Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be kell oltatni magunkat új...

Be kell oltatni magunkat új influenza ellen?

Figyelt kérdés
Van még ilyen oltás, egyáltalán érdemes be oltatni magunkat, mert mostanában semmit nem lehet hallani róla?! 5+3hetes km!!!
2011. szept. 25. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Mivel az előzőről most derült ki,hogy mégse lett volna hatásos, ha jön egy járvány (ami szerencsére nem jött).....
2011. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Első, ezt honnan a jó fenéből szedted?


Minek kell félinformációkat és egyéb hülyeségeket terjeszteni?


Amúgy az aktuális influenzavírus elleni oltás a H1N1 elleni vakcinát is tartalmazza.


Az pedig hogy az oltás ellenére megbetegszik valaki, előfordulhat, mert egyik oltás sem 100%-os, ráadásul az influenza oltóanyagot,, minden évben, az aktuálisan, várhatóan legtöbb megbetegedést okozó törzsek ellen fejlesztik (minden évben új összetétellel, ami a vírustörzset illeti). Mindezt a WHO előrejelzései alapján. A magyar oltóanyag kutatás, és előállítás, pedig világszínvonalú fejlettségű, szóval örüljünk hogy van lehetőség oltásra.


Mikorment a H1N1 mizéria, és akkor voltam terhes, a lányom 2,5 éves volt. A családban mindenki megkapta az oltást, és köszönjük jól vagyunk. Kedves kérdező. Én azt javaslom, hogy az első trimeszter után, nyugodtan beoltathatod magad.

2011. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az első babánál beoltattam magam, és most is ezt teszem majd. 10 hetes kismama
2011. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Kedves második "félinformációm" a WHO-tólszármazik, ugyanis az a vírus ami pl. Európában a fertőzést okozta egy mutáció volt,immunis az államok által kampányszerű oltásra használt vakcinákra.

Ezért ismondjamost azt a z ajánlás, hogy az influenza oltást elsősorban a szövődmények kialakulása megakadályozásának kell tekinteni és nem a fertőzés megakadályozásának.

De mindegy, mindenki saját meggyőződésnek megfelelően jár el.

2011. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon nem az Államokban kampányszerűen használt oltást kaptuk, és ha csak a szövődményeket előzöm meg, már az is jobb mint a semmi.
2011. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a H1n1 mizéria alatt voltam terhes,állandóan paráztatták a kismamákat.Nagyon sokat vaciláltam,de nem oltattam be magam.Most se tenném.Egyél inkább nagyon sok c vitamint,gyümölcsöt,mézet,foghagymát.
2011. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2011. szept. 25. 15:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Pár éve saját magamat is beoltattam, de a h1n1 óta az akkor egy majd később két éves lányomat is nagy dilemma után beoltattam!Most 18 hetes terhes vagyok, de biztos, hogy beoltatom magamat is!

Egyébként az utolsónak csak annyit, hogy elég sok kismama és magzat meghalt benne!Én ezzel nem veszélyeztetném sem a gyermekem sem a saját magam életét!És lehet hogy elkapom még beoltottan is, de nem halok bele!

2011. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,azt elfelejtetted irni,hogy elég sok kimamának elment a babája az oltás után.De én nem vitatkozom,csak a kérdésre válaszoltam.Hidd el én is nagyon sokat rágódtam,mert hol ezt mondták,hol azt.Viszont a nőgyógyászom(magán doki) lebeszélt róla,mig a körzeti orvos javasolta.Na akkor döntsön a kismami.Az orvosoknak ki volt adva hogy oltatni kell.Na mindegy,ez 2 éve volt,ha most várnék babát sem oltatnék,ahogy magam sem,és a lányomat sem oltatom be.
2011. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!!!
2011. szept. 26. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!