Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma reggel pozitív lett a HCG...

Tittiritty kérdése:

Ma reggel pozitív lett a HCG tesztem, dokihoz csak hétfőn tudok menni. Megítélésem szerint 6-8 hetes lehetek. Jó az, ha egyik napról a másikra leteszem a cigit (erős dohányos vagyok- napi 1 doboz)?

Figyelt kérdés
Fürödhetek? A szoli árt a babának? És a hajfestés? Kávét ihatok? Milyen vitaminokat szedtek? Köszönöm előre is a válaszaitokat! Írjatok olyat is, amiről azt gondoljátok, hogy kézenfekvő lenne másnak! :-)
2009. ápr. 25. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Szia!Először is gratulálok!

Fürödni természetesen,hogy fürödhetsz!A szolit nem ajánlanám,hajat festhetsz,kávét ihatsz,de ne erőset!

Vitaminok közül többféle van:Gravida,elevit,femibionstb.,amelyik tetszik azt válasszad!Ha jól érzed magad,nem görcsölsz,nem vérzel,akkor semmi különösebb teendőd nincs!Egyél sok zöltséget,gyümölcsöt,amit csak megkivánsz!Mindenből csak mértékkel!

Boldog babavárást,jó egészséget!

2009. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha le tudod egyből tenni a cigit tedd le, bár erről megoszlanak a vélemények, én azonnal letettem pedig nálam is megvolt a nap egy doboz, de én már teszt előtt egy héttel se nagyon bírtam szívni és nemis kívántam, na meg a baba egészségéért mindent, szerintem. A fürdés a 12 hét betöltéséig nem ajánlott, mert a forró víz vetélést okoz, kávét ha nincs hányingered szerintem napi egyet megihatsz de ne túl erőset, inkább egy kis laza tejeskávé és azt szoktam inni, vitaminból a magzatvédő vitamint nyugottan szedheted ezekből több fajta is van Elevit, Gravida de ezt te eldöntheted melyiket szedet, én az Elevitet szedem,

Boldog babavárást,

24 hetes kismama:)

2009. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gratulációt, a jókívánságokat és a tanácsokat! Máris sokat segítettetek:-))
2009. ápr. 25. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gratulálok! Főleg akkor nem kell lelkiismeretfurdalásod legyen a kávé miatt, ha alacsony a vérnyomásod, napi 1-2 még ajánlott is ilyenkor. Ezenkívül ne ugrálj, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne nyújtózkodj, inkább állj kisszékre. Ezeket mind anyukám tanácsolta nekem is. És feltétlenül szedjél vagy terhesvitamint, vagy legalább folsavat.
2009. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! :)))

A fürdés nem ajánlott, inkább a zuhanyzás, mert a meleg vízben a bacik is jobban jelen vannak és hát a kádban fekve...

A szoli sem igazán tesz jót, de nyáron a napozást is kerülni kell, a közvetlen napfény sem ajánlott. Nem tudom, hogy mennyire van "strandolós", ezt csak azért mondom, mert közeleg a nyár... Lehet majd menned, hacsak a doki el nem tilt, de inkább a természetes vizeket ajánlják, mert hát valljuk be, a strandokon sokféle ember van.

A hajfestést szintén a 12. hétig nem javasolják, de hát ma már olyan jó minőségű festékek vannak. Hallottam már olyanról is, hogy terhesség alatt nem érte el a kívánt hatást, vagyis színt a festék. De én nem festetem, úgyhogy ezt nem tudom. :))

Kávé nem árt, de mértékkel. A kólát is sokan mondják, hogy nem lehet, mert sok koffein van benne, de néha olyan jól esik. Én alacsony nátrium tartalmú ásványvizet iszok, de azt sokat. :)

Én mikor megtudtam, hogy babát várok, azonnal letettem a cigit, pedig én is erős dohányos voltam (napi1-1,5doboz). De ez szerintem akarat kérdése is. Meg sokat segített az is, hogy azóta a párom sem cigizik itthon, úgyhogy a lakásból teljesen ki van tiltva a cigaretta. Az alkohollal kicsit más a helyzet, na, nem a tömény szeszre gondolok, de sokan ajánlják, hogy hetente 1-2 alkalommal 1-2dl vörösbor még jót is tesz. A sör pedig majd a szoptatáskor lesz jó, de ez még neked elég messze van. :)))

A vitaminok fontosak, majd az orvos is fog javasolni terhesvitamint. Szerencsés vagy, mert ugye már lehet kapni nagyon sok friss gyümölcsöt, zöldséget, nah azt minden mennyiségben eheted!

Remélem volt hasznos infó számodra abban, amit leírtam! Boldog babavárást! Majd írd meg, hogy mit mondott a doki, hány hetes vagy!

18+1 hetes

2009. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!