogy nem méhen kívüli terhessége volt, hanem nagyon korai (ezért nem látták az UH-n), mert neki a 19. napon van peteérése.


Nem akarok benned hiú ábrándokat kelteni, csak leírtam.


Persze, ha tuti, hogy hat hetes, akkor más a helyzet.


Sajnálom és kitartást.

2009. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben hétfőn elhúznék egy másik dokihoz. Nekem 6 hetesen még nem volt szívhang egyik gyermekemnél sem. És egyik már 5 éves, másik 21 hetes a pociban.

Most a picivel nekem is azt mondta a doki, h már lennie kelle szívhangnak, de nem volt. Mondta h 1 hét mulva controll...és higyjem el h lesz pulzálás. Engem mindig a pozitív hozzáállással tudtak meggyőzni. 1 hétig izgultam picit, de nem is lett baj. Ne gondolj a legrosszabbra. Leht h tényleg nem is lesz műtét a vége. Én ebben hinnék a helyedben.

Nem vérzel? nem görcsölsz? Csak a számított heteknél kisebb? És nincs szívhang? És ezért el akarják venni?

2009. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Műtét előtt közvetlenül még egyszer megnézik, hogy él-e a magzat... :((
2009. ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Együtt érzek veled mert nekem tavaly nyáron volt Missed AB-m.6 hetesen nem látszódott embrió a petezsákban.Mivel én még nem szültem tágítót helyeztek fel.Az egy picit kellemetlen volt.Görcsöltem,nem szabadott felkelni az ágyból,és kb.3órán keresztül még wc-re sem mehettem ki.(műtét előtt menj wc-re ha nem mondják)Lesz vérnyomásmérés,megkérdezik,hogy volt-e már régebben bármilyen műtéted?Szedsz-e valamilyen gyógyszert,allergiáid vannak-e..stb?Az altató orvos is kérdez néhány dolgot.Legfőképpen a súlyod.Én is tartottam a veszélyektől,de muszáj bízni az orvosokban!!!Amikor felfeküdtem a műtőasztalra azon imádkoztam,hogy minél hamarabb elaltassanak.Nálam 10-től kellett számolni visszafelé,de már arra nem emlékszem,hogy egyáltalán el is kezdtem-e a számolást.Kb. 15 perces a műtét,és után fél óráig még egy kicsit kába voltam,de tudtam magamról.Enyhe vérzésem volt,az éjszakát még bent kellett töltenem.De ez egyénenként változó.2hétig barnázgattam,elmentem dokihoz adott antibiotikumot és a műtét után 6héttel meg is jött a mensim.4vérzést vártunk meg és most 24 hetes terhes vagyok.Kérlek ne félj!!!Légy erős,kifogod bírni és minden rendben lesz veled.Beszélgess sokat a pároddal,vagy a barátaiddal, nekem az segített.

Csatlakozom én is az előttem szólókhoz.Nézesd meg magad 1 másik orvossal,több szem többet lát.

Vigyázz Magadra!Minden jót kívánok!!!

2009. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi alapján mondták, hogy nem fejlődik rendesen, de szerintem is előbb menj el egy másik dokihoz.

Én 6 hetesen voltam először ultrahangon, még csak a petezsákot látták, benne semmit. Mondta is a doki, hogy ebből még bármi lehet, menjek vissza 2 hét múlva. Akkor már volt szívhang, de a mérete alapján 7 hetesnek mondták (mikor már elvileg 8nak kellett volna lennie). Újabb 2 hét múlva kontroll. Akkor "visszaállt" az első számítás szerintire, mert 10 hetesnek mondták. Azóta minden rendben. Még ne mondj le róla, míg nem biztos, hogy nem él.

2009. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is mindenképp keress fel egy másik orvost. 6. héten nekem még szívhang sem volt, ez is mindenkinél más, ne stresszeld magad. Ráérsz akkor is, ha már tényleg megállapították, hogy nincs remény. Szóval kitartást!!!
2009. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!