Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs bejelentett lakcímem...

Nincs bejelentett lakcímem mert albérletben lakom az orvosok nem nagyon akarnak fogadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aki albérletben lakik tudja hogy a főbérlők 80%nem engedi hogy bejelentkezz hozzá.300km re van a bejelentett lakcímem.Magánorvos fogad de a védőnővel is gondjaim vannak +háziorvos és fogorvosal.Felháborító hogy évek óta fizetem a tbt és ezt teszik velem .Ez a magyar egészségügy.
2011. szept. 23. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol most lakom nekem is ideiglenes lakcímem van, de nem volt belőle probléma védőnő orvos is fogadott. Orvosnál szerintem az a lényeg, hogy tajszámod legyen.
2011. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül ez a magyar eü, csak te nem ismered a jogaidat.


1.)Szabad orvosválasztás van. Én Pest megyében lakom, a 18. kerületi sztk-ba járok nődokihoz és terhesgondozásra - ingyen.

2.) A védőnőnek kötelessége ellátni, hiszen úgy szól a történet, hogy aki a területén életvitelszerűen tartózkodik, azt kötelessége ellátni.

3.) Háziorvos: lásd 1. pont

4.) Fogorvos esetében azt gondolom, hogy egy egyszeri látogatásra ki lehet bírni a magánorvos díját. Bár ez nem jár semmilyen szankcióval ha kihagyod. Itt nem mindenhol érvényesül a szabad orvosválasztás, mert a legtöbb sztk-ban a fogorvosok külön szerződést kötöttek az önkormányzattal, így csak a területükön lakó vagy a területi háziorvoshoz tartozó betegek ellátását kell ingyenesen végezniük. De ez is csak a fogmegtartó v. húzó kezelésekre vonatkozik.

2011. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A második válaszadót egészíteném ki annyival, hogy:

Fogorvos - amennyiben pesti vagy, a Szentkirály utcai fogászati központot tudom ajánlani (Szentkirályi utca 47 azt hiszem), ott teljesen ingyenes az ellátás (minden ellátás, én éppen múlt hét csütörtökön húzattam a fogam), nem pampognak a lakcím miatt, korrektül ellátnak, szóval megéri oda menni. (A SOTE-hoz tartozik, mindig rengetegen vannak, de megéri kivárni a sort.)


A védőnő köteles fogadni, nekem ezzel nem volt problémám. Én is SZTK-ba járok (kispesti), senki nem szólt eddig még egy árva szót sem, hogy mi a manót keresek én ott.

Amennyiben nem akarnak fogadni, nyugodtan hívd fel a figyelmüket arra, hogy a jogaidat sértik (szabad orvosválasztás), és amennyiben tovább szívóznak veled, felkeresed a kórház/rendelő betegjogi képviselőjét. Valamint hivatkozhatsz az Orvosi Etikai Kódexre is, amely korrektül leírja a beteggel szembeni elvárt orvosi viselkedés etikai szabályait.

2011. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nittababy ***** válasza:
36%
miaz hogy nem akkarnak fogadni már kötelező nekik azt is fogani bárhol aki nincs bejelentve oda én is így vagyok ahogy te és fogadtak minden hol mert kötelező monta a védönő is!!föl kell az ilyet jelenteni!!
2011. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Én vidéken laktam, és a belvárosba jártam évekig nőgyógyászhoz sztk-ba. Mikor bejött a vizitdíj, akkor azt mondták, hogy csak a területi sztk-ba mehetek nőgyógyászhoz, mert most már így van.

(Nem mellesleg először a vizitdíjat azért nem fogadták el, mert nem tudtak visszaadni, másodszor azért, mert "maga megbolondult, mi vagyok én, fémkereskedő?" címszóval miért adok olyan aprót - két ötös volt benne, a többi 10-es, 20-as. Na ez Magyarország.)

