Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Súlyfelesleggel, túlsúlyosan...

Súlyfelesleggel, túlsúlyosan nehezebben estél teherbe?

Figyelt kérdés

Van egy jó pár kiló súlyfeleslegem, 182cm-hez 104 kg vagyok. Úgy tudom, hogy akiknek sok a súlyfeleslegük befolyásolhatja a teherbe esést. Ez igaz?

Nálatok befolyásolta? És milyen volt a terhességetek? Nehéz volt?

3 hónapja próbálkozunk, még nem sikerült, és félek, hogy a túlsúly miatt nem jön össze.


2011. szept. 23. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy év próbálkozás után volt egy vetélésem (180cm és 92kg voltam), majd megint egy éve múlva estem csak teherbe. Viszont rögtön az után, hogy lement 10kg. Aztán a második bébivel szintén 92kg-osan lettem várandós.

Szóval nem tudom mennyire befolyásolja a kiló a fogamzást. A barátnőm tényleg túlsúlyosnak számít és elég könnyen várandós lett. Szerintem ez egyén függő. Az biztos, hogy a -10kg-om csak használt az első babával, mert híztam 18kg-ot és rajtam maradt 6kg a szülés után. AZ biztos, hogy nem vált hátrányomra a fogyás.

2011. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, befolyásolhatja hátrányosan, mert a teherbe esést nehezíti a sok ösztrogén, és nehezebb is megtartani a babát annak, aki túlsúlyos.

Én pont 100 kg voltam, amikor teherbe estem, de 3,5 év próbálkozás után és kezelt pajzsmirigy-alulműködésem és inzulin-rezisztenciám volt (ezekre a meddőségi kivizsgálások során jöttek rá).

A baba már 21 hónapos, nem volt semmi gond a terhesség során.

2011. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 183 cm vagyok és 110 kg voltam teherbeeséskor.Első próbálkozásra összejött egyik hónapban abbahagytam a gyógyszert hogy köv hónapban próbálkozunk és meg is fogant elsőre.Probléma mentes terhességem volt és egy gyönyörű egészséges babám lett könnyen szültem nem vágtak nem repedtem.Neked is minden jót és szépet kivánok!
2011. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van akit gátol, van akit nem!

De ha nem jön a baba, akkor azért egy fogyókúrát megér a dolog!

2011. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Nincs összefüggés bár szeretnek ilyenekkel riogatni az orvosok is :(

Első gyermekünk az első próbálkozós hónapban sikerült, 90 kg voltam akkor. A terhességem problémamentes volt, mentem a kellő vizsgálatokra. Szülni császárral szültem de programozott volt más betegségem miatt, egészséges kislányom született, 3100 gramm súllyal.

A terhesség elején sajnos nem bírtam megenni csak a Sport csokit, minden más kijött :( Utána aztán ráálltam a zöldségekre, gyümölcsökre. Semmi gond nem volt.

Mi PG53 ovulációs mikroszkóppal határoltuk be a termékeny napjaimat, ezzel sikerült olyan hamar a teherbe esés. Gyógyszertárban kapható, 2500 Ft, akárhányszor használható, nyálból mutatja ki a termékeny napokat.

A kislányunknak semmi baja, most 15 hónapos és békésen alszik a szobájában, ebéd utáni állapot :) Sőt, ő inkább soványnak mondható, 9400 gramm most.

Sok sikert és NE add fel! :)

2011. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 4. próbálkozós hónapbn estem teherbe ikrekkel. Bőven 100 kiló felett. Semmi problémám nem volt,természetesen szültem.
2011. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én az elsővel kb 10 kg súlyfelesleggel tabi mellett lettem terhes. Most a másodikkal 17 kg plusszal rögtön a tabi elhagyása után.
2011. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

180 cm és 105 kilóval estem teherbe, tehát hasonló adottságokkal, mint te. A páromon is van felesleg, bár nem annyi, mint rajtam.

Nálunk semmit sem befolyásolt, egyből teherbe estem.

Azóta a felénél járok, és 5 kilóval vagyok kevesebb, mint a kezdetekkor.

Nekem a hasamon van jókora felesleg, így kb csak most kezd meglátszani hogy babát várok.

Amúgy minden értékem mindig jó volt, bár nekem a súlyomat mindig is nagyban befolyásolta hogy nehéz csontozatú vagyok. Bár így szerencsére soha senki nem néz többnek 85 kilónál :) Még a védőnő is meglepődött hány kiló vagyok valójában.

2011. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

rogton teherbe estem, semmi gond

3 honap "semmi"

azert en ajanlom a barátcserje cseppet (homeos,recept nelkuli)

2011. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13.58-as vagyok.

Írtam hogy első baba első hónapban megfogant.

Ma reggel pozitívat teszteltem, úgyhogy a 2. baba is az első tervezős hónapban megfogant.

Szóval nincs köze a súlyhoz.

2011. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!