Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg tejet kell inni az...

Tényleg tejet kell inni az Afp vizsgálat előtt? Miért?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én erről még nem hallottam...4 terhesség és 4 AFP vizsgálat után sem..
2009. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezt most hallom először - szerintem nem kell, legalábbis nekem nem kellett
2009. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem kell,én is 3 gyerekes vagyok.
2009. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most volt ilyen,de volt terheléses cukor vizsgálat is.Az első vérvétel éhgyomorra volt,utána megettem 1 zsemlét+2dl tejet,majd újra vérvétel.De ha csak AFP lesz,akkor lehet előtte enni,nem kell éhgyomorra menni,mivel a baba mája által termelt anyagot nézik a véredben,és ez független attól,hogy eszel v. nem.

Ki mondta neked ezt a tejes dolgot?

2009. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is csak most hallottam elsőnek rőla, és egy szintén terhes kismami kérdezte tőlem, hogy igaz-e....

Én mondtdam neki, hogy én még nem is hallottam róla! Neki mondták, hogy az AFP vizsgálat előtt 1 órával igyon egy fél liter tejet!

2009. ápr. 26. 15:17
 6/9 anonim ***** válasza:
én ugy tudom hogy az AFP vérvételre is éhgyomorra kell menni,nálunk legalábbis...
2009. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az asszisztensnő hangsúlyozta, hogy NEM KELL afp-re éhgyomorral menni...
2009. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk egy időben vérképet is néztek...gondolom ezért az éhgyomor.....nem mindenhol egyformák a szokások..
2009. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én laboros vagyok és úgy tanultam a főiskolán és a gyakorlatban is az a tendencia, hogy ajánlott éhgyomorra lenni főként a kémiai laborvizsgálatok előtt, mert a tesztet befolyásolhatja az elfogyasztott étel-ital anyagcsereterméke ami a vérben található.

Mivel a kémiai vizsgálatokat (ilyen az AFP is) a szérumból végzik, étkezés után jelen lehetnek zavaró termékek.

A vérkép az más jellegű vizsgálat, és más a mérési módszer.

2009. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!