Lehet, hogy azóta változott, mert ez elég rég volt, de mondom, én is jártam így. Bár ha ideiglenesen be vagy jelentkezve, én nem hagynám magam.

2011. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10.16 vagyok, mármint Budapest belvárosába.
2011. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
A vizitdíj alatt is szabad orvosválasztás volt, sőt. Pont ez volt a lényege: az az intézmény kapja meg a vizitdíjat, amelyik effektív ellát. De mivel a vizitdíjat elég régen eltörölték, így ez már nem aktuális.
2011. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
... ezért írtam azt a részt zárójelben.
2011. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A betegnek joga van az állapota által szakmailag indokolt szintű egészségügyi szolgáltató és - választott orvosa egyetértésével - az ellátását végző orvos megválasztásához. Nem választhat azonban szabadon orvost és kórházat, ha azt egészségi állapota, az ellátás sürgőssége szakmailag nem indokolja, vagy az ellátás igénybevételének alapjául szolgáló jogviszony kizárja."

Ha a beteg nem a beutalón feltüntetett, vagy területileg illetékes egészségügyi fekvőbeteg intézményben kívánja igénybe venni a szükséges kezelést, megteheti, az orvosválasztás joga itt is megilleti a beteget. Ebben az esetben azonban vagy magasabb összegű napidíjat kell fizetnie, vagy pedig akár a kezelés teljes költségét állnia kell.


A betegek szabad intézményválasztásának azonban létezik egy további feltéte. A kórházak és a szakrendelések ugyanis csak abban az esetben fogadhatnak területi illetékességükön kívüli beteget, ha ez nem veszélyezteti feladataik ellátását, azaz van annyi kapacitásuk, hogy mind a hozzájuk beutalt betegeket, mind az illetékességi területükön kívülről érkező betegeket ellássák."


Ergo a szabad orvosválasztás nem azt jelenti, hogy oda mész, ahová akarsz. Ezt a tb-től szedtem! Csak azoknak, akik azt hiszik, mindenkit mindenhol kötelező minden esetben ellátni.

Ettől függetlenül nem tudom sajnos, hogy ideiglenes lakcímmel miért nem látnak el rendesen.

2011. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem, én Pesten lakom immáron 7 éve, ez az ideiglenes lakcímem, nekem be is van jelentve, rajta van a lakcímkártyámon, az állandó lakcímem 250km-re van.Több okból sem szeretném állandó lakcímmé tenni a pesti lakcímemet, ráadásul ez nem is albérlet.

Az SZTK-ban egyszer engem sem akartak vizsgálni, konkrétan 12. heti uh, mert mi a francot keresek én vidéki lakcímmel Pesten, miért nem oda megyek vizsgálatra. Aztán szépen felvilágosítottam a telefonban a pattogó asszisztens, hogy mi a helyzet, és nézzen utána, mielőtt nem hajlandó időpontot adni. Majd hátulról gondolom felettese, vagy valaki szólt neki, hogy mi a baj, a csaj elmondta, és a főnök meg helyretette, hogy adjon időpontot.

Amúgy ha problémáznak mondd a dokid nevét, hogy ő küldött ide,én is mindig ezt csinálom, akkor húznak egyet a szájukon, de megvizsgálnak.


A védőnő és a háziorvossal nekem ebből még sosem volt problémám,ők megvizsgálnak, fogadnak, fogorvoshoz pedig magánhoz járok.

Mondjuk a védőnőmnek a magándokim írt külön egy papírt,esetleg próbáld meg ezt te is a te dokiddal.


Amúgy sajnos, csak egy dolog mi van a törvénybe, abból neked lesz több kellemetlenséged, ha nem vizsgálnak meg. Persze fel lehet jelenteni bárkit, de mondjuk pont terhességnél nem mindegy mikor végeznek el egy egy uh-t, vagy vérvételt, és mire bizonyítod az igazadat a bürokráciának köszönhetően lehet már a babád is megszületik.

2011. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!