Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az idegesség nagyon árt a...

Az idegesség nagyon árt a babának? Van különbség az idegesség és a stressz között?

Figyelt kérdés
Ma nagyon-nagyon felhúztam magam a munkahelyemen, sík ideg voltam, annyira, hogy amint kijöttem, és beültem a férjem mellé az autóba, eltört a mécses. Eszembe jutott, hogy, ha terhes lettem volna, biztos elment volna a baba. Május elejétől babaprojektezni akarunk. MI lesz, ha terhes leszek, és máskor is így felhúzom magam? Sajnos, főleg az én hibám, nem a környezeté. Biztosan ismeritek a viccet a nyuszikával, meg a rókával, mikor a nyuszi elmegy kölcsönkérni a lapátot a rókától, és mire a róka kapujáig ér, elküldi őt a francba a lapátjával együtt. Pont ilyen vagyok én is, szóval nem tudom kerülni a stresszhelyzeteket, mert belül alakítom ki saját magamnak az idegességet. Nagyon árt az ilyesmi a babának?
2009. ápr. 24. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első hónapokban a hormonok miatt még ennél érzékenyebb is lehetsz, én is kiborultam bent párszor, pedig nem szokásom.

De nem lett tőle semmi baj, 35-öt tapossuk :)

Ha tudsz, azért menj mihamarabb táppénzre.

2009. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, árt, de azért elvetélni nem fogsz tőle.

Viszont azon ne csodálkozz, ha nem jön össze a baba.

Persze, tudom, hogy ez temperamentum kérdése főleg, de muszáj uralkodnod magadon és az érzéseiden. Jobb, ha ezt megtanulod kezelni mire terhes leszel. Nem csak amiatt, mert rosszat tesz a babának terhesség alatt, hanem azért is, mert egy gyerek nagyon sok stresszel jár (főleg az első) és nem tesz jót sem neked, sem a gyereknek, ha ilyen indulatos vagy :(

A nyuszis történetes ismerem... :D Le kell szokni az összeesküvés-elméletek gyártásáról, mert az ember életét megkeseríthetit ezek a gondolatok. Vegyél mély levegőt és gondold végig mi az ami fontos és mi az ami fontosabb :)

2009. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


Ez a dolog temperamentum kérdése. Igaz, a babavállaláshoz inkább nyugalom kell, mint nyugtalanság; de nem hiszem hogy nap 24 órájában "pörögsz" valamin:)))

Én nem vagyok olyan hirtelenharagú , de fel lehet húzni engem is. Miután terhes lettem ez egy kicsit megváltozott.Jót mosolyogtam magamban , hogy egy ilyen dolog bántson , amikor itt ez a kis lény a pocimban , aki mindennel felér?:) Ezek a hormonok, bizony. Nem csak rosszulléteket okoznak , hanem segítenek lazítani is:)

2009. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, majd megpróbálom lenyugtatni magam. Igaza van a második válaszadónak, összeesküvéselméleteket gyártok. Szerencsére csak néha húznak fel ennyire. Az első terhességem elsőre összejött, sajnos elvetéltem. Pár nap, és próbálkozunk újra, remélem, az is hamar összejön, bár a munkája miatt a párom tán még többet idegeskedik, mint én.


Attól nem félek, hogy nem lesz türelmem a babóhoz, mert pedagógusként dolgoztam, és 13 éves voltam, mikor az öcsém született. Az ilyesmit nem lehet elfelejteni.


Mégegyszer köszi, jólesett egy kis jótanács és támogatás.

2009. ápr. 25. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!